Niestandardowy rozmiar papieru PDF


jacnightingale

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na wstępie zaznaczę, że przeszukałem forum, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Mianowicie potrzebuję drukarki do PDF, w której będę mógł zdefiniować kilka niestandardowych rozmiarów papieru, ponieważ sposoby, które znalazłem na forum pokazują jedynie jak zdefiniować jeden rozmiar i za każdym razem trzeba powtarzać tę czynność.

Uprzedzając poniektóre odpowiedzi dodam, że nie jestem zainteresowany drukarką wbudowaną do ZWCADa (dwg to pdf), ponieważ drukuje nieczytelnie czcionki.

Korzystam z wersji ZWCAD 2015.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam drukarkę pdfCreator. Można w niej ustawić niestandardowe formaty papieru i zapisać każdy format jako osobny plik pc5.

Po wybraniu odpowiedniego pliku pc5, potrzeba jeszcze ustawić format papieru na "Niestandardowy rozmiar strony PostScript".

niestandardowy wydruk pdfCreator.png

Okno drukarki.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmatusz3, problem pojawia się w momencie wyboru plotera. Nie ma tam PDFCreator tylko PDF File Formats, czyli podejrzewam, że to ta wbudowana drukarka Zwcada, bo jak zrobię resztę tak jak w filmiku (super rozwiązanie, byłoby cudownie) to niestety drukuje wytłuszczoną czcionkę, czyli tak samo jak drukarka DWG to PDF.

Edytowane przez jacnightingale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam tam takich drukarek. Jeżeli we wcześniejszym kroku zaznaczę drukarkę systemową to pojawią się, ale wtedy nie mogę edytować rozmiarów papieru. Jeżeli wybieram krok "Mój komputer" to mam 3 drukarki w tym tylko jedną ww. drukarkę PDF File Formats.

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie