funkcja TRIM - szybkie docinanie [Rozwiązany]


Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja trim ( niby proste ) ale coś się pozmieniało.

Mam problem następujący w starszych wersjach funkcja trim ( standard) działała w następujący sposób wskazywałam linię do docięcia - ( zatwierdzenie prawym klawiszem myszy) - linia docinana i ..już

Teraz  wskazuję  linię do docięcia - ( zatwierdzenie prawym klawiszem myszy) - (pojawia się okno gdzie muszę potwierdzić enterem i dopiero wskazać linię docinaną - strasznie to "niefajne" zrobiło bo dwa razy muszę potwierdzać zanim dotnę . Czy mam coś źle ustawione? 

mode: ustawiony na standard , u mnie  quick się nie sprawdza 

czy mogę coś ustawić tak żeby działało tak jak wcześniej? 

vernum = "24.10_2023.12.28(#8897-0293eb333ba)_x64"  wersja angielska 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i zauważyłam ze trim i extend są teraz jakby połączone ( jak wybieram mOde w wersji quick to wybierając trim też mam quick mimo że wcześniej miałam ustawiony mOde na standard ,

według mnie nie tak powinno to działać przecież to są osobne funkcje , jak dla mnie to "ulepszanie" chyba poszło nie w tym kierunku

 

proszę o pomoc😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o ustawienie zmiennej TRIMEXTENDMODE?


Wartość '0' (zero) to dawne TRIM i EXTEND (wskazujemy linię, która będzie granicą wydłużenia/cięcia potem wybieramy obiekt, który ma zostać wydłużony/przycięty).

Wartość '1' to jest obecnie w ZWCad2024 ustawione jako standard, czyli szybka funkcja, bez wskazywania granicy wydłużenia/cięcia.

Jest jeszcze wartość '2', ale z tego ustawienia nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy ustawieniu zmiennej na wartość '0' nie wyskakuje żadne okno. Funkcja TRIM/EXTEND działa jak dawniej, czyli wybieram granicę EXT/TRIM, zatwierdzenie i następnie obiekt, który wydłużam/skracam.

Może 'reset' profilu pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chris napisał:

U mnie przy ustawieniu zmiennej na wartość '0' nie wyskakuje żadne okno. Funkcja TRIM/EXTEND działa jak dawniej, czyli wybieram granicę EXT/TRIM, zatwierdzenie i następnie obiekt, który wydłużam/skracam.

Może 'reset' profilu pomoże?

a ma pan 2024 czy 2023 , bo własnie do 2023 wszystko działa ok  w 2024 jest ten błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na ta samą

przesyłam zrzuty ekranu , to okno które mi wyskakuje po kliknięciu potwierdzeniem myszy i wtedy muszę jeszcze raz kliknąc w enter i dopiero wybrać linię przycięcia.

Przeinstalowałam już program i to samo, więc przerzuciłam sie na starszą wersję 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli używa Pani tej funkcji (rozwijanego menu dla prawego przycisku myszki) to w takim przypadku należy wejść w opcje RIGHT-CLICK CUSTOMIZATION i zmienić ustawienia opcji nr 1 lub nr 2 na poniższym screenie. Najprawdopodobniej opcja nr 2 na ENTER też rozwiąże problem z pojawiającym się menu.

obraz.png.ef02976a456d0c2a5622973d7325fee3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na funkcja TRIM - szybkie docinanie [Rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.