porwnanie szybkosci zwcad 2017 vs. Autocad 2017


Recommended Posts

A co niby miałby udowadniać ten filmik? Rzetelny test mógłby być np. przeprowadzony na identycznym skrypcie, który bez udziału operatora robiłby sekwencję działań. Oczywiście za każdym razem test powinien być wykonany po restarcie komputera. Nie wiadomo w jakich warunkach testy były robione np. kwestia buforowania plików przez system. Z filmiku wynika jednak jedna ciekawostka. ZwSOFT France ustawił w jednym szeregu ZwCAD'a 2017 profesional z AutoCAD2017LT, zadziałało najprawdopodobniej kryterium ceny. Nie mam bladego pojęcia jak silnik LT jest okrawany z funkcjonalności względem pełnej wersji. Pewnie trzeba by wykonać podobny test pomiędzy wersją LT a pełną i wersją prof i std dla ZwCADA. Osobiście chciałbym zobaczyć np. test porównawczy otwarcia i obsługi tak z 10 tłustych referencji do dwg'a. 

Link to comment
Share on other sites

Filmik jest fajny jeśli chodzi o pomysł, ale ja nie jestem przekonany do tego typu porównań.

Trudno o obiektywizm, poza tym to tylko wyselekcjonowane funkcje.

Ułamki sekund i procenty też są subiektywne. Ktoś powie na nowej wersji program 3 razy dłużej otwiera pewne pliki. No tak, ale poprzedni trwało to 1 sekundę teraz 3 sekundy. Różnica 2 sekund, a procenty rosną. 

Ostatnio czytałem test kilkunastu procesorów w gazecie. Jeden zamontowany w komputerze potrzebował 357.15 W, a drugi 357.17W (cały zestaw komputerowy). Ten pierwszy dostał 5/5 za energooszczędność a drugi 3/5 za zbyt duże zużycie prądu. Podobnie było z grafiką różnica pół klatki na sekundę przy około 200fps, spowodowało również podobną różnicę w punktach.

Generalnie jeśli chodzi o 2017 to miejscami jest dużo wydajniejszy od 2015, chociaż zdarzają się jeszcze tematy, gdzie wymagana jest optymalizacja.

Film traktuję jako ciekawostkę nie ujmującą całości i nie popadamy bynajmniej w samozachwyt.

Link to comment
Share on other sites

Tak...to miała być tak a ciekawostka wyczajona przypadkiem z ZWFRANCE...... nadal obawiam sie wersji ZWCAD ARCHITECTURE 2017 , bo zmiany są wprowadzaane "opornie" i oczekiwania są całkiem inne od 3 lat  .... no i nie ma i nie ma Artisana pod 2017 tez ....obawy są uzasadnione :(

Link to comment
Share on other sites

W ZWCAD2017 wczytywanie jest rzeczywiście bardzo zoptymalizowane i szybkie . 

Jednak ja równiez nie popadałbym w euforię.

Jeśli ktoś pracuje 4 i więcej godzin dziennie z CAD'em widzi jako ważne zupełnie inne cechy !

Podzieliłbym odpowiednie cechy i ew. testy powównawcze z AutoCAD / BricsCAD / na conajmniej trzy grupy:

 • Porównanie do pracy w 2D ( powyższy filmik mówi wyłacznie o pracy w 2D i może o 10% ważnych rzeczy).  Jedyne co podaje to marketingowo i obiektywnie niekwestionowane szybke wczytywanie.
  Dobry dla mnie test powinien uwzględniać także ładowanie z osadzonymi XRefami ...  oraz porównanie DWG compatybility features ( ppkt niżej )
 • Porównanie do pracy w 3D ( tutaj słabo !) 
  jest zgłoszony i potwierdzony problem z  wolnego 3dOrbit  ( dla 20k obiektów  trudno czekać minutę na zmiane kąta patrzenia kamery ) . 
  jest zgłoszony i czeka na implementację polecenie Rotate3d  ( zgłoszone także na tym forum)
  ZWCAD2017 (vernum 11574 )do pracy w 3D to więc jeszcze BETA ... 
 • Porównanie "DWG compatybility features". Czyli: czy w plikach otwieranych różnymi narzędziami będziemy
  a) widzieć to samo
  b) edytować w podobny sposób
  c) drukować tam samo. 
  Tu  w ZWCAD jest róznie. Co do a) oraz c) może byc nieźle. Można zresztą użyć ciekawy test  nazwany Budweiser.dwg ( http://www.cadstudio.cz/budweiser ) .  Może ktoś ma ochotę opublikować wyniki?
  Mi doskwiera sporo rzeczy w róznicach edycji ale tu nie mam złudzeń moga byc problemy patentowe. Np. edycja 3dSolid / Dynamic Blocks jest raczej na minimalnym poziomie.Ponieważ ja pracuję na większych projektach 3D, więc kibicuję i czekam niecierpliwie na zapowiedziany  SP 1.3 .  Są przecieki kiedy będzie?

Pozdrawiam
J.

Edited by JasW
Link to comment
Share on other sites

Takie filmiki można nazwać czystą "propagandą"... jeszcze w dodatku video przygotowane przez przedstawicieli ZWCada... Oczywiste, że próbka pliku oraz testy przygotowane zostały w taki sposób, aby pokazać jak ZWCad dominuje nad konkurencją... Nie wiem czemu od razu przed oczami widzę testy VW i jego zapewnienia o niskim spalaniu, a rzeczywistość weryfikuje wyniki.... Testy, testami a niestety odczucia w pracy na obu programach są zupełnie inne... Niektóre rzeczy rzeczywiście zostały usprawnione, ale wiele jest jeszcze niedopracowanych. Nie jestem programistą i w tej kwestii wiem niewiele, natomiast jako użytkownik mogę tylko wyrazić niezadowolenie z działania wielu funkcji programu i mieć nadzieję, że może następna wersja (2018) będzie na tyle dopracowana, że nie trzeba będzie martwić się kiedy wyjdzie kolejny Service Pack...

Cieszy fakt, że program jest stale rozwijany, ale myślę, że z wydaniem/ogłoszeniem wersji finalnej ZWSoft trochę się pospieszył...
Widać to doskonale po komentarzach zarówno na tym jak i na oficjalnym forum ZWSoftu. Wielu użytkowników woli pozostać przy wersji ZWCad+ lub Classic i poczekać, aż najnowsze wydanie zostanie dopracowane.

Sam korzystam zamiennie z ZWCada 2017, ZWCada+ 2015 oraz AC i sporadycznie BC. Próbuję przyzwyczaić się do ZWCada 2017, ale przyznaję, że przez niektóre niedociągnięcia ciężko mi przekonać się do tej wersji...

Edited by Chris
Link to comment
Share on other sites

Jak na razie u mnie "wymiata" 2015+ ....   2017 wymaga spooooro pracy jeszcze , tracę nadzieje bo idzie jak po "grudzie" i nie widać końca .... no nic czekam na ZWCAD ARCHITECTURE 2017 na silniku SP1.3 k. 15 grudnia ..ale obawy mam nadal .... "że wylane bedzie dziecko z kapielą" ...  

p.s. pesymizm wynika z poszczególnych wydań które sa powolne i nie widać końca ;)  ale "nadzieja umiera ostatnia"

Chciałbym bardzo by ZWCAD ARCHITECTURE2017+ARTISAN było o niebo lepszy od ZWCAD ARCHITECTURE2015+ARTISAN

Link to comment
Share on other sites

Martin rozumiem Twoje obawy... nie wiem, może mamy zbyt duże oczekiwania, a może po prostu ZWSoft przesadził z przedstawianiem ZWCada jako rewolucyjnego kroku w ich rozwoju i nadmuchał balon oczekiwań wśród użytkowników... Rozumiem, że program jest napisany od podstaw i może posiadać "wady rozwojowe" ale tutaj jest ich tak wiele i przy tak prostych funkcjach, że zastanawiam się, czy to wady, czy po prostu niedopracowany kod programu (czyt. ciągle wersja alfa/beta programu)... Trochę dziwię się, że ZWSoft nie potrafi się spiąć i zrobić wszystko, by wypełnić lukę po wpadce (wg mnie wielkiej wtopie) Autodesku z wycofaniem licencji wieczystych i pozostawieniem tylko licencji czasowych. Mam wielu znajomych, którzy poszukują alternatywy dla Autodesku z powodu zarówno wycofania licencji wieczystych, jak i ich polityki cenowej... Jeśli ZWCad 2017 działa tak jak działa, to pewnie będą szukać dalej (a jest w czym wybierać)... szkoda, bo mogliby naprawdę dużo zyskać, gdyby oprogramowanie było bardziej dopracowane...

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że przy przesiadce z  ZWCAD+ 2015 jeszcze na razie może być ciężko.

Ale proszę wziąć pod uwagę:

 • nie każdy jest bardzo zaawansowanym użytkownikiem jak osoby powyżej. Nie każdy otwiera tłuste Xrefy, pracuje w przestrzeni z 50 tys. poliliniami czy wykonuje takie projekty jak Martin_S.
 • w tym roku mieliśmy w ofercie ZWCAD Classic z aktualizacją do 2017. I tutaj przesiadka na nową wersję naprawdę przebiega bezproblemowo. 

 

Dnia 9.12.2016 o 13:52, JasW napisał:

Można zresztą użyć ciekawy test  nazwany Budweiser.dwg (

Test jest ciekawy, niemniej zlokalizowałbym go dokładnie na drugim biegunie w stosunku do tego filmu.
Są tam pokazane elementy, których większości przeciętny użytkownik nigdy nie użyje w rysunku. Czy codziennie rysujemy spiralę 3D?

Skoro mają tak doskonały program, to jeśli kupię najnowszą wersję to czy będę mógł otworzyć moje dawne projekty zapisane w R14, 2000?
Są jeszcze osoby, które używają takich programów z tymi formatami czy będę im mógł zapisać dane?
Natomiast także widzieliśmy rysunki, które na różnych wersjach "wzorca" wyświetlały się różnie.

 

Dnia 9.12.2016 o 13:52, JasW napisał:

Mi doskwiera sporo rzeczy w róznicach edycji ale tu nie mam złudzeń moga byc problemy patentowe. Np. edycja 3dSolid / Dynamic Blocks jest raczej na minimalnym poziomie.

Niestety patenty stają się rzeczywistością. Edytor bloków dynamicznych jest bardzo dokładnie opatentowany. Dodanie go do programu byłoby proszeniem się o kłopoty.

Kiedyś problemy patentowe i własności intelektualnej były rozstrzygane na poziomie producentów. Użytkowników to nie dotyczyło, ale czasy się zmieniają. Obecnie dąży się coraz częściej do delegalizacji produktu. Czyli, jeśli ktoś coś kupił legalnie, to może być zmuszony do zaprzestania jego używania.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...