Luźne rozmowy o programie RENGA


Martin_S

Recommended Posts

Renga ma renderer od ARTISAN znanego jako renderer dla ZWCAD+ i ZWCAD ARCHITECTURE.

 

Program architektoniczny BIM mający swoje rozszerzenie, wobec tego jak w innych tego typu programach BIM, aby miec DWG trzeba wykonac eksport.

 

ZWCAD ARCHITECTURE pracuje natywnie w srodowisku DWG.

 

Cena RENGA jest ok. 2x wieksza od ZWCAD ARCHITECTURE (kiedys interesowałem sie tym programem jako ciekawostka z Rosji

 

testy w kwietniu 2015: https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=8178)

 

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=8137

 

architect6.jpg

 

"

New Rendering, Lighting, and Textures

One of the first wishlist items from users of Renga Architecture was for photorealistic visualization. Their wishes have been granted through the new Artisan Rendering module. A command in Renga Architecture synchronizes the model with Artisan Rendering, where users can apply textures, add lightning, and generate renderings of their 3D models.

The new rendering module at the same time is an example of how Renga Architecture's API quickly fulfills new feature requests from customers."

 

3_s.jpg

Edited by Martin_S
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Miałem mały epizod w pracy w tej aplikacji, ale jakoś do mnie nie przemawia. Ciężko mi się na niej pracowało, na szczęście nie weszła na stałe.

W sumie po części żałuje, bo narzędzie wydaje się konkretne, ale jak już raz człowiek się przyzwyczai do narzędzia to później trudni jest się przestawić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wyrażam normalną opinię na temat pracy w programie, nie wiem co w tym dziwnego na forum dyskusyjnym, w wątku o konkretnej aplikacji...

Chyba, że posty typu "Ambitne założenia konkursowe ;) niezłe wyzwanie" lub "Faktycznie przerażające doznania." wnoszą więcej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wersja 2.4 sporo lepsza od poprzedniej, pewne funkcje lepiej rozwiązane niż w ZWCAD ARCHITECTURE, w innych ZWCAD ARCHITECTURE sporo wyprzedza RENGE, ale RENGA jak widzę sporo szybciej sie rozwija od ZWCAD ARCHITECTURE, mimo to jednak wolę subiektywnie pracę w ZWCAD ARCHITECTURE 2015 bo nie ma tylu ograniczeń co RENGA.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

czy ktoś miał okazję testować "Renga Structure" na zrzutach ekranów widać zbrojenie. Jeżeli faktycznie można automatycznie wygenerować zbrojenie w modelu to byłoby coś.

s_en_collage001.png

Moim zdaniem mimo, że Zwcad z mozołem odrabia straty, to na nowe rozwiązania trzeba będzie jeszcze poczekać :(

Edited by montek
Link to comment
Share on other sites

To co wyżej to tylko takie testowanie teoretycznych możliwości programu Architecture+Artisan....czemu Artisan..jest nakładka która oprócz renderowania poszerza mozliwosci użytkowe Architectere poprzez mozliwość bezposredniego ogladania modelu 3D z teksturami, światłem, widoku perspektywy modelu, chodzenie wokól i w modelu...to wszystko na gorąco od razu - online. Wersja 2017 nie ma Artisana i mozliwosci użytkowe są przez to dla mnie duzo skromniejsze

Link to comment
Share on other sites

Problematyka BIM była omawiana przez ZWSOFT w 2016r....więc  kto tam wie

A co do wizualizacji...w mojej branzy konstrukcyjnej zbedne.....ale narzedzia w Artisan uzupełniaja narzedzia w Architecture...dlatego trzeba troche poczekac...prace brytyjskiego Pictorex z chińskim ZWSOFT trwają

Edited by Martin_S
Link to comment
Share on other sites

Do SU jest sporo fajnych pluginów do automatycznego rysowania czy konwersji z 2D na 3D , np.  Dibac (płatny i PL nie ma BIM)  T2H Building Structure (darmowy niestety nierozwijany ale ma BIM) czy 1001bit . Natomiast do automatycznego rysowania zbrojenia nie znalazłem,  wykorzystywane są pluginy do rysowania rurociągów. Może PLusSpec ma taką opcję, zastanawiałem się nad kupnem, ponieważ ma kosztorysowanie BIM - niestety spóźniłem się , fakt kosztował ~1000$ (dlatego się ociągałem) a teraz przeszli na subskrypcję  ~60€/miesiąc) Obecnie testuję http://profilebuilder4sketchup.com/  gdzie wykorzystując komponenty dynamiczne można spróbować "rzeźbić" zbrojenie :) 

SU jest niedoceniany  ale jak ktoś projektuje np. domki to warto rozważyć SU  - warto rzucić okiem na Su & LayOut fo Architecture - Matt Donley  - pokazano jak można z modelu zrobić kompletny projekt 2D lub T SU Workflow for Architecture - Michael Brightman - zupełnie inne spojrzenie na projektowanie.

Jakiś czas temu zastanawiałem  się nad wersją ZWArchitecture i nakładkami ( szukałem 3D)  - ale trzeba trochę poczekać aż ZW przymierzy się do BIMu. 

Link to comment
Share on other sites

Pierw niech ZWSOFT "powyczyszcza" merytoryczne błedy w programie branżowym ARCHITECTURE ....te nieszczęsne węgarki,  źle zinterpretowane w 2D .."słynny czerwony znacznik" ....skoro programisci  nie kumają budowlańców ....ciężko to widze... dlatego ARCHITECTURE tak "wolno" sie rozwija .....a programisci z EU lata świetlne wyprzedzają Chińczyków (BIM w CAD)  ...z całym szacunkiem ..... ja jestem cierpliwy nadal i widzę nadal potencjał :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...