GROUPDISPLAYMODE


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Czy w programie ZWCAD jest funkcja GROUPDISPLAYMODE lub jakaś inna pochodna tej funkcji?

Czy jest możliwość ustawienia, żeby np. w obiektach pogrupowanych wyświetlały się znaczniki wszystkich grupowanych elementów lub tylko jeden znacznik?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

Witam

Zmienna PICKSTYLE odpowiada za wyświetlanie obiektów w grupach. Ustawienie jej na 1 spowoduje, że będą wyświetlane wszystkie uchwyty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety nie do końca działa to tak jakbym tego oczekiwał. Posiadam nakładkę BIK 8.0.5 i w opisach elementów żelbetowych mam obiekt złożony z bloku (blok z opisami) zgrupowanego z linią odsniesienia w postaci polilini. Nie wiem czy dobrze to ująłem, ale wydaje mi się, że tak to jest utworzone. W AC mogę ustawić zmienną  GROUPDISPLAY 0 i PICKSTYLE 1 i wtedy wszystkie "uchwyty" mam aktywne (tekstowe i liniowe). Natomiast w ZWCADzie przy ustawieniu zmienne PICKSTYLE na 1 mam tylko aktywne uchwyty polilini, natomiast, żeby uchwyty tekstów były aktywne zmienna PICKSTYLE musi mieć wartość 0 albo 2, ale wtedy obiekt nie tworzy grupy i Polilinia i tekst nie stanowią całości (nie tworzą grupy), co jest w pewnym stopniu problematyczne przy kopiowaniu lub przenoszeniu obektu, ponieważ trzeba za każdym razem uważać, żeby uchwycić cały obiekt... Taka tam upierdliwa drobnostka... szkoda, myślałem, że może ZWCAD ukrył taką opcję pod jakąś inną komendą... ;-)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

 

Czy pojawiła się nowa wersja ZWCAD+??? Bo na głównej stronie (www.zwcad.pl) widnieje ZWCAD+ z 25.06.2014, a o ile pamiętam, to ostatnia wersja oznaczona była 27.04.2014???

Jakieś istotne zmiany zostały wprowadzone?

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.