Pytania w oczekiwaniu na wersję beta....


2P

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na wersję beta nowego ZWcada obejrzałem sobie Viewer i zrodziły się różne pytania:

1. Czy ZWcad 2017 będzie miał interfejs klasyczny, czy tylko wstążkę?
2. Czy wyświetlanie linii będzie zrealizowane z wykorzystaniem opcji antyaliasingu?
3. Czy będzie można wyłączyć to denerwujące podświetlanie obiektów po najechaniu na nie kursorem? To zupełnie się nie sprawdza przy pracy z dużymi blokami.
4. Czy w Viewerze można zmienić grubość wyświetlania linii grubych?

Mam nadzieję, że odpowiedź NIE na pierwsze 3 pytania dotyczy tylko Viewera, a nie wersji pełniej.

Z utęsknieniem czekam na wersję beta, żeby ją sobie sprawdzić.....

Pozdr.
 

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

  1. Będą oba interfejsy. W wersji, którą testujemy już są oba.
  2. Z tego co mi wiadomo to nie. Chodzi tutaj o programy antyaliasing czy sprzętowy? Z tego co wiem sprzętowy jest obsługiwany tylko w profesjonalnych kartach graficznych np. Quadro, natomiast programowy potrafi nieco "przymulić" komputer.
  3. Sprawdziłem teraz i zmienna systemowa SELECTIONPREVIEW działa w ZWCAD 2017. Ustawienie na "0" wyłącza podświetlania obiektów pod kursorem. Domyślnie jest ustawiona na 3.
    Przeglądarka nie posiada tej zmiennej.
  4. W przeglądarce można włączyć lub wyłączyć wyświetlanie grubości linii. Natomiast nie ma możliwości zmiany grubości danej warstwy, można jedynie warstwę włączyć/wyłączyć, mrozić i blokować. Nie znalazłem też ustawienia grubości wyświetlania linii grubych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nadmienić, że otrzymaliśmy linki do zamkniętej bety.

Pobieram teraz oprogramowanie.

Wstawię na nasz serwer i będziemy w poniedziałek rozsyłać.

 

Pozdrawiam

Czy mogę prosić również o link do Bety?

 

Przy okazji czy w nowej wersji będzie możliwość tworzenia bloków dynamicznych?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testerów wersji 2017.

Prośba o sprawdzenie bloków dynamicznych i z atrybutami.

Przykład, dotyczy tego samego rysunku otwieranego w AutoCAD 2014, ZwCAD 2015+ i ZwCAD Classic.

Blok zawierający atrybut w postaci nr elementu.

W AC - blok ma nazwę "E__sk_ROP". Bloki zlicza zarówno w metodzie szybkiego wyboru jak i wyciągania atrybutów.

W 2015+ - blok mam taką samą nazwę, zlicza go poprawnie przy użyciu szybkiego wyboru, natomiast przy wyciąganiu atrybutów zmienia nazwę na np. *U321

w 2015 Classic - zupełna tragedia. Blok od razu zmienia nazwę na *U321, nie ma możliwości zliczenia bloków przy użyciu szybkiego wyboru (każdy blok ma inny numer, np: *U321, *U322 itd.). Tak samo nie mam możliwości zliczenia przy użyciu funkcji wyciągnij atrybuty.

W razie potrzeby mogę podesłać w PW takowy plik. Lecz nie mogę go udostępnić publicznie - informacje niejawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

moja sugestia - proszę się jeszcze wstrzymać z pobieraniem.

Jest to wersja z końca maja, do której zgłosiliśmy sporo zastrzeżeń.

 

W tym tygodniu ma być jedna wersja z poprawkami, oraz w przyszłym także.

Planujemy, że ta wersja z przyszłego tygodnia to będzie otwarta beta.

 

Jeśli ktoś ma ochotę to może pobrać sobie pobrać i zainstalować z angielskiego linka.

Ale proszę pamiętać, aby nie otwierać ważnych plików bez utworzenia wcześniej kopii zapasowej.

W tej wersji programu jest jeszcze sporo błędów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.