Prtoblem z drukowaniem rastrów


KBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od paru dni mam problemy z drukowanie rysunków do których są podczepione mapy w formacie dwg.

Na ploterze HP 500 plus drukowało albo mapę, albo tylko to co było narysowane w ZWCADzie. Przy wielu próbach zauważyłem że był obszar gdzie była mapa i rysunek, w pewnym miejscu rysunek przestawał być drukowany i drukowało samą mapę. Ogólnie był problem jakby mapa przysłaniała rysunek.

Dzisiaj na drukarce XEROX 5020B drukuje tylko rysunki, a nie drukuje mapy (raster dwg). Sprawdziłem rastry są na warstwach przeznaczonych do drukowania. Na podglądzie wydruku wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mógłby Pan spróbować wydrukować do formatu pdf (na przykład za pomocą programu PDFCreator http://zwcad.pl/pdfcreator.html), aby wykluczyć problem z pamięcią drukarki/plotera?

HP 500 plus posiada standardowo 32 MB ramu.

Czy XEROXa jest podłączony poprzez port USB, czy kartę sieciową?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pdf drukuje ok. Dzisiaj rano HP i drukował tylko mapę i to w taki dziwny sposób, miałem powielony rysunek tak, żeby wykorzystać papier. Ploter drukował tylko mapę z jednego rysunku. Nie drukował opisów i elementów dorysowanych, mimo że opisy i tabelka były poza mapą. Za chwilę wydokowałem opisy takie same z tego rysunku tylko umieszczone na mapie cyfrowej. Druk był ok.

Trochę później drukowałem na Xeroxie inny rysunek to drukowało tylko rysunek bez mapy. Co raz mniej jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli do pdf drukuje OK, to oznacza raczej, że jest zbyt mało pamięci RAM w drukarce/ploterze.

Mam dostęp do Plotera HP 450C, chyba z 20MB RAM i Academ 2000 LT.

Jeśli na rysunku umieściłbym 3 napisy w Arialu, to znikają losowo wymiary i linie z rysunku.

Tabelki wstawione z Excela drukują się zawsze do góry nogami.

Jest to typowy przykład braku pamięci w ploterze.

Kiedyś (czasy Acad14 - 10 lat temu) wydruk był obrabiany na komputerze, a następnie wysyłany na ploter. Potem polityka się zmieniła. Teraz rysunek jest wysyłany od razu na ploter. Jeśli jego pamięć jest zbyt mała, to część rysunku się gubi.

Jedynym ratunkiem może być wydruk do formatu PDF i wydruk takiego PDF na ploter, lub niestety rozszerzenie pamięci w drukarce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Znowu mam problem z drukowaniem rastra!

Nie jest to problem z pamięcią drukarki ponieważ drukuję do pdf za pomocą programu PDFCreator. Nie chce mi wydrukować rastra . Proszę o szybką odpowiedź!

Mogę wysłać plik na maila. Być może coś źle mam ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z drukowaniem rastra to niestety problem ZWCADA. 2008 robi to lepiej niż 2009 i to jest najgorsze bo oznacza że programiści cofają się w rozwoju. Ale i 2008 ma problemy z rastrami większych rozmiarów po prostu też ich nie drukuje. Autocad radzi sobie z takimi rastrami bez najmniejszych problemów. Pomijam sprawę szybkości działania. W zwcadzie po puszczeniu drukowania można zjeść obiad, a w autocadzie trwa to 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem z drukowaniem rastra!

Nie jest to problem z pamięcią drukarki ponieważ drukuję do pdf za pomocą programu PDFCreator. Nie chce mi wydrukować rastra . Proszę o szybką odpowiedź!

Mogę wysłać plik na maila. Być może coś źle mam ustawione

PdfCreator ma problemy przetwarzaniem dużych rastrów w wysokich rozdzielczościach. Jeśli wynik wygląda tak jakby rastra nie było to trzeba albo zmniejszyć jego rozdzielność albo podzielić go na kilka mniejszych. Ja rysunki A1 składam z 4 rastrów A3 (300dpi) potem wykonuje rysunek i drukuje PdfCreatorem z rozdzielczością 600dpi. Podobne problemy są przy użyciu PdfCreatora i AutoCada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeżeli raster podzielę np. na 4 części i wstawię je obok siebie to będę mógł to wydrukować?

Zauważyłem taką prawidłowość, jeżeli mam dużego rastra to wydruk na moim HP 500 plus jest możliwy tylko w jakości fast, jeżeleli mniejszy można drukować na normal, jeszcze mniejsze na najwyższej rozdzielczości.

Próbowałem to zrobić z PDF Creatorem, ale na razie mi nie wyszło (do 300 DPI).

W ZWCad 2008 w okienku wydruku (dla HP 500 plus) po wejściu w cechy można było od razu ustawić w custom wymiary papieru (było to jakoś na wierzchu), bez wchodzenia w edytor konfiguracji plotera i zapisywania ustawień. Jak się ma kilkanaście rysunków każdy w innej wielkości to jest wkurzające wchodzenie za każdym razem od edytora konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z vacpan. Autocad nie miał problemów przy drukowaniu w pdfcreator. I na pewno nie jest to wina pdfcreatora. A poza tym jak podzielisz na kilka rastrów to szybkość przetwarzania programu jest fatalna nie da się pracować przynajmniej na moim komputerze.

Wersja 2009 to czasami nie drukuje nawet rastra A3.

Na HP 110 jakość wydruku jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości wydruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj korzystałem prze chwile z Autocada 2007 (był zainstalowany na pendrive- maże to miało wpływ) i miał takie same problemy z drukowaniem rastrów jak ZWCAD. Jak nie drukował ZWCAD to i nie drukował Autocad. Największe problemy były z PDCreatorem. Najlepiej drukowała HP Designjet 500plus. Xerox WC 5020B też miał problemy.

W jednym przypadku na PDFCreator pomogło tylko wstawienie dwóch rastrów zamiast jednego.

Na HP większe rastry drukuje tylko na FAST ale to i tak dobrze.

Poprawienie drukowania rastrów to najważniejszy problem ZWCAD'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma w ZWCAD opcji eksportu do PDF? odinstalowałem już wersję testową i nie mogę tego sprawdzić. Korzystam na stałe z innego intellicada i tu mam opcję export. Konfigurujesz sobie arkusz pod jaką kolwiek drukarkę, w opcjach eksportu ustawiasz rozmiar papieru i idzie jak malina. Z drukowaniem rastrów też są problemy, a z eksportem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.