Włodek

Użytkownik forum
  • Postów

    102
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Odpowiedzi opublikowane przez Włodek

  1. 12 minut temu, MLE napisał:

    Takie mam ustawienia w ZWTraffic

    image.png.6b60ea701b70ee41589d8797ff367e9e.png

    a przy rysowaniu 

    image.png.67dff19a29bcf62ccf3c851d2f65a05f.png

    wrzuca mi na aktualną warstwę,

    image.png.b1575d5a688b236eac5da9a0ed477cbb.png

    jak będę miał zieloną to strzałki będą zielone

    image.png.9d003161863fb9edde9ab7bf7ce8ea8b.png

    O co chodzi?

    Trzeba w edytorze warstw sprawdzić czy zostały utworzone. Samo wpisanie warstw w ustawieniach nie "tworzy" warstw. To na pierwszy "ogień".

  2.  

      

    18 minut temu, MLE napisał:

    image.thumb.png.be377e31c7766230efb284430fab1ef8.png

    ktoś wie czemu nie wypełnia całego obiektu? obwiednia zamknięta.

    W środku jest linia. To właściwość ZWCad - jak jest linia / obiekt wewnątrz powierzchni to kreskowanie "obcina" do tego obiektu / linii.

  3. Tego żaden program nie potrafi.

    Szybki wybór nie szwankuje... to polecenie zwcad. a nie nakładki, co najwyżej może być problem z "przeładowaniem" pliku, a wtedy pomaga wyczyszczenie niepotrzebnych obiektów i naprawa.

    Co do pliku.... Opcje są dwie i niestety nie dają gwarancji powodzenia.

    Plik *.bak - o ile nie został również nadpisany.

    Odszukanie odpowiadającego nazwie pliku w katalogu %temp%, gdzie zapisują się pliki autozapisu (o ile jest odpowiednio ustawiony autozapis) - czasami udaje się odzyskać wcześniejszą wersję pliku. Pliki te mają postać nazwa_pliku z rozszerzeniem *.zs$

  4. W przypadku konieczności opracowania dwóch organizacji i tymczasowej o stałej polecam pracę z arkuszami - bardzo ładnie się sprawdza. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale też nie jest szczególnie uciążliwe. U mnie się sprawdza i to już od kilku lat.

  5. Pozwolę się przyłączyć do dyskusji, jako szczęśliwy 😀 posiadacz wersji 2023...

    W dniu 11.11.2022 o 18:02, MLE napisał:

    Dlaczego cześć opisów znaków poziomych automatycznie ma skróty "stanów" a inne pełne wyrazy? Gdzie zmienić żeby wszystkie były skrótami?

    Problem pojawia się przy liniach uruchamianych poleceniem D_Line lub Zwtraffic:Linie - nie czyta zmiennej określonej w pliku States.ini
    Pozostałe znaki poziome "trzymają" się zmiennej

    W dniu 11.11.2022 o 18:02, MLE napisał:

    ZWtraffic , przy "zmianie stanu znaku" nie zmienia koloru a przy zmianie z usuwanego na istniejący nie znika skreślenie

    Najwygodniej byłoby użyć polecenia Zwtraffic_mirror - tak łatwo tworzy się np. znaki E-4 z grotem zwróconym w przeciwną stronę - sprawdza się idealnie, ale niestety nie działa przy R-4b, a w zasadzie działa tylko częściowo.

    W dniu 11.11.2022 o 18:02, MLE napisał:

    ZWtraffic , przy "zmianie stanu znaku" nie zmienia koloru a przy zmianie z usuwanego na istniejący nie znika skreślenie

    Właśnie... ten problem także zauważyłem - pomaga edycja bloku i zapisanie bez zmian, tylko trochę uciążliwe.

     

    W dniu 11.11.2022 o 18:02, MLE napisał:

    A jeszcze lepiej gdyby ZWTraffic przypisywał automatycznie warstwy do typów oznakowań

    To raczej ciężko - każdy ustawia sobie własne nazwy warstw, pliki są często przesyłane pomiędzy biurami - nakładka nie bardzo wie co dany użytkownik zamierza zrobić i jak nazywa swoje warstwy.

    Można jednak przypisać w pliku States.ini do każdego typu znaków zmienną "Layer = " i nadać własną nazwę - wówczas przy wstawianiu znaków warstwy zostaną utworzone z automatu i znaki wstawione na tych warstwach, przy czym warstwa zostanie utworzona dla wszystkich typów znaków (pionowe, poziome .... itd), ale to zdecydowanie ułatwia pracę - jeżeli jest taka potrzeba.

     

  6. Ostatnio mało czasu, ale w kwestii technicznej :-) :

    1) D-6 (D-6a i D-6b) na tle z foli pryzmatycznej odblaskowo-fluorescencyjnej tylko żółto-zielonej

    2) kolor pomarańczowy jest zarezerwowany wyłącznie dla organizacji czasowych

    3) T-27 jest w rozporządzeniu może być łączony ze znakami z grupy D-6 na tle z folii pryzmatycznej
     

    Zmiana obowiązuje od listopada 2021 roku

    Pozdrawiam

  7. Odnośniki, to podstawa - niemal wszystkie projekty zewnętrzne tak powstają.

    Rozpoczął Pan od tego:

    W dniu 17.01.2022 o 16:02, Jarek napisał:

    Wgrywanie linii P-13 z folderu ZWTraffic działa tylko do momentu wyjścia z programu. Po ponownym otwarciu projektu problem powraca.

    Dlatego pytanie brzmi w jakich krokach opracowuje Pan projekt?  Kopiowanie linii P-13 z pliku P-13.dwg z folderu ZWTraffic to rzadkość... albo o czymś nie wiem...

  8. Prawdopodobne rozwiązanie problemu - żeby linia P-13 (i nie tylko dotyczy to niemal wszystkich linii generowanych z pliku shx, czyli np. P-25) wczytała się prawidłowo, to przed "zaczytaniem" odnośnika (koniecznie!) należy wstawić dowolny odcinek linii P-13 w pliku (nie kopia z pliku P-13.dwg, a wstawienie bezpośrednio z nakładki - to ważne), do którego wczytywany jest odnośnik - jeżeli wyświetla się prawidłowo, to 50% sukcesu. ZWCad musi sobie "utworzyć" definicję i odniesienie do linii P-13. Dopiero wtedy można podpiąć xref-a, w którym linia P-13 powinna "zaczytywać się" prawidłowo. Jeżeli już odnośnik był wstawiany, to trzeba go odpiąć od pliku, wyczyścić definicję linii P-13 poleceniem _pu / czyść (jedno z bardziej użytecznych poleceń 😉) - sprawdzić czy usunięta została linia - wykonać j.w. i dopiero wczytać xref-a.

    Linia P-13 powinna być wstawiona przez nakładkę ZWTraffic. Kopiowanie linii z pliku P-13.dwg może w którymś momencie "gubić" lokalizację pliku ZWTraffic.shx i to może być także przyczyną błędnego wczytania definicji linii P-13.

  9. Proszę:

    1. sprawdzić jakie nazwy noszą znaki, które są niewłaściwe

    2. za pomocą QSELECT zaznaczyć wszystkie niewłaściwe bloki

    3. usunąć wszystkie niewłaściwe bloki

    4. zapuścić polecenie PU - proszę sprawdzić co najmniej 2 razy, czasami raz nie wystarczy

    5. zamknąć rysunek

    6. użyć polecenia DRAWINGRECOVERY i dokonać naprawy rysunku - niech usunie wszystkie niepotrzebne śmieć, które się pewnie nagromadziły - na wszelki wypadek

    7. wstawić znaki (można kopiuj / wklej z "czystego" pliku.

    Powinno pomóc. Jeżeli nie to proszę skorzystać z porady kolegi PAWMAL i przesłać plik na na pomoc@zwcad.pl

     

    Pozdrawiam

  10. Co do linii P-1e jeżeli konieczne jest wstawienie "pojedynczej kreski" to najprościej odsunąć się od np. od linii P-4 na 1m wstawić P-1e o długości 1m. A resztę pozostawić do obróbki w Excell-u lub Libre.

    W nowszych wersjach standardowo parametr P-1e ustawiony jest na A,0.0,-1.0,1.0 - czyli zaczyna się od przerwy.... nie mniej u siebie mam starą wersję :-)

  11. Ad. 1 Tak w wersji ang. qselect. Proszę sprawdzić dokładnie nazwę bloku. Prawdopodobnie różnię się, np. zamiast "B-33" jest "B-33_" to się zdarza w kilku przypadkach np. praca z różnymi wersjami nakładki. Po usunięciu koniecznie "pu" w wersji angielskiej - samo usunięcie nic nie da. W najgorszym przypadku pozostanie tradycyjne kopiuj i wklej - czasami inaczej się nie da :-) Jeżeli oryginał jest ok, to wina definicji z pliku a nie oryginału.

    Ad. 2 Tak jak napisałem to prawdopodobnie praca z rożnymi wersjami nakładki na tym samym pliku. W poprzednich wersjach inaczej wyglądało skalowanie znaków. Czasami jest też tak, że po rozbiciu bloku znaku i wklejeniu go jako bloku mamy skalę 1 a nie np. oryginalne 0,006. Przyczyn może być kilka.

    Ad. 3 Tak można. Proszę w katalogu "Szansa" na dysku głównym - zwykle "C" odszukać plik ZWTraffic.lin - powinien być w którymś z podkatalogów  i np. otworzyć w notatniku. Ale bym specjalnie tego nie ruszał - trzeba raczej dostosować długość linii do definicji, a nie definicję do długości. Jeżeli to plik po konwersji z pdf sprawdziłbym jeszcze czy przypadkiem generowanie rodzaju linii nie ma zmiennej "zablokowane" - musi być "odblokowane" w wersji ang. odpowiednio.... To zmienna systemowa ZWCad a nie nakładki.

    Ad. 4 I z tym jest zamieszanie.... Złotego środka nie ma. Temat już był poruszany na forum. Przerwa w linii P-7b o długości 3m "zmieści" linię P-7a o długości tylko 1 kreski - czyli 1m - pomiędzy liniami muszą być odstępy w tym przypadku po 1m - w praktyce nie zawsze tak jest, ale być powinno.

    I uzupełniająco - wielkość bloku - napisu można zmieniać "hurtowo" - trzeba zaznaczyć wszystkie , które mają być zmienione i zmienić w oknie właściwości ręcznie skalę osobno dla X, Y i Z - czasami efekt nie jest zadowalający - zależy od położenia oryginałów względem linii....