Co wybrać, ZWCAD+2015 czy AutoCAD?


Carnildil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję programu typu AutoCAD do pracy. Zajmuje sie robotami ziemnymi i często muszę odczytywać i drukować mapy w formacie dwg. Poza tym, program ten służyłby do obliczania objętości robót ziemnych i tworzenia rysunków. Do tej pory stosowalem AutoCAD 2010, ale niestety już mi to nie wystarcza. Wydatek na AutoCAD 2015 jest nie mały, a słyszałem, że ZWCAD radzi sobie całkiem dobrze i co najważniejsze cena jest przystępna. Mam oczywiście demo ZWCADA, ale jak na razie nie mam okazji dłużej na nim popracowac.

Pytam się więc Was, jak wychodzi porównanie w stosunku do AutoCAD? Jak się na nim pracuje, jakie są plusy i minusy?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo pewnych ograniczeń w ZWCAD2015+ (CAD "nisko budżetowy", warto spojrzeć na cenę licencji i koszt subskrypcji

 

Jeśli dużo zajmujesz sie robotami ziemnymi i przenoszeniem map do CAD by te roboty zaplanować, to wygodne narzędzia do tych zadań ma program BIM ze Szwajcarii, niestety jest "drogi" i bazuje na własnym środowisku plików *.d z możliwością eksportu do DWG i 3D PDF

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw co to znaczy że już nie wystarcza? Czego tak na prawdę brakuje AC2010? Problemy z wydajnością, brak nakładek, jakieś inne powody? Mamy w biurze 10 stanowisk CAD AC2010 /ZwCAD2015/BricsCAD(jedno stanowisko ze względu na VentPack'a którego nie było na ZwCAD'a). Czasami zazdroszczę kolegom że mogą pracować na produkcie Autodesku nawet tym sprzed 5lat a ja mam coś innego :sad: . Porównanie wygląda imponująco dla ZwCAD'a ale czy aby oba programy w każdym z tych obszarów działają równoważnie (w sensie tak samo wydajnie, stabilnie i zgodnie z oczekiwaniami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że mapy, które otrzymuję są już często w formacie dwg z 2013 roku.

A darmowy program Autodesku DWGTrueView + Autocad 2010 nie wystarcza?

Ja używam Zwcada 2015 z wyboru, uważam że jest to bardzo dobry program do pracy. Za cenę jaką kosztuje to jest wręcz wybitny, ale gdybym miał pełnego Autocada 2010 to chyba bym nic nie zmieniał na siłę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.