ZW2024 PUBLISH - automatyczne otwieranie pliku PDF


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Używam przydanego narzędzia do drukowania pdfów tj funkcji publish. W zw2022 niestety jest ona zawodna, tzn na niektórych rysunkach, takich sporych, zawierających dużo elementów lub pochodzących ze starych źródeł, publish się stosunkowo często wiesza podczas drukowania.

te same rys w zw2024 się nie wieszają wiec problem tak jakby został załatwiony w późniejszych werjach. Natomiast pojawiła się przydatna funkcja "open in viewer when done", któa jak wydawało mi się powinna nie otwierać pdów jak się one wydrukują, niestety opcja ta, zarówno nieodfajkowana czy odfajkowana uparcie mi otwiera zrobione pdfy. Czy śle tłumaczę z angielskiego działanie tej opcji?

image.png.faff347357504462f1f31938666fdd87.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdzić ustawienia drukarki PDF. Być może ma Pani zaznaczoną opcję aby otwierać w przeglądarce wydrukowane pliki PDF.

Wtedy nawet wydruk z notatnika spowoduje wyświetlenie wydrukowanego pliku PDF.

Pokazałem na rysunku poniżej jak to ustawienie wygląda w PDF-XChange.

image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAKTYCZNIE, ZNALAZŁAM TO W INNYM MIEJSCU, DZIĘKUJĘ!🙏:

Jeszcze jedna sprawa dotycząca wydruku w zw24, drukuję w ten sposób że pdf tworzy nazwę z nawy pliku oraz nazwy layoutu. Oddziela je myślnikiem. Natomiast w zw24 przy normalnym wydruku wstawia pomiędzy te nazwy spację. Tworzy się więc mały problem  bo jak drukuje się z innego zw albo np drukuje za pomocą publish w zw24 to robi się bałagan, tworzą się dwa pliki z różną nazwą (z myślnikiem albo spacją). W zw22 tego problemu nie ma wiec to raczej błąd w zw24

image.png.b9ac8a1a7a437e255a0c0f6d5366c91f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowałem kilka plików PDF zarówno w ZWCAD 2024 (vernum = "24.10_2023.10.31) i ZWCAD 2022.

Nazwy plików PDF są takie same, nazwy arkusza od nazwy pliku oddzielone są myślnikiem.

Poniżej kilka przykładów wydruku.

image.png

Czy u Pani te pliki bez spacji na pewno pochodzą z opcji publikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZW2024 PUBLISH - automatyczne otwieranie pliku PDF

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie