Recommended Posts

Posted (edited)

Czy da się w ZWCad zrobić blok dynamiczny, który będzie zmieniał jednocześnie dwie wartości? Np. mam pręt zagięty pod kątem prostym w L.

Stała długość pręta. Zmieniając wysokość zmienia się długość zagięcia ale długość całkowita pozostaje fix.

Edited by Sami_1
Posted (edited)

Nie jako blok dynamiczny - tylko wiązania parametryczne i nie w ZWCad tylko w AutoCAD. Wygląda to tak. Dwuelementowa Polilinia z więzami geometrycznymi (prostopadłość i poziomość), oraz więzami wymiarowymi. Segment poziomy = różnica długości całkowitej (to wyrażenie - parametr użytkownika i jest do ustawienia, traktowane jako stała) i segmentu pionowego. Jego zmienna zadana długość, powoduje zmianę długości segmentu poziomego, zgodnie z wyrażeniem. Poniżej działanie tegoż:

 

AutoCAD_param.gif

Edited by kojacek
Posted (edited)

Czy jest jakieś menu (wstążka/pasek) z tymi parametrami "do włączenia"? U mnie jedyne co jest to menu "Parametryczne" ale tam niewiele jest...

Na stronie ZWCad jest jakiś tutorial ale do wersji 2012 z uwagą, że już tego nie ma :)

Szczerze mówiąc, to mam problem żeby powtórzyć to co na filmach powyżej...

Założyłem jakieś wiązania ale nijak to nie działa 😞

Filmy na youtubie też nie zachęcają :)

Mój pasek wygląda tak:

image.png.a063d2b1e0321fc028e045fa60c9930d.png

 

a na filmach tak:

image.thumb.png.9c3685850aa74e12276210d050a8df37.png

Edited by Sami_1
Posted

Tworzenie więzów geometrycznych i wymiarowych dostępne jest tylko w wersji ZWCAD 2026 Professional lub MFG.

W wersji Standard możemy używać tak stworzonych rysunków.

Z chęcią podeślę Panu kod czasowy do wersji Professional, proszę o informacje w wiadomości prywatnej.

Posted
Godzinę temu, dmatusz3 napisał:

Tworzenie więzów geometrycznych i wymiarowych dostępne jest tylko w wersji ZWCAD 2026 Professional lub MFG.

W wersji Standard możemy używać tak stworzonych rysunków.

Z chęcią podeślę Panu kod czasowy do wersji Professional, proszę o informacje w wiadomości prywatnej.

Posiadam 2026 Profesional. "Z ręki" mogę dodać więzy (komendą). Tylko pasek poleceń i wstążka jest jakiś taki pusty... Nie ma wszystkich opcji.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...