kopiowanie stylów wymiarowania


zuldi

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie kopiowania wymiarów z AutoCAD następuje utrata stylu wymiarowania. Dokładnie to nowy styl sie pojawia, ale nie jest on taki jak w AC. Przechodzi tylko rodzaj czcionki wymiaru (z utratą proporcji), a pozostałe właściwości pozostają standardowe.

Współpraca tych dwóch programów jest sprawą kluczową. Wszyscy współpracownicy działają na AutoCad, ale polityka związana z kosztownym upgrad'em jest koszmarna i powoli poszukujemy czegoś alternatywnego.

Jeżeli uda mi się rozwiązać te problemy, to mimo wolniejszej pracy w porównaniu z AC zdecyduję się chyba na ZWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację jak Pan kopiuje wymiary.

Jeśli poprzez schowek systemowy (kopiuj w AC i wklej do ZWCADa), to taka operacja raczej nie zmienia już istniejącego stylu wymiarowania w rysunku docelowym.

Jeśli jednak taki styl wymiarowania nie istnieje w rysunku docelowym, to jest tworzony i niektóre parametry się przenoszą (przenosi się między innymi skala globalna).

Natomiast krój i szerokość czcionki jest pobierana ze stylu tekstu.

Jeśli więc kopiowany wymiar ma tekst z czcionką simplex.shx o wsp. szerokości 0.7, a styl w docelowym rysunku (o tej samej nazwie) to txt.shx o wsp. szerokości 1, to do wklejonego wymiaru zostanie przyjęty ten drugi styl.

Tak samo wygląda to przy kopiowaniu wymiarów w ZwCAD pomiędzy zakładkami.

Jeśli natomiast, rysunek z AC jest otwierany w ZW jako plik, to wymiary i czcionki powinny wyglądać identycznie, chyba, że w AC jest zastosowany jakiś nietypowy krój.

Wtedy ZwCAD podstawia swoją czcionkę, która może się różnić od oryginału.

Pozdrawiam

Dariusz Matuszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kopiowanie to brakuje mi (albo nie wiem gdzie jest) funkcji kopiowania między dwoma otwartymi plikami w ten sam punkt układu współrzędnych - w AC przeciąga się z prawym przyciskiem myszy obiekt z okna wybierając w drugim oknie "past to orig coords".

Jest to o tyle istotne, że praca na dużych plikach w ZWC trochę się muli i dla odciążenia plików poszczególne kondygnacje dużego budynku można robićna oddzielnych plikach jednoczenie otwartych - to stara metoda z czasów powolnych komputerów. Tu szybki kopiowanie obiektów z pliku do pliku na zasadzie przeciągnięcia było by dużym ułatwieniem. Tym bardziej, że interfejs jest stworzony do pracy na wielu plikach.

Niby jest pod prawym klawiszem Paste to Oryginal Coordinates , ale nie wiem czemu nie umiem się tym posłużyć ...

A jeśli nie to jest to mój postulat do "Sprytnych Małych Rączek" - oczywiście bez obrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Paste to Oryginal Coordinates działa w sumie dobrze, ale wymaga użycia opcji Copy With Base Point.

Można to zrobić tak:

Edit --> Copy With Base Point, zaznaczamy obiekt do skopiowania, ENTER, a następnie podajemy tak zwany "punkt wstawienia", np, z klawiatury 0,0 i ENTER.

Teraz przechodzimy do innego rysunku i klikamy na funkcje Edit --> Paste to Oryginal Coordinates, i wpisujemy na klawaturze 0,0 i ENTER.

Powinno zadziałać.

Jeśli nie użyjemy funkcji Copy With Base Point, to punkt "uchwycenia" skopiowanych elementów będzie dowolny.

Pozdrawiam

Dariusz Matuszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.