Rozmyślania przed zakupem


rb1

Recommended Posts

Witam.

Pomóżcie podjąć decyzję...

Potrzebuję program CAD, do odczytywania plików dwg z projektami linii kabli telekomunikacyjnych.

Ja nie jestem projektantem tylko właścicielem tych że kabli. 

Program jest mi potrzebny by odczytywać pliki dwg z zaprojektowanymi sieciami, i ewentualnie planować na ich podstawie rozbudowę, zaznaczać budynki podłączone, planowane; mierzyć odległości; włączać warstwy poszczególnych mediów.

Jaki program polecacie ? Czy drogi AutoCAD LT, czy wystarczy Zw cad ?

Link to comment
Share on other sites

Telekom osobiście nie polecam, bo jest on przygotowany pod standardy i wymagania Orange Polska, które rzadko zbiegają się z oczekiwaniami inwestorów indywidualnych. Ogólnie najlepiej zainstalować sobie wersję próbną ZWCAD i Telekom, ewentualnie CAD Profi Electrical i potestować, czy spełniają wszystkie kryteria, jakie sobie zakładamy.

 

Do podstawowych rzeczy, o których pisze autor wątku wydaje mi się, że goły ZWCAD spokojnie wystarczy. Osobiście wolę wersję ZWCAD+, (która na razie nie jest dystrybuowana) niż ZWCAD Classic (i mam nadzieję, że niedługo wyjdzie ta oczekiwana wersja 2017+). Z moich obserwacji wynika, że ZWCAD Classic słabiej sobie radzi z większymi mapami wektorowymi niż ZWCAD 2015+.

 

Dodatkowo mogę śmiało polecić dodatek WMS2CAD do m.in. ZWCADa, który pozwala na pobieranie np. widoku satelitarnego na danym obszarze. Jest to przydatne, gdy chcemy sprawdzić coś co jest poza zakresem posiadanej mapy. Oczywiście mapy, na których się pracuje muszą być spozycjonowane do jednego z układów współrzędnych ale to chyba jest już prawie standardem w projektach (przynajmniej powinno być standardem).

 

Podsumowując: zainstaluj wersje testowe i przez 30 dni postaraj się robić, to co planujesz. I później podejmij decyzję.

 

 

Dodatkowo porównując ZWCAD i AutoCAD LT to ZWCAD ma dużo większe możliwości. AutoCAD LT ma jednak przewagę, że posiada kilka (pewnie kilkanaście lub wiecej) funkcji, których w ZWCAD jeszcze nie ma i jeśli ktoś jest przyzwyczajony do AutoCADa, to potrzebuje trochę czasu na przestawienie się na ZWCAD. Nie mniej jednak jak na razie jestem zadowolony z przejścia na ZWCAD.

Edited by Marek-M
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...