Szyk wzdłuż ścieżki


Recommended Posts

Mam prośbę o informację, czy w najnowszej wersji ZWCAD 2017 możliwe jest utworzenie szyku wzdłuż ścieżki (np. wzdłuż splajnu).

Ewentualnie czy istnieje inna możliwość podziału linii utworzonej jako splajn na równe długości o zdefiniowanej z góry długości ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2017 o 20:05, marek78 napisał:

Jeszcze jedno: w wersji ZWCAD 2017 64 bity 2016.11.14 przedstawiona przez Pana funkcja nie działa.

Dodatkowo nie można zdefiniować długości odcinka linii, a jedynie zdefiniowaną ilość bloków.

Witam

Są dwie funkcje, jedna _measure, za pomocą której można podzielić np. polilinię (splajn) na odcinki, a druga _divide, gdzie można określić ilość obiektów zamiast długości. Z tego co sprawdziłem, to na wersji z dnia 9.12.2016r, obie funkcje działają dobrze.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkie za poświęcony czas i umieszczone odpowiedzi.

Posiadam wersję ZWCAD 64 bity PL 2016.11.14 (11574). Wybierając z menu opcję aktualizacji, otrzymuję informację, że posiadam najnowszą wersję. Z kolei podczas próby instalacji SP1.3 dla tego CADa po przejściu do okna instalacji, klawisz zainstaluj jest nieaktywny...

Niemniej, na chwilę obecną poradziłem sobie w ten sposób, że rysuję odcinek splajnu o znanej mi długości i poprzez funkcję podziel, dzielę splajn na równe odcinki. Ostatni po docięciu do prawidłowego wymiary domierzę. Niemniej, tak czy inaczej, o ile to jest w Państwa gestii, prosiłbym o możliwe uzupełnienie programu o funkcję szyk wzdłuż ścieżki (nie tylko prostokątny, czy biegunowy).

Jeśli to możliwe, bez zakładania nowego wątku byłby z mojej strony rozwiązanie wykonanie wypełnienia powierzchni solid, definiując przezroczystość. Nie potrafie odnaleźć takiego wyrażenia. Czy w nowej wersji jest to możliwe ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Aby zainstalować nowszą wersję trzeba odinstalować starszą.

Wyślemy sugestię odnośnie nowej funkcjonalności do ZWSOFT.

ZWCAD nie obsługuje jeszcze niestety przeźroczystości wypełnień.

Zdecydowanie lepiej (bardziej czytelnie) jest założyć nowy wątek do nowego tematu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • dmatusz3 changed the title to Szyk wzdłuż ścieżki
  • dmatusz3 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.