• 0

Super Stretch


alf

Pytanie

  • 0

dodam jeszcze jedną, kiedyś wywoływaną pod tablicę, bez odzewu:

superstretch - chyba wynalazek autocadowy - plus tego polecenia był taki, że mogłam z okna wyłączyć te elementy, które nie chciałam by się stretchowały. oO tyle osobna komenda by była lepsza, bo używałam do tego skrótu "ss"

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ogólnie fajnie to działa. Po stretch i zaznaczeniu oknem nie ma kliku entera? Od razu "r" - jeśli tak to trochę może utrudniać, przynajmniej mi, bo mam już w nawyku klik enterem prawym klawiszem myszki po każdej komendzie

Jedna tylko ogólna uwaga: skróty cp i wp utworzyliście Państwo wg mnie nieergonomiczne. Skrót "cp" nie możliwy jest do wyklikania jedną ręką bez ruszania dłoni. Ja przynajmniej nie mam takiej rozpiętości palców. Staram się wymyślać ergonomiczne skróty, tj albo dwuliterowe (stąd ss dla superstretch albo xx dla xline) albo takie by można klikiem "pianisty" je wyklepać, np as xa, we, dw etc.. lewa ręka służy w 100% do myszkowania, prawa do wybierania skrótów. Dlatego enter mam nie używany, bo za daleko, czasem używam spacji (wolny kciuk)

W każdym razie ponieważ cp mi się z niczym nie kojarzy to może coś w stylu: f = cp (bo w zasadzie działa jak fence tylko obszarem) ff = wp - jako poligon zamknięty.

W każdym razie unikałabym wpuszczania myszki z rąk a skróty raczej dostosowała do palców (głównie tych czterech) prawej dłoni. Jeśli puszczam myszkę, to zazwyczaj gdy nie pamiętam skrótu (polecenie pisane z ręki) lub dla pisywania liczb. Może jest możliwość edycji tych skrótów przez użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie możemy zmienić skrótów (są wbudowane w program), ale napiszę z czym się mogą kojarzyć.

Skróty CP i WP są dostępne w znacznej ilości poleceń np. kopiowanie, przesuwanie, obrót itp.

CP - Crossing Polygon - zaznaczone zostaną obiekty leżące wewnątrz i przecinające się z wielobokiem zaznaczania

cp.pngzaznaczenie.png

WP - Window Polygon - zaznaczone zostaną tylko obiekty leżące całkowicie wewnątrz

wp.pngzaznaczenie-wp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie