Mandat od UDT


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  1. UDT nie wystawia mandatów. Jeśli wykryje nieprawidłowość kieruje sprawę do PIP z prośbą o zbadanie (PIP wystawia mandaty), oraz/lub do prokuratury (np. gdy nie są spełnione wymogi formalne odnośnie użytkowania np. brak rejestracji w UDT).
  2. Nie słyszałem nigdy aby do wymiany butli wymagane były specjalne klucze.
  3. Specjalne klucze są wymagane do użytkowania urządzeń w środowisku wybuchowym, ale do takich środowisk przeznaczone są specjalne urządzenia oznaczone Ex (przeciwwybuchowe).
  4. Wózki widłowe zasilane gazem w środowisku wybuchowym można raczej potraktować w kategorii żartu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wymóg, aby butla była wymieniana za pomocą klucza (dawniej ze stopu berylowego, teraz nie mam pojęcia jakich), który nie powoduje iskiej. Środowiska wybuchowego nie ma, chociaż jest to firma zajmująca się rafinacja ropy naftowej. Wózki oczywiście są na butle, bo takie stosuje się w atmosferze wybuchowej (elektryczne mogą iskrzyć same z siebie). Sytuacja jest taka, że kilka osób z mojego miejsca pracy dostały właśnie "mandaty" na kwotę 500 złotych właśnie w czasie kontroli UDT. Też nam się wydaje, że ta instytucja nie ma takiego prawa stąd właśnie to pytanie. Czyli sprawa jest conajmniej dziwna tak jak myslałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wymóg, aby butla była wymieniana za pomocą klucza (dawniej ze stopu berylowego, teraz nie mam pojęcia jakich), który nie powoduje iskiej.

 

Proszę o podanie podstawy prawnej tego przepisu. Człowiek uczy się całe życie, dzisiaj dowiedziałem się o ujemnej fazie.

 

Na każdym dokumencie z UDT jest podany stosowany przepis, który uprawnia do wystawienia dokumentu.

Proszę sprawdzić i podać jeśli można na podstawie jakiego przepisu jest wystawiony mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trudno, nie otrzymam od Was pomocy. Sytuację wyjaśniłem na innym forum. Podstawa prawna nie została podana w na tych "mandatach" stąd też moje pytanie. Po wyjaśnieniach ich wersja jest, że operatorzy nie posiadali uprawnień na zmianę butli i obsługę takich wózków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem.

 

Pytałeś komu UDT może wystawić mandat.

Odpowiedź: Nikomu. UDT nie wystawia mandatów.

 

Więc jakiej pomocy od nas oczekujesz?

No, ale skoro sytuacja się wyjaśniła, to proszę nas też oświecić.

 

[...] Po wyjaśnieniach ich wersja jest, [...]

 

Kto to jest "ich"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie