ZWCAD 2023 SP2.2, 2024 SP1.2 - polecenie "_AREA"


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

Zwsoft w nowych aktualizacjach programu zmienił sposób działania polecenia "_AREA".

Pierwotnie polecenie to pozwalało na odczyt pola powierzchni oraz obwodu dla polilinii złożonych z jednego odcinka :

image.gif.5682ff2999f0fb9caaf7b8a64c97a8f3.gif

Po aktualizacji wersji 2023 do SP2.2 oraz wersji 2024 (po wersji 24.00_2023.06.26 czyli od wersji 24.00.2023.08.08) program już na to nie pozwala:

image.gif.2508a69a2d2a1f2379fef740da90b217.gif

Niestety zmiana ta powoduje, że niektóre posiadane przez nas nakładki przestają działać.

I tu rodzi się pytanie - czy zmiana ta jest zmianą celową czy przypadkową ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pawmal napisał:

Witam, odcinek nie ma powierzchni, ale zwrócę się z zapytaniem do producenta w tej sprawie.

Oczywiście, że nie ma powierzchni. Natomiast jeszcze kilka miesięcy temu miał (i przez kilkanaście lat), więc nie rozumiem Pana wytłumaczenia.

EDIT: Idąc Pana tokiem rozumowania proszę mi wytłumaczyć dlaczego w takim razie Polilinia złożona z 2 i więcej odcinków posiada powierzchnię ?

Edytowane przez BKW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawmal napisał:

Trudno mówić, że odcinek miał powierzchnię skoro zwracana była wartość 0. Tak jak wspomniałem zapytam w tej sprawie.

Skoro wyświetlała się wartość tzn że odcinek ma powierzchnię - co prawda o WARTOŚCI 0, ale ma. Tak mnie w szkole uczono ;)

Mi bardziej chodzi o to, że sama struktura działania procedury związanej z poleceniem AREA jest inna (wyświetlanie błędu zamiast wartości 0) co powoduje przerwanie działania innych procedur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też spotkałem się z tym problemem. Autodesk w nowszych ACAD to też zaktualizował z tego co pamiętam. Jeśli mamy "łamaną" wszystko bedzie ok. Ale jeśli to pojedyncza linia to faktycznie nie ma on pola (no albo jest zerowe). Pojawia się problem. Posypało mi się kilka LISPów z tego tytułu, ale dało się je zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie