połowa wyłączonej ramki rastra jest drukowana


pracownik

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2013.03.31(11367)"

 

 

Przy wstawieniu jakiegokolwiek rastra do CADa i wyłączeniu ramki (imageframe = NIE) na karcie modelu ramka znika, natomiast w podglądzie drukowania, a także podczas samego drukowania (drukarka lub do PDFa) drukuje się górna i prawa część ramki. Przy włączonej ramce prawidłowo drukuje się całą ramka.

Co może być przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc.

post-1650-0-70283300-1456407049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę delikatnie przyciąć obraz poleceniem PRZYTOBR (_imageclip) i powinno być w porządku.

Pozdrawiam

 

Witam

Zaproponowane przez Pana rozwiązanie działa.

Mam jeszcze pytanie co w przypadku, gdy wstawiany obraz nie może być przycięty (nie mamy wolnej przestrzeni jak między prostokątem, a krawędzią obrazu z mojego przykładu). Graficznie najpierw go trzeba "obrobić" i dopiero wstawiać?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem kilka testów - raz linie po przycięciu pojawiają się, innym razem ich nie ma. Czasem nie ma ich także bez przycięcia rastra. Poniżej logo w oryginalnym rozmiarze bez wyłączonej ramki oraz po wyłączeniu ramki i przycięciu prostokątem - pojawiła się linia z lewej strony.


vernum 2011.10.30(17176)


post-680-0-57261200-1458308918.png


post-680-0-40261400-1458308919.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozumiem, że ramka rastra ustawiona jest na 0. Może jest to kwestia jeszcze formatu pliku. U mnie po przycięciu nie ma linii. Ramka ustawiona na 0, dołączony plik png, wersja ta sama 2012. W załączeniu podgląd- taki sam jest wydruk. W ekstremalnym przypadku można zastosować jeszcze zasłonę na boku, polecenie WIPEOUT.

 

post-325-0-31104700-1458311086_thumb.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyśmy prosić o przesłanie takiego rysunku oraz rastra do nas?

 

Proszę też o podanie wersji programu - polecenie vernum.

Chyba nie mogę udostępnić, z powodu "tajemnicy przedsiębiorstwa".

Podejrzewam, że problem może powodować "wirtualna drukarka" PDFów. Przy ostatnich wydrukach na papierze rastry wydrukowały się prawidłowo. Problem z PDFami pojawił się też u mnie przy poleceniu zasłona, wspomniany w innym wątku forum.

vernum 2011.10.30(17176)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.