Recommended Posts

Posted (edited)

Sprostowanie do bloga:

 

Standardowy wzór kreskowania aktywny dla skal 1:100 i większej np. 1:101 1:200 1:250

Szczegółowy wzór kreskowania aktywny dla skali <1:100  np. 1:99 1:75 1:50 1:25 1:20 1:10 ....

 

ponadto rekomenduje przy łukach opcje : Dokładność części łuku = 1 zamiast domyślne 4.

Edited by Martin_S
  • 5 months later...
Posted

W kontekście tego wpisu

 

http://forum.cad.info.pl/blog/4/entry-69-jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-menu-ekranowe-w-zwcad-architecture/

 

W szczególnym przypadku jak ktoś ma alergię na ZwCAD CLASSIC i wyłączy sobie niechcący menu ekranowe Architecture to nie wiedząc że Ctrl+F12 je włącza to sobie nie poradzi z żadnymi ustawieniami bo się do nich nie dokopie. W stylu wstążkowym to jedynie nigdzie nie opisane Ctrl+F12 działa. Przydałaby się jakaś opcja dostępna z menu lub z wstążki albo informacja w helpie. Czy w ogóle jest jakaś dokumentacja do Architekture? Czy cała wiedza o obsłudze ma pochodzić z blogów, forów i własnego macania się z programem?

Posted

Witam

W przypadku, gdy menu ekranowe (Ctrl+F12) zostanie przypadkowo wyłączone, to po ponownym uruchomieniu programu, domyślnie menu ekranowe włącza się razem z programem. Jeśli już jest włączone, to w ustawieniach globalnych jest informacja o skrócie Ctrl+F12.

 

post-325-0-88029800-1401430799_thumb.png

 

Pozdrawiam

Posted

Witam,

 

ZWCAD Architecture jest programem nowym i niestety nie został jeszcze wydany podręcznik obsługi programu.

Najwięcej informacji dotyczących programu znajduje się na forum oraz blogach.

Zapraszam Państwa również na organizowane cyklicznie seminaria online, podczas których można zapoznać się z funkcjonalnościami programu. Kalendarz spotkań dostępny jest na stronie: http://www.zwcad.pl/wydarzenia-zwcad/month.calendar/2014/06/30/-.html

 

Pozdrawiam

Posted

Jeżeli mógłbym zaproponować stworzenie subfora "ZwCAD Architecture" pt. "Problemy techniczne w ZwCAD Architecture" na wzór takiego subfora w "ZwCAD  ZwCAD+"

Chodzi o to, że mam problem z pewną funkcjonalnością który występuje w wersji Architecture a nie występuje w podstawowym ZwCAD+.

Proszę o administratora o ewentualne przeniesienie. W czym rzecz.

W wersji Architecture jak i w ZwCAD+ (z pakietu Architecture)  mam następujące ustawienia :

post-234-0-61127400-1401437811_thumb.png

 

Czyli w trakcie komendy PPM kończy jak by był wciśnięty ENTER. Ponowne użycie PPM powinno powtórzyć komendę. W  ZwCAD+ tak jest natomiast w Architecture zamiast tego pojawia się takie menu:

 

post-234-0-96996600-1401438059_thumb.png

 

Co zmusza mnie do ponownego kliknięcia tym razem LPM. Jak się pozbyć tego menu? Tzn. może byłoby ono przydatne ale chciałbym mieć wpływ na tryb jego wyświetlania.

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...