Propozycje nowych funkcji dla kolejnej wersji ZWCAD+ 2016


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie sporu.

 

Początkiem 2014 roku Adesk podał do sądu ZWSOFT. Rozprawy odbyły się Hadze.

Po kilku tygodniach Adesk przegrał sprawę, sąd oddalił wszystkie zarzutu i nakazał przeprosiny.

Mam jeszcze w archiwum prawomocny wyrok sądu. Był też publikowany na forum.

 

Niemniej ZWSOFT szukał porozumienia aby zabezpieczyć się przed atakami w przyszłości.

Właśnie za kilka dni mają podpisać porozumienie, wraz z którym ustają wszelkie spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam propozycję wprowadzenia poprawki dotyczącej wyświetlania okien dialogowych w ZWCad 2017 przy pracy na wielu monitorach.

Obecnie ZWCad+ 2015 SP3.1 radzi sobie całkiem nieźle z wyświetlaniem okienek funkcji, niestety są pewne niedociągnięcia. Okienka niektórych funkcji wyświetlają się poza monitorem, na którym prowadzona jest praca (na którym obecnie zakotwiczony jest program). Funkcje takie jak np. Zarządzanie właściwościami warstw (skrót LA), wstaw, appload.... wyświetlają się prawidłowo, czyli na monitorze, na którym zakotwiczony jest program. Niestety okienka kilku funkcji takich jak: Definicja bloku (BLOK), Zapisz blok zewnętrzny (PISZBLOK), centrum projektanta.... wyświetlają się na innym monitorze, niż program. Może warto byłoby zwrócić uwagę żeby docelowo program wyświetlał okna konsekwetnie. Myślę, że dobrą opcją jest wyświetlanie okna dialogowego na tym monitorze, na którym jest wyświetlany program (nie trzeba wtedy latać gryzoniem po całym biurku).

 

 

Czy jest szansa, że ZWCad 2017 pojawi się jeszcze w I lub II kwartale 2016roku? Przeglądając ostanio różne strony z oprogramowaniem CAD trafiłem na informację, że ZWCAD 2017 może zostać wprowadzony na rynek dopiero jesienią 2017. Taka informacja dała mi do myślenia, że ZWSoft wykonując ostatnio zaskakujące ruchy zaczął dopiero pracę nad nową wersją, a te wszystkie marketingowe zagrywki w stylu "program 3 generacji" są tylko po to, żeby odwrócić uwagę użytkowników od sytuacji w jakiej się znaleźli... Wg mnie usunięcie 3 wersji programu z rynku (ZWCad+ 2012, 2014 i 2015) i powrót do starej "nowej" wersji 2012 (jak mniemam jest to odświeżony ZWCad 2012 na potrzeby obecnej sytuacji) jest dość dziwne... Rozumiem wyjaśnienie przedstawione na forum, natomiast nie rozumiem, dlaczego informacja taka nie pojawiła się jako oficjalny komunikat na stronie producenta programu lub chociażby dla użytkowników oprogramowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w grudniu 2015 pojawi się pierwsza beta.

Około lutego druga, i wtedy prawdopodobnie będzie już można kupić 2017.

Wersja stabilna ukaże się w kwietniu 2016 roku.

 

Prace nad 3 generacją trwają od ponad roku. 

 

Tutaj garść informacji i często zadawanych pytań o wersję 2017 -  https://www.zwcad.pl/home/zwcad-2017.html

 

Napiszę także na forum szerzej o wygranym procesie, bo w necie spotkałem się z wieloma nieprawdziwymi informacjami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej do ZWSOFT, "Mała" niemiecka firma EasternGraphics od pCon.planner obsługuje pliki sketchupa *.skp i 3D studio *.3ds co wiąże się z obsługą obiektów "skomplikowanych" geometrycznie 3D w uproszczony sposób poprzez obsługę AcDbSubDMesh z mozliwoscią zapisu do DWG2013.

 

Czy jest możliwe rozwiązanie tej problematyki Chińczyków z Niemcami, dogadanie spraw prawno-patentowych by wreszcie można było korzystać z biblioteki 3D WAREHOUSE w ZWCAD 2017 ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe nie wyjaśnia decyzji o wycofaniu  ze sprzedaży + więc trudno się dziwić domysłom i hejtem. Skoro jest wszystko wyjaśnione to mogli tylko powiedzieć "sory, nie wyrobiliśmy się z wersją 2016 ale będzie 2017. Każdy kto kupi 2015+ ma aktualizację do 2017+ w cenie." Po co w to mieszać jakąś wersję Classic? Proces procesem ale dlaczego zniknął + to ja dalej nie wiem, chyba że jest drugie dno i będziemy zaskakiwani kolejnymi rewelacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie