Kreskowanie powierzchni bryly


Bonius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam problem ze zmianą ustawienia kreskowania dla powierzchni brył 3D.

Jeżeli w Menu/Widok/Style wizualne ustawię "Ukryj linie niewidoczne" powierzchnie zaokrąglone wyświetlają się z dadatkowym kreskowaniem tak jak w załączonym rysunku.

Czy jest możliwe ustawienie wyświetlania tak aby były widoczne tylko krawędzie bez kreskowania powierzchni np. tak jak przy ustawieniu wyświetlania na "Cienowanie Gourauda linie widoczne" z tą różnicą, że cienowanie by się nie wyświetlało a tylko krawędzie?

Informacje o mojej wersji ZWCAD:

_VERNUM = "2011.10.30(17176)"

Rysunek 1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może funkcja SOLPROF by pomogła. Co prawda polecenie spłaszcza bryłę (widok jest poprawny tylko w jednym rzucie).

Innym rozwiązaniem byłoby może instalacja i wczytanie modelu do KOMPAS-3D LT

http://forum.projektuje.net/w-kilku-slowach-o-programie-kompas-3d-lt-vt78.htm

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Funkcja Solprof jest raczej dla mnie niewygodna podobnie jak użycie KOMPAS-3D LT. Chodziło mi właśnie o takie działanie jak dla dispsilh.

Wydaje mi się, że pomimo, że ZWCAD nie obsługuje jeszcze zmiennej DISPSILH to pozwala zmienić jej wartość z Off na On i odwrotnie i prawdopodobnie zapisuje jej wartość w pliku DWG.

Tak zapisany plik otworzyłem w przeglądarce DWG konkurencyjnej firmy i udało mi się uzyskać wydruk jak w załączonym pliku.

Na dzień dzisiejszy efekt mnie zadowala :) więc wielkie dzięki za pomoc.

Wierzę jednak, że w przyszłych wersjach ZWCADA zmienna DISPSILH będzie obsługiwana.

P.S.

Jeśli to możliwe to prosiłbym jeszcze moderatora o poprawę błędu w słowie tematu "bryly" na "bryły", za który przepraszam.

Rysunek2 .pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.