Filtr graficzny [rozwiązany]


zolwik00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

1. jest problem z filtrem graficznym (znajdź i zamień) mianowicie jeżeli szukamy ciągu znaków na całym rysunku to ok filtr działa sprawnie natomiast jeżeli zaznaczymy jego fragment (np. określony rzut na którym chcemy znaleźć coś) trwa to tyle że można sobie zaparzyć kawę i zjeść śniadanie. Posiadam wersje 2.0. Problem nie pojawia się tylko u mnie lecz w biurze są 4 osoby z zwcad 2017 i na każdym jest tak samo. 

2.Problem z wymiarowaniem. Chodzi o to że jak wymiaruję jakiś obiekt na to przed wymiarowaniem muszę odznaczyć twórz wymiarowanie zespolone na każdym otworzonym pliku ponieważ jak tego nie zrobię i zaczynam wymiarować znikają mi zaznaczone obiekty jaki i wymiary.

3. Funkcja utnij oraz wydłuż działają tylko i wyłącznie w obrębie widzianych w danej chwili elementów tj, jeżeli mamy ciąg linii długi i musimy przybliżyć ekran ucina i wydłuża tylko te linie które w danym momencie są  na pulpicie widoczne.

Na pewno nie chodzi tu o plik ani o komputer ponieważ są to błędy, które powtarzają się u wszystkich i na wszystkich plikach.

Pozdrawiam Sylwester Duma.

do wglądu.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleją rzeczą jaką zauważyłem jest blokowanie właściwości obiektów tj. po dłuższej (czasem krótszej pracy) po zaznaczeniu jakiejś linii czy też obiektu niemożliwa staje się zmiana chociażby kolory, stylu wymiaru jednym słowem czegokolwiek. Jedyne co można zrobić to zamknąć uruchomić ponownie plik w tedy znów jakiś czas dobrze wszystko działa.

słupy.dwg

Edytowane przez zolwik00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, nagrałem zrzut z ekranu przedstawiający w pierwszej części zablokowane właściwości obiektów, a w drgiej problem funkcją utnij taki sam problem jest z funkcją wydłuż, drugi filmik przedstawia problem z wymiarowaniem, można to przetestować na plikach które wysłałem powyżej.

 

video_2017127102843.mp4

video_2017127102844.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W naszym biurze mamy dokładnie te same problemu, ze znikajacymi liniami wymiarowymi i obiktami  oraz z blokowaniem warstw itp. Warstwe i inne parametry można jedynie wtedy zmieniac w zakładce "właściwosci" (skrót "ch"). Używamy też nakładek e-cad. Puki co nie znaleźliśmy reguły występowania problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie wymiarowe nie znikają jak się odznaczy opcje we właściwościach użytkownika - twórz wymiarowanie zespolone. Natomiast zablokowane właściwości można odblokować tylko i wyłącznie zamykając i otwierając ponownie plik lub jak Pan napisał w oknie właściwości. Coś czuję że zwcad 2017 nie będzie zbyt dobrze chodził i każdy będzie zmuszony do zakupu być może lepszego zwcad`a 2018 bądź zmianę platformy. Cześć osób u nas biurze posiada zwcad 2015 który jest programem nieporównywalnie lepszy od 2017 a druga część osób nie miała możliwości zakupu 2015, lecz classic z aktualizacją do 2017 i dobrze że możemy korzystać z classika, nie jest możne idealny ale przynajmniej nie boryka się z takimi problemami. Jeśli chodzi o moją opinie to zwcad 2017 nie nadawał się do pracy na nami do aktualizacji 2.0 teraz widać już jakieś światełko w tunelu ale do zwcad 2015 to mu jeszcze brakuje i to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z filtrem jest potwierdzony.

Natomiast znikanie i blokowanie rysunków staram się wywołać od piątku z rożnymi otwartymi rysunkami.

Przepracowałem w sumie około 12 godzin (również z otwartymi rysunkami od Pana), ale żadne podobne objawy nie wystąpiły.

 

Dnia 26.01.2017 o 14:43, zolwik00 napisał:

. Funkcja utnij oraz wydłuż działają tylko i wyłącznie w obrębie widzianych w danej chwili elementów tj, jeżeli mamy ciąg linii długi i musimy przybliżyć ekran ucina i wydłuża tylko te linie które w danym momencie są  na pulpicie widoczne.

Poniżej zamieściłem film pokazujący, jak działa funkcja trim w 2012, 2015 i 2017.

Wydaje mi się, że w odniesieniu do ucinania obiektów poza ekranem nie widać większych różnic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

Właśnie testuję ponownie - w wersji SP3 (z 31.03.2017) znajduje i zamienia w zaznaczonym fragmencie, w ułamku sekundy.

Jaką Pan ma wersję programu? Jeżeli aktualną, proszę spróbować resetu profilu przez:

1. Otwarcie dowolnego folderu i wklejenie w linii adresu: %appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2017 (enter)

2. Zmianę nazwy katalogu pl-PL (lub en-US dla wersji angielskiej)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Filtr graficzny [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.