Szyk wzdłuż ścieżki


marek78

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.01.2017 o 20:05, marek78 napisał:

Jeszcze jedno: w wersji ZWCAD 2017 64 bity 2016.11.14 przedstawiona przez Pana funkcja nie działa.

Dodatkowo nie można zdefiniować długości odcinka linii, a jedynie zdefiniowaną ilość bloków.

Witam

Są dwie funkcje, jedna _measure, za pomocą której można podzielić np. polilinię (splajn) na odcinki, a druga _divide, gdzie można określić ilość obiektów zamiast długości. Z tego co sprawdziłem, to na wersji z dnia 9.12.2016r, obie funkcje działają dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkie za poświęcony czas i umieszczone odpowiedzi.

Posiadam wersję ZWCAD 64 bity PL 2016.11.14 (11574). Wybierając z menu opcję aktualizacji, otrzymuję informację, że posiadam najnowszą wersję. Z kolei podczas próby instalacji SP1.3 dla tego CADa po przejściu do okna instalacji, klawisz zainstaluj jest nieaktywny...

Niemniej, na chwilę obecną poradziłem sobie w ten sposób, że rysuję odcinek splajnu o znanej mi długości i poprzez funkcję podziel, dzielę splajn na równe odcinki. Ostatni po docięciu do prawidłowego wymiary domierzę. Niemniej, tak czy inaczej, o ile to jest w Państwa gestii, prosiłbym o możliwe uzupełnienie programu o funkcję szyk wzdłuż ścieżki (nie tylko prostokątny, czy biegunowy).

Jeśli to możliwe, bez zakładania nowego wątku byłby z mojej strony rozwiązanie wykonanie wypełnienia powierzchni solid, definiując przezroczystość. Nie potrafie odnaleźć takiego wyrażenia. Czy w nowej wersji jest to możliwe ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Szyk wzdłuż ścieżki
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.