ZWCAD+ 2012 - kotwienie wymiarów


Krzysiek_

Recommended Posts

Mam następujące pytanie, czy jest możliwość wyłączenia kotwienia linii wymiarowych do obiektów? Czy program tak robi i użytkownik nie ma już na to wpływu?

Chcąc przesunąć lub edytować jakiś obiekt, wymiary które są w pobliżu (nawet nie koniecznie się z nim stykające) również się zmieniają i to w bardzo dziwny sposób.

Poniżej zamieszczam filmik i screeny z przykładem takiego zjawiska.

https://dl.dropbox.c...nieWymiarow.avi

https://dl.dropbox.c...101885811/1.png

https://dl.dropbox.c...101885811/2.png

https://dl.dropbox.c...101885811/3.png

W niektórych przepadkach takie kotwienie może być pożyteczne, ale póki co przysporzyło mi więcej problemów niż korzyści.

vernum = "2012.11.29(8448)"

Edited by Krzysiek_
Link to comment
Share on other sites

Witam

Dziękuję za zrzuty, najprawdopodobniej są to wymiary szeregowe, które są powiązane ze sobą. Przesunięcie obiektu powoduje, że wymiary automatycznie sie aktualizują. W przypadku chęci przesunięcia obiektu bez powiązanych wymiarów, proszę wcześniej skorzystać z polecenia DIMDISASSOCIATE.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dziękuję za powyższą odpowiedz. Mam jednak kolejne pytanie w tym temacie. Czy narysowane już wymiary przy zmiennej '2' można w jakiś sposób zamienić na takie, jakby były tworzone przy zmiennej '1'?

Chciałbym uniknąć procesu kasowania wszystkich wymiarów i wstawiania ich na nowo ze poprawną zmienną, gdyż obecnie przy edycji takiego rysunku mam sporo problemów.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.