ZWCAD Architecture 2014 PL beta


jowika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponownie zainstalowałam ZWCAD Architecture 2014 PL z linku:

: http://jakicad.pl/pl...3_11_14__PL.exe

i niestety skróty klawiaturowe nie działają. Tak że liczę na jakieś inne rozwiazanie .

Załączam PrtScn z tym co mi się wyświetla w programie.

skróty klawiaturowe nadal nie działają.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo  @jowika ...to wersja polska ...co do zasady polecenia angielskie np. L (line) winny być pisane w wersji polskiej z kreską przed np. _L (_line)

 

post-140-0-13441700-1384938554_thumb.jpg

 

 

p.s. Osobiście wolałbym hybryde tj. pasek Architecture po polsku jak teraz. a menu i szkielet surowego "gołego" ZWCAD 2014+ SP1 w wersji angielskiej, czy jest możliwa taka wersja hybrydowa ENU-Plk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss... widać mój błąd. Nigdy do tej pory nie pracowałam na wersji polskiej "cadów".  Wygląda na to , że podobnie jak z wpisywaniem dodatkowego zera ( chodzi o to nieszczęsne rysowanie w milimetrach) tak wpisywanie dodatkowej kreski przed każdą komendą jest bardzo uciążliwe.

 

Rzeczywiście propozycja hybrydowego rozwiazania Martina_S jest sensowna. Tylko czymożliwe jest takie rozwiązanie?

Byłoby cudownie.

A swoją drogą , może możliwa jest też hybryda z tymi centymetrami zamiast milimetrów  ;)?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie z cm jest też obecnie dopuszczalne

bo wykorzystuje sie ostatni człon p. 4 rozporządzenia

 

4. Projekt budowlany należy opracować w języku polskim, stosując zasady wymiarowania oraz oznaczenia graficzne i literowe określone w Polskich Normach wymienionych w załączniku do rozporządzenia lub inne objaśnione w legendzie.

 

czyli cm są dopuszczalne, ale nad tabelką uwaga obowiązkowo - wymiarowanie w cm.

 

p.s. W Niemczech to dopiero jest Cad-owo trudno bo do 100cm  wymiarowanie w cm, powyżej 100cm wymiarowanie w m np. 1,25 zamiast 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje tylko poprosić panie/panów programistów aby wprowadzili do programu możliwość rysowania w centymetrach,  czytaj: wpisywania z klawiatury centymetrów nie milimetrów ( i tak chcąc narysować słynną ścianę dł. 3m wpisywalibyśmy 300cm zamiast 3000mm). :).

 

Ps. Ci Niemcy zawsze byli dla mnie jacyś "dziwni" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie