dmatusz3

Administratorzy
  • Postów

    3948
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    319

Treść opublikowana przez dmatusz3

  1. Dziękuję, postaramy się coś zaproponować w przyszłym tygodniu.
  2. Chciałbym się upewnić. Bo mamy taki ciąg "ab12, c1415, do końca 12.22" w jaki sposób można w nim znaleźć Chyba, że to chodzi o 12.22. I teraz po znalezieniu tych 3 liczb użytkownik ma wskazać jedną z liczb i dodać do wybranej inną liczbę (wpisaną za każdym razem z klawiatury czy zdefiniowaną na początku?). Dokładność ma być taka jak tej pierwszej znalezionej liczby czy taka jaką liczbę się wpisze?
  3. Dzień dobry, proszę o zrzut ekranu z ustawieniem tego skrótu.
  4. Dzisiaj kilka słów o automatycznym numerowaniu tekstów. Podzielimy obszar na kilka tysięcy kwadratów i ponumerujemy je w ciągu kilka sekund.
  5. Dziękuję za informacje. Może jakiś zrzut ekranu z projektu?
  6. Dzisiaj będzie o filtrach warstw. Jak używać znaków wieloznacznych oraz o warunkach logicznych w filtrach, np. warstwy, które jednocześnie czerwone i mają we właściwościach linię przerywaną lub takie, które są albo czerwone albo linią przerywaną.
  7. Do czego służą i jak stworzyć podstyle wymiarowe?
  8. Proszę podesłać plik w wiadomości prywatnej, przyjrzymy się i spróbujemy naprawić.
  9. Proszę spróbować w AutoCAD zapisać w formacie DXF. Jaki jest błąd?
  10. Za sposób wyświetlania zaznaczonych grup odpowiada zmienna GROUPDISPLAYMODE
  11. Witam, ZWCAD pamięta, które obiekty zostały ostatnio zaznaczone. Wystarczy, że podczas zapytania o wybór obiektów wpisać "_p" i 2 x enter.
  12. Do ZWCAD 2026 wprowadzona została parametryzacja. Postanowiłem ją wykorzystać do pokazania jak taki mechanizm otwierania ramion chwytaka może działać. Poniżej załączam animacje.
  13. Z tego co pamiętam, to stosowało się np. takie układy z jednym siłownikiem i łącznikiem o stałej długości. Przepraszam za rysowanie schematyczne, ale przedstawiłem samą myśl. Długości i położenia połączeń trzeba oczywiście dobrać dokładnie.
  14. Czy może Pan wyeksportować model np. do formatu STEP, żebyśmy mogli otworzyć w ZWCAD i zobaczyć więcej szczegółów?
  15. Narzędzia do zaznaczanie w pasku Toolbox w nowym ZWCAD 2026.
  16. Nie jestem pewien czy widać kompletny mechanizm. Czy tam jest użyty tylko jeden siłownik, który łączy oba ramiona chwytaka? Trudno będzie to zrobić w ten sposób. W przypadku, gdy użyty jest jeden siłownik, to patrząc na kinematykę na rysunku poniżej nie będzie można zamknąć ramion.
  17. W ZWCAD 2026 mamy już wbudowaną podobną funkcję do programu.
  18. W ZWCAD 2026 nowe wymiary mogą być automatycznie przenoszone na dedykowaną warstwę. Odpowiada za to zmienna DIMLAYER, która zawiera nazwę tej warstwy. Domyślnie jest ona ustawiona na bieżącą warstwę, ale możemy wpisać swoją nazwę warstwy (jeśli taka warstwa nie istnieje to zostanie utworzona). Aby przywrócić domyślną opcję zmiennej wystarczy wpisać polecenie DIMLAYER i wpisać kropkę. Wtedy wymiary będą wstawiane na bieżącej warstwie. Sposób działania pokazałem na filmie poniżej. Poniżej zamieszczamy film o nowych narzędziach wymiarowania w ZWCAD 2026.
  19. Przedstawiamy jeszcze film, w którym dodatkowo zaznaczone w powyższy sposób elementy konwertujemy na bloki.
  20. W ZWCAD dostępne jest wyszukiwanie za pomocą obiektów. Możemy zaznaczyć obiekty geometryczne, wyszukać i zaznaczyć podobne, nawet jeśli są przeskalowane i obrócone. Narzędzia te są dostępne we wstążce w zakładce "Inteligentne". Spróbujmy zaznaczyć w rysunku wszystkie zielone strzałki zbudowane z linii w pliku o rozmiarze ponad 70MB. Uruchomię narzędzie, wybiorę obiekt źródłowy, następnie ZWCAD 2026 zaznaczy wszystkie podobne obiekty w rysunku. Program znalazł ponad 4 tysiące takich strzałek.
  21. W ZWCAD 2026 pojawiła się nowa ikona w pasku statusu. Jeśli ją włączymy to podczas rysowania będą ustawiana więzy geometryczne, np. równoległość, prostopadłość, współosiowość. Na poniższym filmie narysowałem prostokąt z wyłączonym i włączonym trybem dodawania więzów. Następny zwymiarowałem prostokąt i zamieniłem wymiary na parametryczne. Wszystkie narzędzia do więzów są zgromadzone na wstążce w zakładce "Parametryczne".
  22. W ZWCAD 2026 mamy do tego celu automat. Więcej informacji tutaj
  23. W ZWCAD 2026 dodaliśmy narzędzie o nazwie Linia środkowa. Dzięki tej funkcji narysujemy dwusieczną kąta, która będzie powiązana ze wskazanymi obiektami. Zmiana tych obiektów spowoduje przebudowanie osi symetrii. Pokazaliśmy to na filmie poniżej.
  24. ZWCAD 2026! Z przyjemnością opublikowaliśmy wersję Beta ZWCAD 2026. Między innymi wprowadziliśmy parametryczność (możliwość nadawania więzów geometrycznych), nowe narzędzia do wymiarowania, wyszukiwanie geometrii w rysunku, możliwość oznaczania współrzędnych geograficznych w module geodezyjnym geoserwis. Szczegółowy opis zmian oraz linki zamieściliśmy na naszej stronie https://www.zwcad.pl/programy-cad/zwcad-program-cad/zwcad-2026.html
  25. Wydanie wersji oficjalnej ZWCAD 2026 planowane jest na 8 maja 2025. Opis zmian w ZWCAD 2026 oraz linki do pobrania zamieściliśmy tutaj https://www.zwcad.pl/programy-cad/zwcad-program-cad/zwcad-2026.html Wersja beta po instalacji będzie działać przez 60 dni.