wstawianie obrazów rastrowych


kinder85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem próbuje wstawic obraz rastrowy tiff razem z plikiem pozycjonowanie i nie zachowuje mi wspólrzędnych oraz obraz jest odwrócony w inna stronę. Czy musze zmienić w jakiś ustawieniach układ współrzędnych geodezyjnych bo nie wiem co to moze byc. Dodam że plik graficzny tiff razem z plikiem pozycjonowania eksportuje z z programu ewmapa (evr). Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka wersja programu jest zainstalowana na komputerze? Proszę o podanie daty kompilacji. Informację tę można odczytać przez wpisanie vernum w pasku poleceń. Czy obraz jest wstawiany do zupełnie nowego czy istniejącego rysunku? Jakie jest rozszerzenie pliku pozycjonowania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki już dałem rade chociaż nie wiem dlaczego tak sie dzieje że jeżeli do nowego rysunku wstawie obraz rastrowy to jest ok i wtedy moge go skopiować z oryginalnymi współrzędnymi do rysunku docelowego i jest wszystko w porządku natomiast bezpośrednio do pliku docelowego obraz rastrowy wstawia mi się z innymi współrzędnymi. Ale mniejsza z tym ważne że jest wyjście z sytuacji. Dzięki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam taki problem przy wstawianiu rastra z plikiem pozycjonowania w zwcad 2012+ (515dd1437a507b7be119d68ac1d11c7e). Rastry wchodzą ładnie na swoje miejsce ale są mniejsze niż powinny być. Na innym komputerze w biurze, gdzie zainstalowany jest zwcad 2012 problemu nie ma, rastry są odpowiedniej wielkości. Wstawiamy te same rastry i te same pliki pozycjonowania. Jednostki ustawione są takie same. Na moim komputerze po wstawieniu rastra we właściwościach ma on skalę 70.2611, w biurze ten sam raster ma skalę 807.0678. Przy wstawianiu rastra sam zwcad pokazuje u mnie skalę 1 (nie mogę jej zmienić), w biurze ponad 1.  czego może wynikać problem? Czy to kwestia jakichś ustawień czy różnicy w zwcad2012 i zwcad2012+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.