Problem z zachowaniem wielkości czcionki w wierszu poleceń


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Mam pytanie o to jak ustawić na stałe większy rozmiar czcionki i inna czcionkę w wierszu poleceń w programie ZWCAD+ 2012PL???

Program ZWCAD+ 2012PL vernum = "2012.11.29(8448) z zainstalowanym SP1.

Problem polega na tym, że program nie zachowuje zmiany wielkości i typu czcionki. W opcjach programu wprowadzam nowy typ czcionki i jej rozmiar a po ponownym rozruchu programu ustawienia wracają do początkowych. Czy to błąd u mnie czy ogólnie w tej wersji programu ta opcja jest niedopracowana?

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Mam okazję przetestować ZWCADA + 2012 SP2 i kilka moich spostrzeżeń i uwag do działania programu:

- program nie zapamiętuje zmiany wielkości i rodzaju czcionki w wierszu poleceń (zwracałem uwagę na to wcześniej)

- strasznie niedokładna funkcja tzw. MAGNES - przyciąganie działa tragicznie - program łapie miejsca obok uchwytów lub w ogóle jakieś kosmicznie oddalone punkty - problem strasznie irytujący, ponieważ przez tą niedokładność wychodzą błędy przy tworzeniu projektu (przy nieuważnym wymiarowaniu powstają bzdury, a niestety nie zawsze jest czas, żeby sprawdzać po kilka razy, czy uchwyt dochodzi do punktu, który zakładaliśmy, że wybierzemy....). Przydałoby się, żeby ta funkcja w następnej wersji została lepiej dopracowana, bo praktycznie niewiele lepiej działa niż w ZWCAD 2012 na jądrze intelicad...

- trudności z kopiowaniem tekstów jedno lub wielowierszowych. Przy próbie skopiowania kilku/kilkunastu linijek tekstu jednowierszowego program strasznie zwalnia, ciężko przenieść/skopiować tekst w miejsce docelowe. Przenoszony/kopiowany tekst w trakcie działania funkcji skacze (tak jakby była włączona funkcja skok) zamiast płynnie przenosić się w miejsce docelowe. Przy pustym pliku funkcja działa ok (chociaż moim zdaniem niezupełnie). Przy pliku, w którym jest już troszkę więcej niż kilka kresek kopiowanie lub przenoszenie tekstu staje się niemal niemożliwe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Informacja o nie zapamiętywaniu wielkości czcionki w pasku poleceń została przekazana do producenta. Natomiast, nie zaobserwowaliśmy błędnego działania funkcji Magnes, jak również problemów z kopiowaniem tekstów. Proszę spróbować przekopiować wszystkie obiekty do nowego rysunku i sprawdzić. Jeśli może Pan przesłać plik do nas celu weryfikacji, to bardzo proszę na adres pomoc@dobrycad.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.