Problem z zapisaniem parametru ltscale <1> w rysunkach,


grzegork

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Od mniej więcej półtora miesiąca jestem użytkownikiem ZWCADA+ 2015 (eng.), wcześniej testowałem poprzednią wersję (2014), ale nie zauważyłem tego problemu; Chodzi o to, że otwierając rysunek, gdzie ltscale factor ma wartość 1.0 program automatycznie zmienia wartość na 100, skutkiem czego wszystkie przerywane linie i zygzaki są monstrualnie powiększone. Nie ma problemu, żeby zmienić tę wartość z powrotem na 1 i wykonać save. Problem w tym, że po ponownym otwarciu rysunku zmienna ltscale ma znów wartość 100. Jest to o tyle uciążliwe, że przed wydrukiem trzeba pamiętać o konieczności zmiany parametru, a wysyłając rys. do wydruku w jakiejś zewnętrznej plotowalni trzeba o to prosić obsługę...

 

Problem dotyczy zarówno rysunków przygotowanych wcześniej w AutoCADzie, jak też tworzonych od podstaw w ZWCADZIE. O dziwo błąd nie występuję, gdy zadamy wartość inną niż 1, ja np. spróbowałem 5 i nie ma problemu, po zasave'owaniu i ponownym otwarciu jest 5... No ale ciężko wymagać np. od współpracowników i branżystów, żeby nie używali współczynnika 1 (zwłaszcza, że w AutoCADach jest on chyba defaultowy)... Wydawało mi się, że w ZWCADZIE też tak było dotychczas, teraz jest 100... A może problem leży po stronie nakładki CP-Symbols Suite, którą otrzymałem w promocji?

 

Moim zdaniem to dość uciążliwa przypadłość w przypadku komercyjnej wersji profesjonalnego oprogramowania - proszę o potwierdzenie tego błędu (zwłaszcza użytkowników progr. z nakładką), będę wdzięczny za wskazówki, jak rozwiązać ten problem (?).

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

 

grzegork
 

Edytowane przez grzegork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli wczytywana jest nakładka CADProfi np. CP-Symbole, to istotnie współczynnik ltscale jest ustawiany na 100.

Pozdrawiam

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Nie miałbym nawet tego za złe CP-Symbols, pod warunkiem, że jego zmiana ltscale na 1 byłaby zapisywalna... Czy zatem to błąd nakładki?

 

Pozdrawiam,

 

grzegork

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To niestety będę ją musiał odinstalować... Doceniam możliwość korzystania z symboli, ale taki warunek nie jest akceptowalny (za cenę użycia jakiegoś symbolu musiałbym modyfikować parametry lokalne dla wszystkich użytych warstw / linii - w przypadku dużego tematu, w dodatku robionego przez kilka osób, na różnym oprogramowaniu to niemożliwe).

Trochę tylko nie rozumiem, dlaczego w takim wypadku można przestawić ltscale np. na 5 i jest ok?

Pozdrawiam.

Edytowane przez grzegork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to programowo zrobione, aby ltscale było ustawiane na 100. Inne nakładki mają podobnie. Jutro sprawdzę czy jest mozliwość, aby ltscale nie było przestawiane.

Pozdrawiam

 

Ok, jak wspominałem samo przestawienie na 100 nie jest może takim problemem, natomiast już brak możliwości zapisania z wartością parametru ltscale <1> - dla mnie to poważny błąd nakładki CP-Symbols...

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez grzegork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rysunek po ustawieniu ltscale na 1 jest oczywiście zapisywany z taką wartością, ale tak jak wspomniałem, po wczytaniu nakładki, wartość ta jest ustawiana na 100. Wartość domyślną ltscale z nakładki można jednak zmienić wpisując cp_setapp (nakładka musi być załadowana).

 

post-325-0-39935500-1416393837_thumb.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rysunek po ustawieniu ltscale na 1 jest oczywiście zapisywany z taką wartością, ale tak jak wspomniałem, po wczytaniu nakładki, wartość ta jest ustawiana na 100. Wartość domyślną ltscale z nakładki można jednak zmienić wpisując cp_setapp (nakładka musi być załadowana).

 

attachicon.gifltscale.png

Pozdrawiam

Dzień dobry,

 

Rysunki rzeczywiście są zapisywane z ustawionym parametrem ltscale (sprawdziłem ich wyświetlanie w innym cadzie), natomiast po uruchmieniu w ZWCADzie z zainstalowaną nakładką CP-Symbols wartość ltscale przestawia się na 100. Tylko mała uwaga  - tak na pewno dzieje się w sytuacji, gdy rysunek mamy zapisany ze zmienną ltscale ustawioną na 1, ale gdy zapisaliśmy rysunek z wartością ltscale 5, to ponownym otwarciu rysunku ltscale wcale nie przestawia się na 100, dalej jest 5... Przyznam, że tego nie rozumiem...

 

Opisana powyżej zmiana domyślnej wartości ltscale za pomocą cp_setapp jak dla mnie PRAWIE rozwiązuje sprawę... Prawie, bo wyobrażam sobie teraz sytuację, gdy otrzymuję od kogoś mailem rysunek z ltscale ustawionym np. na 50 (o czym nie wiem), otwieram u siebie (gdzie wcześniej za pomocą procedury cp_setapp ustawiłem domyślną wartość ltscale na 1)... Linie nie wyświetlają się dobrze, a ja albo mogę zgadywać, jaki był przypisany do rysunku parametr ltscale, albo muszę dzwonić z pytaniem do nadawcy... Trochę bez sensu, po co w ogóle taka  defaultowa zmiana ltscale? Nie bardzo przekonuje mnie argument, że ma to służyć poprawnemu wyświetlaniu obiektów i symboli nakładki - w końcu to tylko dodatki i zawsze można je sobie zeskalować...

 

Czy można zatem w ogóle wyłączyć w nakładce funkcję automatycznego przestawiania wartości parametru ltscale na wartość domyślną?

 

Pozdrawiam,

 

grzegork

Edytowane przez grzegork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w powyższym oknie nad wartością _ltscale widać wajchę "Dopasuj gęstość rodzaju linii [...]".

Może trzeba to wyłączyć?

 

:search:

Dzień dobry,

Tak jest, to chyba rozwiązuje sprawę, sprawdziłem na paru rysunkach i ltscale pozostaje bez zmian. Dzięki!

Pozdrawiam,

grzegork

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie