Wstawianie tabeli


Zbyszek_l

Rekomendowane odpowiedzi

#Martin_S, faktycznie w ten sposób mogę wkleić tabelkę i nie rozsypuje się układ - dobrze wiedzieć. Jednak opcja korekty poprzez kasowanie i ponowne wklejanie jest chyba zbytnim utrudnieniem przy pracy na wieeelu rysnkach.. :/ Mam nadzieje, że uda mi się rozpracować edycję poprzez dwuklik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszą jave ( http://java.com/pl/d...d/installed.jsp potwierdza zalecaną wersję), uruchomiłem ponownie komputer, stworzyłem nowy plik *.xls za pomoca openoffice. Efekt ctrl + c, ctrl + v, jest jednak dalej taki sam. Komórki się wklejają (lekko przesunięta treść komórek względem obwódki danej komórki), jednak przy próbie edycji (dwuklik) dostaję taki sam komunikat: "Can not activate a static ActiveX object.".

Załączam nowy plik *.xls

test excela 2.xls

Edytowane przez GrzegorzBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję następujące rozwiązanie:

w ZwCAD z menu wybieramy:

post-94-0-07227900-1354887476.jpg

a następnie tworzymy nowy obiekt OpenOffice - Arkusz kalkulacyjny:

post-94-0-56623300-1354887646_thumb.jpg

Przedstawiłem na rysunku kiedy jest źle, oraz jak jest dobrze.

W ten sposób, obiekt nie jest Static, tylko Embedded i dwuklik pozwala na jego edycję.

Nie od razu widać zmiany, jakie się wprowadzi w arkuszu, ale wystarczy jeszcze raz dwuklik zrobić i dane ładnie się aktualizują.

Testowałem na "text excela 2.xls".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak coś, na co wcześniej nie zwróciłem uwagi (nie wprowadzałem więcej rekordów i kolumn), że zwiększając ilość danych w dokumencie, na rysunku nadal pozostaje miejsce na maksymalnie 5 rekordów i 4 kolumny :)

post-94-0-09133600-1354889093_thumb.jpg

No cóż.... no comments

pozdrawiam

Edytowane przez Assgarth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie: http://forums.autodesk.com/t5/Visual-LISP-AutoLISP-and-General/Create-object-Open-Office-Error/td-p/2817346#.UMH6oYPaXQU

jest przykład kodu w LISP, który pozwoli na wyświetlenie błędów związanych z podpinaniem obiektów OLE (Excel, OpenOffice, SQL).

U mnie na przykład (posiadam LibreOffice), brakuje prawidłowego osadzenia obiektu metodą "Embedded", dlatego mam problem z uzyskaniem właściwej postaci tabelki, po jej aktualizacji - przy czym jest to wina LibreOffice, nie ZwCAD'a.

Może dla użytkownika z OpenOffice, problem ten nie wystąpi.

Testujcie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.