Importowanie i eksportowanie właściwości rysunku


Marek-M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie potrafię odnaleźć informacji jak eksportować i importować właściwości rysunku w ZWCAD. W pełnym AutoCAD podobno jest takie narzędzie PROPULATE ale w ZWCAD jest ono niedostępne.

 

Może ktoś jednak odkrył ten sekret i ZWCAD ma więcej możliwości? Najlepiej byłoby, gdyby eksport/import odbywał się poprzez plik tekstowy (np. csv). Mam dane w tabeli w Excelu, które chciałbym załadować jako właściwości rysunku. Później te właściwości rysunku chcę wyświetlać w polach tekstowych w tabelkach rysunkowych.

 

Może ktoś gdzieś widział/zrobił jakiegoś LISPa do importowania właściwości rysunku?

 

Dzięki z góry za pomoc i informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właściwości rysunku można czytać przez lisp .

Author = "zxczxc"
Comments = "zcxzxczxczcz"
HyperlinkBase = "czc"
Keywords = "zxcz"
LastSavedBy = "kruszynski"
RevisionNumber = ""
Subject = "sddd"
Title = "asd"

Po świętach postaram się przygotować programik, który będzie zapisywał właściwości do pliku CSV i zapisywał właściwości z CSV do rysunku ZWCAD.

Czy może Pan przesłać przykładowe dane w Excelu, jakie chce Pan importować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam w załączniku przykładowy plik w Excelu (spakowany do ZIPa, bo XLSX nie można tutaj przesyłać).

 

dane_do_projektu.zip

 

W zakładce pierwszej mam układ danych, które akurat używam. Kolejne rekordy znajdują się w kolejnych wierszach, które mogę odfiltrować i wtedy te dwa wiersze (nagłówek + jeden wybrany wiersz z danymi) chcę importować do rysunku w ZWCAD.

 

Być może łatwiej jest zrobić LISPa na danych ustawionych w kolumnie, więc w drugiej zakładce mam te same dane w transpozycji. Jak będzie potrzeba, to dane będę przetwarzał w Excelu, co by tylko pozbyć się problemu z błędami przy przepisywaniu danych z Excela do ZWCADa.

 

Dzięki za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje na ten temat w przeszłości miały już miejsce:

http://forum.cad.pl/przenoszenie-w-a-ciwo-ci-rysunku-drawing-properties-t79709.html?

oraz:

http://forum.cad.pl/cadpl-pack-v1-lsp-t78158-100.html

 

Niezmiennie polecam zatem CADPL-Pack'a, do tychże zastosowań, z uwzględnieniem funkcji:

cd:DWG_AddCustomProp
cd:DWG_GetCustomProp
cd:DWG_RemoveCustomProp
cd:DWG_GetSummaryInfo
cd:DWG_SetSummaryInfo

 

oraz innych, do zapisu / odczytu plików tekstowych - tamże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przygotowałem program pozwalający wczytywać właściwości rysunku z pliku jaki Pan przesłał.

Nazwy właściwości powinny być w pierwszym wierszu w kolejnych kolumnach, wartości w wierszu drugim, tak jak na Pana przykładzie w pierwszym arkuszu

 

Pozdrawiam.

ImportWlasciwosci.zel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przygotowałem program pozwalający wczytywać właściwości rysunku z pliku jaki Pan przesłał.

Nazwy właściwości powinny być w pierwszym wierszu w kolejnych kolumnach, wartości w wierszu drugim, tak jak na Pana przykładzie w pierwszym arkuszu

 

Pozdrawiam.

Dziękuję, programik faktycznie robi to, czego oczekiwałem. Super. Dziękuję!! Przy okazji w wątku został mi przypomniany CADPL-Pack, za co również dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 29.03.2016 o 12:47, kruszynski napisał:

Witam
Przygotowałem program pozwalający wczytywać właściwości rysunku z pliku jaki Pan przesłał.

Nazwy właściwości powinny być w pierwszym wierszu w kolejnych kolumnach, wartości w wierszu drugim, tak jak na Pana przykładzie w pierwszym arkuszu

 

Pozdrawiam.

ImportWlasciwosci.zel

Czy mógłbym prosić o mała aktualizację programu, żeby przed załadowaniem nowego pliku CSV stare właściwości w rysunku były usuwane? Kolejne załadowanie CSV powoduje duplikowanie właściwości rysunku.

Edytowane przez Marek-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panie kruszynski, tak wiem, jestem upierdliwy :) Mam jeszcze jedną prośbę :)

Czy aplikacja mogłaby po zaimportowaniu CSV wykonać jeszcze funkcję REGENALL?? Jak by się to udało, to aplikacja byłaby idealna :) Albo może jeszcze jedna uwaga - aplikacja mogłaby się uruchamiać komendą np: CSVPROPERTIES lub coś w ten deseń. Przy wpisywaniu IMPORTWLASCIWOSCI najpierw podpowiadane są inne funkcje a właściwa jest dopiero na końcu :)

Jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Już myślałem, że nie będę zawracał głowy w związku z tym skryptem ale niestety, okazało się, że polska wersja ZWCADa nie rozumie końcowej komendy REGENALL bez podkreślnika :( Czy można prosić o uniwersalizację skryptu dla wszystkich wersji językowych CADa? Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie