Kreskowanie powierzchni bryly


Bonius

Recommended Posts

Witam :)

Mam problem ze zmianą ustawienia kreskowania dla powierzchni brył 3D.

Jeżeli w Menu/Widok/Style wizualne ustawię "Ukryj linie niewidoczne" powierzchnie zaokrąglone wyświetlają się z dadatkowym kreskowaniem tak jak w załączonym rysunku.

Czy jest możliwe ustawienie wyświetlania tak aby były widoczne tylko krawędzie bez kreskowania powierzchni np. tak jak przy ustawieniu wyświetlania na "Cienowanie Gourauda linie widoczne" z tą różnicą, że cienowanie by się nie wyświetlało a tylko krawędzie?

Informacje o mojej wersji ZWCAD:

_VERNUM = "2011.10.30(17176)"

Rysunek 1.pdf

Link to comment
Share on other sites

Witam :)

Potestowałem sobie chwilkę ustawienia zmiennej dispsilh w ZWCADZIE i jeśli dobrze zrozumiałem powyższe wypowiedzi to jeżeli zmienną DISPSILH ustawię na "On" uzyskam zamierzony efekt, ale w tej chwili ta funkcja jeszcze w ZWCADZIE nie działa.

Czy dobrze rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

Witam :)

Funkcja Solprof jest raczej dla mnie niewygodna podobnie jak użycie KOMPAS-3D LT. Chodziło mi właśnie o takie działanie jak dla dispsilh.

Wydaje mi się, że pomimo, że ZWCAD nie obsługuje jeszcze zmiennej DISPSILH to pozwala zmienić jej wartość z Off na On i odwrotnie i prawdopodobnie zapisuje jej wartość w pliku DWG.

Tak zapisany plik otworzyłem w przeglądarce DWG konkurencyjnej firmy i udało mi się uzyskać wydruk jak w załączonym pliku.

Na dzień dzisiejszy efekt mnie zadowala :) więc wielkie dzięki za pomoc.

Wierzę jednak, że w przyszłych wersjach ZWCADA zmienna DISPSILH będzie obsługiwana.

P.S.

Jeśli to możliwe to prosiłbym jeszcze moderatora o poprawę błędu w słowie tematu "bryly" na "bryły", za który przepraszam.

Rysunek2 .pdf

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.