ZWCAD+ 2015 beta


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przepraszam, że w temacie dotyczącym ZWCADA+ 2014 poruszam problem związany z ZWCAD+ 2015 beta, ale niestety nie istnieje jeszcze wątek dotyczący nowej wersji programu.

W związku z tym, że do końca września 2014 jest promocja na aktualizację ZWCADA w promocyjnej cenie chciałbym sobie przetestować wersję ZWCAD+ 2015 beta i tutaj pojawia się pewien problem.... otóż mój antywirus blokuje owy plik, który to niby ma być wersją beta ZWCADA, a okazuje się być wirusem (zgodnie z informacją z mojego antywira - AVAST)... nie zdziwię się jeżeli jest to fałszywy alert (co w przypadku Avasta jest wielce prawdopodobne) ale wolę dmuchać na zimne... :-)

Czy ktoś z Was miał/ma może podobny problem???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem w końcu szczęśliwe ZWCAD+ 2015beta, odpaliłem i pierwsze wrażenie - zamawiam jutro aktualizację.... ale jak to w życiu bywa niestety moje oczarowanie szybko zmieniło się w rozczarowanie.

Wystarczyło żebym odpalił plik z rysunkiem, na którym mam blok tekstowy złożony z kilku tekstów jednowierszowych (około 8-12 linijek tekstu jednowierszowego).... Wydajność kopiowania tekstu pozostała na tym samy poziomie co ZWCAD+ 2014 albo i jeszcze gorzej... i zdaję sobie sprawę z tego, że to wersja beta... (przy każdym poprzednim wydaniu były zapewnienia, że uwagi zostaną przekazane producentowi i poprawki wprowadzone w następnym wydaniu).

Nie rozumiem postępowania firmy ZWSoft. Przygotowują nową wersję programu, dodają nowe funkcje (czasami jakieś śmieszne "wodotryski", których używa jeden na 100 użytkowników albo i mniej) a nie potrafią poprawić takiej podstawowej rzeczy jak kopiowanie tekstów (problem, który to nota bene zgłaszałem już kilkukrotnie poczynając od pierwszych wydań ZWCADa+ 2014, czyli jakieś 1.5 roku temu)...

Czy naprawdę jest to takie trudne do zaimplementowania? - nie wydaję mi się, tym bardziej, że Panowie z polskiego oddziału ZWCADa przygotowali drobną modyfikację w kilka dni, która poprawiała wydajność kopiowania tekstów.... Albo mamy genialnych programistów (informatyków) w Polsce (oczywiście nie ujmując nikomu, bo wiem z autopsji, że są bardzo dobrzy), albo programiści z firmy ZWSOFT (tego macierzystego) mają gdzieś takie błahostki i nie przejmują się czymś co już jest (nie ważne, że nie działa poprawnie i stwarza problemy, ważne, że na liście rzeczy, które program posiada jest odhaczone).

Zastanawiam się tylko po co produkować się i próbować uczestniczyć w rozwoju programu, skoro uwagi i tak do nikogo nie trafiają...

Szkoda, bo byłem gotów jutro składać zamówienie na aktualizację.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja podobnie cierpliwie czekam na nowe funkcjonalności do ZWCAD ARCHITECTURE, odnoszę wrażenie, że zarządzanie listą zmian jakoś kuleje i piorytety ścieżki rozwoju rozjeżdżają się. Inaczej to widzi szefostwo ZWSOFT, a inaczej my użytkownicy.

 

Cieszy mnie np. zmiana oficjalna podejścia do edycji bloków dynamicznych. Odpowiedź Jenny z ZWSOFT na moje pytanie:

 

"1. Is it possible to create own dynamic blocks in ZWCAD 2015 beta?

Create dynamic block(BEDIT) could be possible. We need some times to handle the pattern copyright and technique, it might take for a while."

 

 
1. Czy możliwe bedzie tworzenie własnych bloków dynamicznych w ZWCAD 2015 beta?

Tworzenie bloku dynamicznego (BEDIT) może być możliwe. Potrzebujemy czasu, aby poradzić sobie z prawami autorskimi i technicznymi, to może potrwać chwilę.
 
ZWSOFT jest wyczulona na przestrzeganie praw patentowych CAD, dlatego te zmiany wprowadzane są niemiłosiernie długo, takie odnoszę wrażenie.
 
Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem forum, do którego podał Pan link... komentarz jest chyba zbędny...

Mam wrażenie, że pisanie i próbowanie przekazania firmie ZWSoft problemów i propozycji zmian mija się z celem. Odniosłem wrażenie, że to nic innego jak walenie głową w mur. Pani rzeczniczka firmy ZWSoft (pozwolę sobie tak ją nazwać) mydli nam oczy tak, jak robią to nasi wspaniali politycy. ZWSoft skupia się na sprawach nieistotnych takich jak wygląd interfejsu, a błędy w postaci wydajności lub funkcji, o których pisze Pan w związku z ZWCAD Architecture są dla nich nieistotnym problemem... Tak jak pisałem w poprzednim komentarzu - funkcja jest wprowadzona, a że jest ograniczona.... nie ważne - liczy się to, że jest! Po forum widać, że nie jestem jedynym użytkownikiem zawiedzionym postępami ich pracy i modyfikacjami wprowadzanymi do programu...

W końcu ludzie przesiądą się na konkurencję (a zaczyna się robić na rynku coraz większy wybór oprogramowania typu CAD) i wtedy może ZWSoft obudzi się z letargu... (tylko czy nie za późno?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli chodzi o spowolnienie kopiowania większej ilości tekstu to faktycznie wstyd. To powinno być już dawno poprawione.

 

Jeśli chodzi o tempo rozwoju - niestety lub "stety" do programu są wprowadzane funkcje, które nie są widoczne dla użytkownika końcowego.

Co nie znaczy, że są one bezwartościowe. Na przykład wprowadzenie obsługi platformy .NET, czy udoskonaleń interfejsu programistycznego niewiele mówi, jednak otwiera to drogę do współpracy programu z nakładkami zarezerwowanymi praktycznie tylko dla AC.

Chociażby ostatnia nakładka AutoTurn.

 

W 2015 wymieniono 100% starego kodu na unicode. Dla użytkownika końcowego jest to pewnie też bez znaczenia, bo nie widać tego na pierwszy rzut oka.

Ale jest znaczący krok otwierający między innymi drogę do wersji 64-bit, obsługi większej ilości rdzeni procesora (nie tylko dwóch).

 

Takich zmian w kodzie jest więcej, chociaż tego nie widać.

Program staje się dojrzalszy.

 

Myślę także, że po przejściu na unicode zostanie teraz poprawiona prędkość kopiowania obsługi tekstów, ponieważ te rzeczy są ze sobą powiązane.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej będę się upierał. Czy dało by radę "delikatnie" wywrzeć presje o obsługę w 3D brył w trybie (AcDbSubDMesh Class)

 

Jakoś przekolejkować piorytety zadań w ZWSOFT. To umożliwi zastosowanie brył "nurbiastych", niekoniecznie tworzonych w CAD, ale programami do tego celu stworzonymi , to jedno,

po drugie umożliwi się zastosowanie bibliotek z takimi bryłami (ludzie, rośliny , pojazdy , sprzęt) z plików sketchupa *.skp, 3ds-3D studio, blendera, obj. skonwertowanych do dwg.
Przykłady z programów alternatywnych pokazują, że to jest możliwe.

 

Renderingi korzystają z geometrii 3D płynnej a nie kanciastej poligonowej - wtedy jakość fotek jest niesamowita

 

Niby "drobiazg" w 3D a ile ma stwarza możliwości zastosowań, co będzie miało przełożenie na lepszą sprzedaż.

 

Wszystko da się zaprogramować, przykłady podane ostatnio są w oparciu o ZWCAD 2015 beta i ZWCAD ARCHITECTURE 2014 SP2+Artisan 2014
gallery_140_6_316691.jpg

 

Tylko po co mam stosować tzw "triki" , obejścia by pewne rzeczy w 3D aby uzyskac pożądany efekt
jak takie narzędzia do przekształceń nurbiastych powierzchni można by wprowadzić. :)

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pewien fragment książki, którą czytałem kilkadzisiąt lat temu - "Znaczy Kapitan" - Karol Olgierd Borchardt.

Polscy oficerowie nadzorowali budowę transatlantyka w stoczni we Włoszech.
Budowniczowie statku na każdą uwagę odpowiadali „Vulcania, Neptunia, Oceania!”, co symbolizowało nazwy statków jakie w ten sposób zbudowali. To powiedzenie przeszło na całą polską załogę. Później w pewnych sytuacjach odpowiadali chórem „Vulcania, Neptunia, Oceania!”.

Nasz kontakt techniczny w ZWSOFT wie dokładnie co jest potrzebne, i jak tylko widzi kogoś z działu rozwoju to zamiast przywitania jednym tchem wymienia: "AcDbSubDMesh, kopiowanie tekstu, bedit".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak proszę trzymać... ;-))

 

Tak poważnie to wiem, że męczę Was już tym, bo ile razy wejdę na forum, tyle razy wypominam błąd z kopiowaniem tekstów, ale proszę mi wierzyć, że nie robię tego ze złej woli...

Uważam, że rozwój programu zmierza w dobrym kierunku, ale należy zwrócić również uwagę na takie drobne aspekty jak właśnie owe problemy z kopiowaniem...

Stety czy niestety ale kopiowanie tekstów w dzisiejszych czasach to norma... Funkcja ta jest wykorzystywana praktycznie w każdym rysunku, dlatego zwracam uwagę, że jest to dość ważny problem z punktu widzenia zwykłego użytkownika... Nie mam ochoty za każdym razem uruchamiać AC tylko po to, żeby przesunąć lub przekopiować kilka bloków tekstowych, ale niestety jestem czasami do tego zmuszony....

 

Wierzę, ze w finalnej wersji ZWCAD+ 2015 uda się owy błąd wyeliminować (może nie tyle błąd co poprawić wydajność pracy programu przy pracy z blokami tekstowymi).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kontakt techniczny w ZWSOFT wie dokładnie co jest potrzebne, i jak tylko widzi kogoś z działu rozwoju to zamiast przywitania jednym tchem wymienia: "AcDbSubDMesh, kopiowanie tekstu, bedit".

 

:D SUPER :yahoo:  To dobra wiadomość. Dział rozwoju zamęczony "AcDbSubDMesh, kopiowanie tekstu, bedit" :hi:

Nowa funkcjonalność : Przeźroczystość warstw 0-100% nawet bym przekolejkował pod AcDbSubDMesh

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

 

Jak już dyskutujemy na temat poprawek/udoskonaleń ZWCad+ 2015 to chciałbym zgłosić swoją prośbę o wprowadzenie takiego narzędzia jak Autotrack, ale dla włączonej funkcji ORTO (dokładnie tak jak jest to zriobione w konkurencyjnym programie AC).

W ZWCADzie jest już narzędzie "śledzenie biegunowe" niestety w przypadku włączonej funkcji orto, metka z aktualną odległością nie wyświetla się. Chyba, że jest jakaś zmienna systemowa, która za to odpowiada i wystarczy tylko przełączyć, żeby metka wyświetlała się? Jeśli nie, to może warto byłoby lekko usprawnić tą funkcję i dodać możliwość włączenia opcjonalnie śledzenia biegunowego w przypadku włączonej funkcji ORTO?

Przyznaję, że przez kilka lat pracy na AC przyzwyczaiłem się do tej funkcji i teraz pracując często na konkurenycjnych programach brakuje mi tej opcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że jest w dolnym lewym rogu. Tylko jest to problematyczne, ponieważ muszę spoglądać raz na kursor, raz na lewy dolny róg. Metka ma tą przewagę, że patrzę na miejsce, w którym znajduje się kursor więc nie muszę odwracać wzroku od miejsca, na którym mi zależy....

Oczywiście zgłaszam prośbę jako opcję, jedni wolą patrzeć w róg, inni na metkę (pod warunkiem, że mają wybór)... :-)

 

Z innej beczki - przed chwilą odkryłem błąd ZWCAD+ 2015 beta.

Tworząc nową warstwę program zapomina zdjąć podświetlenie (wybór/zaznaczenie niebieskim paskiem) z warstwy aktywnej i przypisać do warstwy nowo utworzonej. Ma to wpływ na wprowadzanie zmian podczas wybierania innego koloru lub innego rodzaju linii nowej warstwy. Program automatycznie zmienia parametry koloru lub linii dla dwóch warst - nowej i tej, na której było podświetlenie podczas otwarcia okna z warstwami. W ZWCAD+ 2014 problem ten nie występuje - sprawdzałem i działa poprawnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o tworzenie warstw na wersji ZWCAD+2015 Beta, to wydaje się, że działa to poprawnie.

Sprawdziłem na kilku komputerach i przy tworzeniu warstw w Menadżerze warstw, niebieski pasek przechodzi na nowo utworzoną warstwę.

Czy pracuje Pan na dwóch monitorach? Czy po restarcie programu, problem także się u Pana pojawia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeśli chodzi o błąd z tworzeniem warstw to wychodzi on podczas dodawania nowej warstwy, ale w przypadku kiedy warstwa aktualna jest inna niż "0".

Proszę spróbować otworzyć okno zarządzania warstwami, utworzyć kilka warstw o różnych kolorach i rodzajach linii, a następnie ustawić warstwę aktualną inną niż "0". Teraz proszę spróbować ponownie dodać nową warstwę. Problem u mnie po ponownym uruchomieniu programu występuje nadal. Na różnych plikach dwg.

W załączeniu przesyłam printscreena na poparcie tego co mówię.

Pozdrawiam

ZWCAD+ 2015 beta - warstwy.bmp

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Ostatnimi czasy mam okazję dużo dzałać na programach konkurencji (np. Brics...) i z takich ciekawych rzeczy, które ZWSoft mógłby rozważyć do podpatrzenia i wprowadzenia w ZWCADzie jest "Drawing Explorer". Bardzo fajne, przejrzyste narzędzie dające dostęp do wszystkich ważnych elementów rysunkowych (tj. linie wymiarowe, bloki, rodzaje linii, teksty... itd itp) i umożliwiające szybkie ich edytowanie (plus wiele innych ciekawych możliwości). Wiem, że ZWCAD ma coś podobnego i chyba jest to Design Center, ale jednak to nie to samo. Rzadko spotykam kogoś, kto z tego w ZWCADzie czy AC korzysta i zresztą nie dziwię się, bo nie dosyć, że narzędzie nie jest zbyt przejrzyste, to nie można zbyt wielu rzeczy w nim zrobić (albo po prostu nie potrafię się w tym odnaleźć). Wg mnie Design Center wypada dość słabo w porównaniu do Drawing Explorer.

Dla zainteresowanych załączam kilka zdjęć z wyglądem Drawing Explorer.

Pozdrawiam

post-415-0-97195700-1411015187_thumb.jpg

post-415-0-91426600-1411015195_thumb.jpg

post-415-0-03339100-1411015205_thumb.jpg

post-415-0-90861900-1411015212_thumb.jpg

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Narzędzie Centrum projektanta jest również bardzo fajne i użyteczne. W łatwy sposób można uzgadniać np warstwy, style czy bloki pomiędzy rysunkami.

Wystarczy zaznaczyć w drzewie odpowiednie elementy i poprzez metodę "przeciągnij i upuść" do obszaru roboczego można skopiować potrzebne elementy do innego rysunku.

 

post-325-0-77853200-1411024191_thumb.png

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan rację, ale w przypadku pracy na jednym rysunku narzędzie Centrum projektanta nie daje takich możliwości jak Drawing Explorer. Bardziej zależało mi na tym żeby zwrócić uwagę na możliwość wprowadzenia nowego, ciekawego i bardzo przydatnego rozwiązania w programie. Może warto rozważyć rozbudowanie Centrum projektanta o nowe funkcje...

 

Tak sobie testuje ZWCADA+ 2015 i jest jeszcze jedna rzecz, na którą należałoby zwrócić uwagę. Czy nie ma możliwości wyeliminowania migotania krzyża nitkowego (oczywiście nie przez ustawianie kolorów czy wielkości krzyża nitkowego)?  Wiem, że kilka osób zwracało już na to uwagę w poprzednich wersjach programu - może nie jest to błąd zwcada, ale takie wyświetlanie krzyża jest uciążliwe dla oczu i denerwujące.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponowię pytania o:

  • odnośniki zewn. w formacie pdf
  • odnośniki zewn. w formacie dgn z konwersją do dwg, dxf
  • podświetlanie obiektów po najechaniu myszką
  • obsługę zmiennej PROJECTNAME
  • więzy (wiązania)
  • i bloki dynamiczne
  • wstawianie rastrów we właściwej skali - Wasz skrypt działa jak należy, ale może ZWSOFT by się nad tym pochylił, tym bardziej, że w ZWCAD2012 na intelicadzie to działało b. dobrze

Takie małe może rzeczy, które ułatwiają pracę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie