Wstawianie tabeli


Zbyszek_l

Rekomendowane odpowiedzi

Win 7, avast.

Antywirusa wyłączyłem, zwcada uruchamiam jako administrator i niestety nie daje rady, co ciekawe już wcześniej, przed wyłączeniem avasta, wczytywał tabele z MS Worksa. Nie chce też wstawiać obiektów OLE - tylko puste ramki.

Myślę, że trop podany przez Panów jest właściwy, na win XP jakoś to hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zatem:

Panel sterowania / Konta użytkowników / Użytkownik / Zamień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika i tutaj przesunąć suwak na najniższą pozycję.

Zastosować i sprawdzić ponownie.

Jeśli to nie wystarczy, to:

Panel sterowania / Zapora Systemu Windows / Włącz lub Wyłącz Zaporę systemu Windows (po lewej stronie) i wyłączyć, na czas testu, a potem włączyć ponownie.

Wyłączyć na chwilę Avast.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz całość pod XP i Win7.

Faktycznie jest problem z importem Tabeli .xls pod Win7.

ZwCAD ma prawdopodobnie problem z dostosowaniem się do Win7.

Wersja ZwCAD2011 i ZwCAD2012 nie potrafią poprawnie zinterpretować Tabelki, bez względu czy jest ona utworzona w Excel (różne wersje) czy OpenOffice.

Błąd należy zgłosić do support'u ZwCAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowna partia testów i ...

Wstawianie Tabeli do ZwCAD jest możliwe dla Win7, gdy:

- zainstalowany jest Excel 2010 ale tylko, gdy jest on programem "domyślnym" dla plików "xls, xlsx"!

W przeciwnym przypadku, pojawia się problem...

Albo próbuje zapisać (nie wiadomo po co) ten plik, a potem dopiero go otwiera, albo w ogóle zawiesza ZwCAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy od razu pojawia się ten komunikat błędu, czy też po prostu jest brak reakcji ZwCAD i dopiero po dłuższej chwili?

Jeśli ZwCAD jakby "wisiał", a nie było jeszcze komunikatu, proszę spróbować CTRL+TAB przełączać się między okienkami - w ten sposób właśnie zauważyłem, że jest aktywne okno zapisu tego pliku xls. Zapisałem w podanej lokalizacji i dalej ZwCAD przyjął tą Tabelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pliki xls z excela wczytują sie bez problemu, Jedynie przy wczytywaniu xls z open offica zwcad sie zawiesza. Mam system win7 64bit.

Dlatego właśnie, jak się posiada i Excel i OpenOffice, pliki xls i xlsx muszą być domyślnie uruchamiane z Excel - wówczas i ZwCAD sobie z tym radzi.

Jeśli nadal jest z tym problem, może warto ponownie zainstalować Excela - wówczas problem powinien zniknąć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Problem nr 1:

U mnie też wyskakuje ten komunikat jak w pierwszym poście.

Korzystam z Windowsa XP (konto administratora), ZWCAD+ (numer kompilacji): 2012.08.30(5622), Open Office najnowszy.

Jakieś propozycję co mogę zrobić aby to działało?

Problem nr 2: Czy jest jakaś inna opcja do robienia własnych zestawień? Bo w oryginalnych "tabelkach" ZWCADa nie działają funkcje matematyczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik zapisany jest jako *.xls. Przekopiowanie przez Ctrl+C i Ctrl+V do rysunku udaje się. Jednak przy próbie edycji (dwukrotne kliknięcie) tak wstawionej tabelki z excela (z open office) dostaję komunikat: "Can not activate a static ActiveX object.". Czyli nie jest możliwe edytowanie jej.

Edytowane przez GrzegorzBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji ZWCAD+ z dnia 2012.08.30 nie powinno być problemu z dołączaniem tabeli z programu Open Office zapisanych jako xls. Być może w systemie operacyjnym jest wyłączona jakaś kontrolka.

Czy Open Office jest domyślnym i jedynym programem do otwierania plików *.xls? Czy na komputerze jest jeszcze zainstalowany MS Excel?

Edytowane przez pawmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.