shift+prawy click, trim, refedit, layuot, enter, dxf,


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację czy naprawione są w wersji ofic. błędy zgłaszane m.inn przeze mnie tu i w innych miejscach:

szczególnie dotyczące działania f-cji:

1) trim,

2) refedit (zapamiętywanie xrefa w trybie edycji nie zgodne z wersją xrefa tylko wyższą),

3) pomiaru na layoucie (może jakoś to się wyłącza?????),

4) rozwinięcia (prawy click z shiftem) wyboru indywidualnego przyciągania snapa przed lub po załadowaniu komendy..

5) ustawienia klasycznego "entera" (w opcjach)

6) otwierania dxf-ów

etc..

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2016 o 15:09, alf napisał:

1) trim,

Sądzę, że tak. Problemów z ucinaniem było wiele, z tego co się orientuję są poprawione.

 

Dnia 4.11.2016 o 15:09, alf napisał:

2) refedit (zapamiętywanie xrefa w trybie edycji nie zgodne z wersją xrefa tylko wyższą),

Nie wiem, sprawdzimy to.

 

Dnia 4.11.2016 o 15:09, alf napisał:

3) pomiaru na layoucie (może jakoś to się wyłącza?????),

Nie.

 

Dnia 4.11.2016 o 15:09, alf napisał:

4) rozwinięcia (prawy click z shiftem) wyboru indywidualnego przyciągania snapa przed lub po załadowaniu komendy..

Tak.

 

Dnia 4.11.2016 o 15:09, alf napisał:

5) ustawienia klasycznego "entera" (w opcjach)

Tak.

 

Dnia 4.11.2016 o 15:09, alf napisał:

6) otwierania dxf-ów

Tak, chociaż jest jeszcze kilka przypadków, że DXF się nie otwierają.

Zresztą zacytuję Twój post sprzed 3 tygodni 

Cytuj

działałam na vernum z końca sierpnia, wrześniowy wypust zw17 póki co działa na kilku otworzonych dxfach, na których się poprzednio zwieszał. Jak coś nie zadziała w dxfach t dam znać.

 

Jak już sugerowałem, bardzo proszę o nie tworzenie zbiorczych wątków.
Jeden temat = jeden wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłam sobie, mimo wszystko, na przetestowanie wersji oficjalnej

vernum = "2016.09.30(10203)_x64" (read only)

Do administratora: proszę traktować post poniżej jako jeden wątek dotyczący jednej grupy istotnych spraw związanych z prawidłowym działaniem zwcada 2017+

powtórzę listę spraw zgłaszanych a wg mojej opinii, potwierdzonej testami, nie załatwionych:

1) trim,

 - nadal nie działa trim w stos. do tekstów, niektórych (większości) elementów bloków, referensów

na załączonych obrazkach to widać. na pierwszym działają tylko elementy typu linia Polilinia i inne oraz 1 element z bloku (linia), tekst i multitext "nie tnie"

na drugim ten sam komplet podłączony do rysunku jako referens, tu działa tylko linia , natomiast ta sama linia uwieziona w bloku już nie

2) refedit (zapamiętywanie xrefa w trybie edycji nie zgodne z wersją xrefa tylko wyższą),

- nadal nie wprowadzona poprawka

nie działa, tj zapis do wersji innej niż ustawiona w opcjach (u mnie 2010)

3) pomiaru na layoucie (może jakoś to się wyłącza?????),

odpowiedź "NIE" oznacza że tak już zostanie czy, że czekacie Państwo na ruch ze strony producenta oprogramowania?

4) rozwinięcia (prawy click z shiftem) wyboru indywidualnego przyciągania snapa przed lub po załadowaniu komendy..

u nie uparcie nie działa co uniemożliwia mi sprawną pracę 

5) ustawienia klasycznego "entera" (w opcjach)

nie działa, moim zdaniem problem tkwi w działania ustawienia sensitve click. Powinien być enter po komendzie kiedy klik jest krótki a jeśli przytrzymamy dłużej prawy klawisz wtedy pojawia się menu rozwijalne. W 2017 krótki enter (jako powtórzenie ostatniej komendy) nie działa. Pomocniczo rys 3

6) otwierania dxf-ów

raz działa raz nie. pochodzące z tego samego źródła (export z innego progr do dxf) jedne się otwierają inne nie, te cztery białe prostokąty z ostatniego rys- tak się końcu próba ich otworzenia. Nie działa próba otworzenia kilku dxfów na raz po przez przeciągnięcie na pasek zwcada (z dwg-mi jest ok). w 2012 działa taki sposób otwierania pięknie

trim 1.JPG

trim 2 (refedit).JPG

shortcut menu.JPG

dxf.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, alf napisał:

Pozwoliłam sobie, mimo wszystko, na przetestowanie wersji oficjalnej

VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64" (read only)

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że to nie jest wersja oficjalna.

Wszystkie linki zamieszczone na forum i na stronie prowadzą do nowego aktualnego programu

"Nie" oznacza, że jeszcze nie zostało poprawione, ale będzie.

snap_menu.png

trim.png

ppm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea culpa.. przepraszam, nie będe już dochodzić skąd to zamieszanie.. teraz jeszcze raz analiza na nowej, oficjalnej wersji

vernum = "2016.10.24(10726)_x64" (read only)

 

22 godziny temu, alf napisał:

1) trim,

 - nadal nie działa trim w stos. do tekstów, niektórych (większości) elementów bloków, referensów

na załączonych obrazkach to widać. na pierwszym działają tylko elementy typu linia polilinia i inne oraz 1 element z bloku (linia), tekst i multitext "nie tnie"

na drugim ten sam komplet podłączony do rysunku jako referens, tu działa tylko linia , natomiast ta sama linia uwieziona w bloku już nie

nie działa dalej, nieco inaczej (linie i polilinie) ale jest z tym problem 

2) refedit (zapamiętywanie xrefa w trybie edycji nie zgodne z wersją xrefa tylko wyższą),

- nadal nie wprowadzona poprawka

nie działa, tj zapis do wersji innej niż ustawiona w opcjach (u mnie 2010)

nie działa dalej..

3) pomiaru na layoucie (może jakoś to się wyłącza?????),

odpowiedź "NIE" oznacza że tak już zostanie czy, że czekacie Państwo na ruch ze strony producenta oprogramowania?

ok. rozumiem, czekam więc..

4) rozwinięcia (prawy click z shiftem) wyboru indywidualnego przyciągania snapa przed lub po załadowaniu komendy..

u nie uparcie nie działa co uniemożliwia mi sprawną pracę 

nie działa dalej.. 

5) ustawienia klasycznego "entera" (w opcjach)

nie działa, moim zdaniem problem tkwi w działania ustawienia sensitve click. Powinien być enter po komendzie kiedy klik jest krótki a jeśli przytrzymamy dłużej prawy klawisz wtedy pojawia się menu rozwijalne. W 2017 krótki enter (jako powtórzenie ostatniej komendy) nie działa. Pomocniczo rys 3

zwracam honor, jest teraz działa :hi:

6) otwierania dxf-ów

raz działa raz nie. pochodzące z tego samego źródła (export z innego progr do dxf) jedne się otwierają inne nie, te cztery białe prostokąty z ostatniego rys- tak się końcu próba ich otworzenia. Nie działa próba otworzenia kilku dxfów na raz po przez przeciągnięcie na pasek zwcada (z dwg-mi jest ok). w 2012 działa taki sposób otwierania pięknie

białe prostokąty przy bezefektywnym otworzeniu dxfa  zniknęły, otwieranie "wsadowe" działa (dla grupy otwieralnych plików), ale dalej nie otwiera niektórych dxfów

dla trefncyh dxfów pojawia się komunikat: 

Command: 
Invalid or incomplete DXF input -- drawing discarded.

przykładowy pakiet dxfów wysyłam na priv (tylko 3 z nich otwierają się w zw17, za to wszystkie be problemów otwiera w zw12 i inne "cad-y")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak to powinno działać, ale u mnie gdy wciskam shift+pkm działa tak jak enter (sam pkm bez shifta, zgodnie z ustawieniami opcji). Może mam w tym zw17 coś domyślnie ustawione jest w opcjach, czy gdzie indziej, że nie czyta shifta?? Jakiś pomysł? bez tego nie da się u mnie rysować.. 

z braku laku muszę rysować na 12, która jest dość powolna w stosunku do 17..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2016 o 15:09, alf napisał:

3) pomiaru na layoucie (może jakoś to się wyłącza?????),

Wykonaliśmy kilkadziesiąt testów na rożnych rysunkach, wszystkie wyniki były prawidłowe.

 

Dnia 4.11.2016 o 15:09, alf napisał:

6) otwierania dxf-ów

Wszystkie pliki, z którymi był problem otwierają się.

Sprawdziliśmy to na najnowszej wersji VERNUM = "2016.11.14(11574)_x64"

 

Czy udało się Pani uruchomić obsługę prawego klawisza myszki?

Jeśli jest taka możliwość to połączylibyśmy się zdalnie do Pani komputera w celu diagnozy?

Korzystając z okazji zobaczylibyśmy na funkcje TRIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

co więcej po resecie zaproponowanym przez Marka-M wywaliło mi zwcada w kosmos i znikły ikony, których nie potrafię uruchomić, bo nie działa w zw17 classic kom. _cui

czasu chwilowo nie mam na tę zabawę np w reinstalację, więc działam na 2012. Jak się uwolnię od pilnych prac, skorzystam z propozycji zdalnej diagnozy lub jak się uda może naprawa będzie wraz z następnym wydaniem zw17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

vernum = "2016.11.14(11574)_x64" (read only)

jeśli to nie zajmie dłużej niż pół dnia to możemy się jakoś umówić (mail?).

Shift, jako snap dalej nie działa. Ustawienia mam jak poniżej (wersja ustawień classic eng) :

ustawienia powyżej działają wreszcie w zasadzie ok, z jedną uwagą. Po wyjściu z komendy i chęci powtórzenia jej za pomocą prawego kliku (to samo co enter), pojawia się czasem okienko (nie zawsze, ale często), które uniemożliwia wykonanie tej ostatniej komendy. Okienko to nie pojawia się  (w zasadzie można powiedzieć że nigdy, ale nie próbowałam tego wystarczająco dużo razy) gdy używamy zwykłego entera. Okienko jest małe, składa sie z trzech możliwości wyboru, nie związanego z komendą którą chcę wykonać (zrzut brzydki, zrobiony printscrinem;-))


 

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie1.JPG

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie