problem z polskimi znakami w czcionce romans.shx


gruzin

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym komputezrze mam problem z polskimi znakami w czcionce romans.shx.

Da się napisac tylko "ó" reszta zamienia sie na "?"

wszystkie inne kompytery działają normalnie, ten na którym jest problem miał ostatnio format robiony.

Miał ktos podobny problem.

 

p.s. czcionka w załączniku

romans.zip

Edytowane przez gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wyedytowałem posta. Chodzi oczywiście o czcionke romans.shx. ma ona właściwy rozmiar 16kB i jest dokładnie ta sama na 4 komputerach  jakie sprawdzałem. tylko na jednym nie pojawiają się polskie znaki w tej czcionce. Na simplex.shx jest OK.

Dodam że na felernym kompie na Zwcad 2012 bez plusa działa poprawnie.

 

zwcad+ - vernum = "2013.05.17(12211)" (read only)

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam także , na zwcad 2012 bez plusa romans.shx 16kB ma polskie znaki ...standardowo 2012+ oraz architecture nie ma w katalogu fonts czcionki romans.shx tylko czcionkę ic-romans.shx

 

Po skopiowaniu z katalogu fonts z ZWCAD 2012 czcionek rodziny roman*.shx do katalogów fonts obu zwcad 2012+ oraz architecture czcionki polskie znaki "ą, ę, ł, ś .."  widać.

 

_czcionki_zwcad2012%2B_ic-romans.shx.jpg_czcionki_zwarchitecture_ic-romans.shx.j

-----

Po dokopiowaniu czcionek do 2012+ i zwcad architecture  mamy:

_czcionki_zwcad2012%2B_romans.shx.jpg?re

_czcionki_zwarchitecture_romans.shx.jpg?

 

Czy to pomoże?

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deinstalacja najnowszej wersji zwcad+ i powrót do wersji z dnia 12.12.2012 naprawia problem z czcionką romans.shx. Niestety deinstalacja wersji z 12.12.2012 i powrót do najnowszej wersji nie naprawia problemu.

 

proszę nie podawać rozwiązań oczywistych polegających na skopiowaniu czcionek do katalogu z czcionkami zwcada bo to nie rozwiązuje problemu.

Przypominam, że problem pojawił się po formacie Dysku i świeżej instalce na nowym windowskie 7 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu okinkach jest tak samo u mnie. Klawiaturą w systemie jest tylko "polski programisty" reszta skazowana. W tym "przełącznijku" też mam ustawione  "Polski".

Problem występuje we wszystkich plikach: w nowych z szablonu i starych stworzonych przed formatowaniem dysku C:.

 

Dodam że w okienku właściwości można dopisywać polskie znaki w tekście  ale na rysunku pojawią się znaki zapytania.

Edytowane przez gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kompilacja powinna się ukazać w ciągu 3 tygodni.

 

Sprawdzałem na kilku komputerach i zarówno nowe jak i stare rysunki wyświetlają się OK.

 

Jutro zainstaluje na świeżo win 7 64 bit i zobaczymy, czy problem wystąpi.

Czy to jest komputer jakiegoś producenta (np. HP, DELL), i czy ma lokalizowany system operacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem po którejś kompilacji ZWCAD. Musiałem dograć  polskie czcionki do któregoś katalogu albo podać dodatkowe ścieżki dostępu (nie pamiętam).

 

.

Z tego co pamiętam to chyba była wersja 2008 :)

 

Zainstalowałem całkowicie świeży system i znalazłem chyba przyczynę.

 

Winny jest plik  zwcad.fmp

Znajduje się on w katalogu  C:\Users\___nazwa_uzytkownika___\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2012\en-US\Support

 

W wersjach poprzednich czcionka romans.shx nie była mapowana, natomiast w wersji majowej, na czystym systemie dopisują się już mapowania tej czcionki.

Efekt jest taki, że po skopiowaniu czcionki romans.shx do katalogu FONTS, można ją wybrać w stylu tekstu, ale jest ona zmapowana do innej czcionki.

 

Trochę namieszane, ale rozwiązanie jest proste:

 - usunąć mapowanie z pliku zwcad.fmp

lub

 - usunąć czcionkę IC-Romans.shx z katalogu FONTS (tam gdzie jest zainstalowany ZWCAD) i zmienić nazwę czcionki Romans.shx na IC-Romans.shx (w zasadzie można mieć obie - dwa takie same pliki o tych nazwach).

 

U mnie to zadziałało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem i dzięki waszej pomocy został rozwiązany. Występuje jeszcze błąd z symbolem średnicy. Po wpisaniu %%c lub też po wstawieniu przez wstaw symbol znaczek średnicy zamienia się w literę R z daszkiem. Czy ktoś ma podobny problem i udało mu się go rozwiązać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem z fi dotyczył czcionek shx i został on już rozwiązany. Wystarczy odinstalowac obecną wersję i zainstalować wersję z tej lokalizacji: ZWCAD+ 2012.

 

Pozdrawiam

 

Nie zgodzę się czasami znaczek "R" się pojawia w wersji Zwcada+ z maja.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie