Problem z przesuwaniem obiektów


beryl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Od wczoraj testuję ZWCAD'a i od razu mam taki problem. Otóż, podczas przesuwania jakiegokolwiek obiektu znika zarówno sam obiekt jak i krzyż kursora. Widoczna jest jedynie linia łącząca punkty bazowy i końcowy przesunięcia. Wszystko wraca do normy w momencie zatrzymania kursora. Czym może to być spowodowane?

Mam Windows XP SP2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ruch kursora ma priorytet nad odświeżaniem kopiowanych czy przesuwanych elementów.

Dzięki temu można płynnie ruszać wskaźnikiem myszki.

Linia z punktu początkowego do końcowego wskazuje wektor przesunięcia.

Zatrzymanie myszki na ułamek sekundy powoduje wyświetlanie wszystkich kopiowanych elementów.

Odświeżanie też zależy od ilości przesuwanych elementów, oraz prędkości poruszania myszką.

Jak dla mnie, zachowanie programu jest jak najbardziej normalne.

Chętnie zobaczylibyśmy jak wygląda to u Państwa na komputerze.

Jeśli tak, to proszę o wiadomość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączam się pod pytanie, bo jak widzę problem nie został jeszcze rozwiązany. Moja wersja programu: "2009.07.30(11052)" (read only), system: win xp sp2, parametry komputera: Intel core duo 2GHz, 2GB RAM. Opisany wyżej problem z migotaniem jest dość irytujący. Dodam, że migotanie elementu razem z kursorem występuje nawet wtedy, kiedy rysunek jest pusty, a chcemy przekopiować jedną kreskę. W Autocadzie LT 2008 odświeżanie kopiowanego elementu jest płynne, w przypadku ZWCada - bije nieco po oczach. Zastanawiam się nad zakupem IMO bardzo dobrego programu ZWcad, jednak ta wada niestety go dyskwalifikuje. Z tego co widziałem, podobny problem występował też w konkurencyjnym programie opartym na jądrze Intellicad. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wydaje mi się że posty tutaj dotyczą dwóch różnych problemów:

1. odświeżanie obrazu podczas kopiowania i przesuwania elementów

2. odświeżanie obrazu podczas przesuwania i skalowania obrazu.

Domyślnie ZWCAD jest ustawiony aby wyłączał kreskowanie podczas przesuwania i skalowania obrazu. W załączeniu zamieszczam film, o tym jak wyłączyć tą opcję.

Pozdrawiam

kreskowanie_podczas_przesuwania.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak zoomspeed = 0 zdecydowanie poprawił wyświetlanie przy przesuwaniu widoku oraz zoomie ze scrolla.

Ale przy edycji obiektów znikanie (migotanie) występuje nadal. Mnie to bardzo przeszkadza. Do tej pory pracowałem na AutoCadzie - wszelkie operacje prowadziły się bardzo płynnnie. Czy jednak nie możnaby czegoś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.