wymiar - grupowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć czy da się (np. poprzez LISP-a)  zgrupować wymiary w jeden sumaryczny np.: mamy w ciągu 5 wymiarów po 30 a nasz "programik" zamieni to z automatu na jeden wymiar 150 (lub - jeszcze lepiej w tekście rozpisze to 5x30=150). Zagmatwanie to opisałem ale w załączeniu foto wyjaśniające sedno problemu.

 

Pozdrawiam

post-1764-0-91454600-1470658797_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę, że uda się przygotować takie narzędzie w ciągu kilku najbliższych dni.

Pytania pomocnicze:

1. Program ma działać tak, że zaznaczamy kilka wymiarów szeregowych, program wstawia jeden wymiar, który jest sumą wymiarów szeregowych, a co z samymi wymiarami szeregowymi? mają zostać usunięte? czy pozostawione?

2. W przedstawionym przykładzie wymiary szeregowe są równe. więc można łatwo dodać tekst: 5x30. a jak program ma się zachować jeśli zaznaczymy np 3 wymiary 50 i 2 wymiary 80? albo x wymiarów gdzie każdy jest inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - dzięki za zainteresowanie,

 

ad 1) pozostaje wymiar sumaryczny - szeregowe "znikają"

ad 2) sumuje i zamienia wszystkie wymiary gdy w szeregu jest ich więcej niż jeden - załączam foto wyjaśniające wszystko - gdy wymiar pojedynczy to zostaje

 

post-1764-0-83599900-1470727291_thumb.png

 

jeśli programik byłby w stanie opisać wymiary "w dwóch wariantach":

 

A: bez wyniku sumarycznego [kolor czerwony na foto]

B: z wynikiem sumarycznym w "mianowniku wymiaru" [kolor żółty]

 

to było by wszystko czego potrzebuję (ale wystarczy jeśli będzie wariant "A")

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę sprawdzić program z załącznika

 

Witam,

 

jest mały problem gdy jest więcej niż 2 grupy wymiarów do sumowania np.:

3x50 [ok] + 5x150 [ok] + 6x200 [i tu pokazuje albo 3x200 albo pokazuje 6x200 ale w "mianowniku wymiaru jest "dziwny" wymiar a znacznik wymiaru (snap) jest przesuniety (zgodnie z dziwnym wymiarem - wartość mniejsza od 6x200] - ZWCAD Classic + Win 7 64

 

Ale proszę się jeszcze wstrzymać  - jutro rano sprawdzę na innych komputerach.

 

Przy krótkiej grupie działa ok.

 

Dzięki i pozdrawiam - jutro postaram się coś więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

testowałem na innych komputerach i moje spostrzeżenia:

 

1) przypadek nr 1: szeregi wymiarowe zgrupowane obok siebie (fot 1 - a ) np.: 6x7 + 4x14 + 5x7 + 5x5 + 3x7 bez pojedynczych wymiarów pomiędzy grupami - klikając tylko na poszczególne grupy wymiarów (np. na pierwszą grupę "7" i zatwierdzam lisp-a, potem druga grupa "14" i zatwierdzam lisp-a itd) wszystko grupuje ok (fot.1 - b ) natomiast przy zaznaczeniu od razu wszystkich grup zawsze pojawiają się problemy z jedną lub kilkoma grupami (zazwyczaj ostatnie grupy) (fot.1 - c );

 

post-1764-0-11751500-1470898047_thumb.png

 

2) przypadek nr 2: szeregi wymiarowe zgrupowane oddzielone od siebie pojedynczymi wymiarami (fot 2 - a ) - i tu są problemy zarówno przy klikaniu na pojedyncze grupy (fot.2 - b ) jak i na wszystkie wymiary łącznie (fot.2 - c )

 

post-1764-0-11192500-1470898060_thumb.png

 

3) Pojedyncze grupy działają działają zawsze gdy "snapy" wymiarów są w linii (zaczepienie na tym samym poziomie), miałem czasem problem na jednym z komputerów (ale nie zawsze) gdy "snapy" były zaczepione "dowolnie" w pionie.

 

 

Może niech ktoś zainteresowany sprawdzi jeszcze u siebie.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej wersji myślałem o przypadku, że zaznaczana jest jedna seria powtarzających się wymiarów. W takim trybie wszystko powinno być ok.
W przypadku zaznaczenie wielu różnych wymiarów sprawa się komplikuje, wszystkie zaznaczone wymiary można podzielić na grupy takich samych , a to ciągnie za sobą kolejne komplikacje. Nie chcę już wchodzić w szczegóły techniczne programowania, więc ograniczę się do tego, że postaram się w najbliższym czasie przygotować wersję, w której różne grupy powinny działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie