BiK X


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Wg informacji jakie udało mi się ostatnio uzyskać u producenta nakładki BIK, prace nad dostosowaniem nakładki do ZWCada 2017 trwają, ale mają jeszcze jakieś problemy.

Nie będę rozpisywał się szczegółowo, żeby przypadkiem nie wprowadzić w błąd, ale moje wnioski są takie, że póki w najbliższym terminie nie ma co się spodziewać nakładki BIK na ZWCad 2017. Tym bardziej, że w rozmowie producent sam nie potrafił określić terminu wydania nakładki (nawet przybliżonego, czy to będzie miesiąc, dwa, czy może sześć...).

Szkoda tylko, że ciężko jest producentowi nakładki na stronie napisać kilka zdań na temat zaawansowania prac... Użytkownicy byliby zaspokojeni, a producent nie musiałby odbierać w kółko telefonów z tymi samymi pytaniami....

 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info...
faktycznie producent największy problem ma z komunikacją trochę to dziwne bo ludzie potem swoje "żale" wylewają w "internecie" a tam to zostaje na zawsze i dobrej reklamy nie robi....

Co do dostosowania samego programu to też trochę dziwna sprawa sam BiK programowo chyba jest na poziomie e-cada (a Ci dawno sobie poradzili - ZAZNACZAM że programistą nie jestem). Mam wrażenie że producent za bardzo skupia się na samym AutoCadzie a za mało na "klonach" a w realiach polskich firm chyba większy sens kłaść nacisk na "zamienniki" wielkiego "A".

Abstrahując od wszystkiego dziwne że żaden producent nakładek nie zbliżył się jakościowo do wymarłego już ASD "żelbet" (dawne R-cady), samo rysowanie czasowo jest porównywalne, natomiast przy zmianach w projekcie ASD rozkłada konkurencje na łopatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłaliśmy jakiś czas temu zapytanie do producenta, z prośbą o informacje o stopień zaawansowania.

Poniżej zamieszczam odpowiedź, z zastrzeżeniem, że są to szacunkowe dane i nieoficjalne.

Cytuj

Na ten moment współpracę BiKa z ZwCAD 2017 można oszacować na poziomie:

- BASE - prawie pełna funkcjonalność

- Architektura - ok. 80%

- Stal - również prawie pełna funkcjonalność

- Żelbet - funkcjonalność rzędu 70%

- ImpEk - 50%

- Drewno - w obszarze 2D prawie pełna funkcjonalność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie zauważyłem komunikat na stronie producenta BIKa. W końcu udało się dostosować nakładkę...

Czekam na maila z informacją o kosztach aktualizacji BIKa X z ZwCada+2015 na ZWCada 2017.
Obawiam się tylko, czy nakładka będzie działała poprawnie bez błędów krytycznych... początki mogą być trudne, skoro sam ZWCad pozostawia wiele do życzenia...

Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Na stronie BIKa w opisie dotyczących dostosowanej nakładki informują, że należy posiadać wersję ZWCad 2017 x64bit vernum = "2017.06.22(18776)_x64. Problem tylko w tym, że ta wersja nie została oficjalnie wypuszczona ani przez ZWSoft, ani nie widnieje na polskich stronach ZWCada... (np. jakicad.pl)...
 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po paru testach muszę powiedzieć że jest ok - nowe funkcje są bardzo przydatne (wyciągnięcie nieopisanego pręta, ułatwienia w makrach i rysowaniu płyt) ale co do stabilności to potrzeba trochę porysować a to wymaga czasu :) (dam znać jak wdrożymy na wszystkich stanowiskach i trochę "pomalujemy")....

 

co do wersji - producent podesłał linki nawet do zwcada 2017 (po sprawdzeniu wersji jest to nic innego jak sp 3.2 tylko instalator jest inaczej nazwany), nie wiem natomiast jak będzie z nowymi wersjami zwcada bo chyba będą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Cieszy nas, że nowe funkcje się przydadzą :)

Jeśli chodzi o wersję ZwCAD, jest to wersja otrzymana od producenta - ZWSOFTu. Jest to SP3.2 z poprawionymi kilkoma błędami.
Nie przewidujemy problemów w przypadku nowszych wersji ZwCAD 2017, choć oczywiście będziemy to sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie