ZWCAD 2024 - DWG to PDF - zastępowanie plików


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś problem z drukowaniem do PDFa przez wbudowaną drukarkę. Pojawia się on w dość specyficznej sytuacji. Postaram się to jakoś przystępnie wytłumaczyć.

Załóżmy, że podczas drukowania korzystamy ustawionych wcześniej i zapisanych ustawień wydruku ("Menedżer ustawień wydruku")

obraz.png.e3a3580165eb77c3f2af463202da4dd0.png

obraz.png.ac6c2eca483227a48ea19a8608d9bb17.png

Podczas drukowania do pdfa możemy spotkać się z 3 rodzajami zachowania ZWCADa

1. Zachowanie przy drukowaniu poleceniem CTRL + P

Gdy wywołamy okno drukowania powyższym poleceniem i klikniemy "OK" program wyświetla okno w lokalizacji, w której ostatnio były zapisywane pliki pdf.

2. Drukowanie poprzez polecenie "-plot"

Ten sposób drukowania to takie sprawdzenie przeze mnie poprawności działania funkcji "-plot".
Jak widać na poniższym filmie polecenia tego użyłem 2 razy, żeby pokazać czy dany wydruk zostanie "nadpisany". Przy drugim drukowaniu widać, że jest możliwość zastąpienia wcześniej wydrukowanego pdf.

Wydruk takim sposobem powoduje, że plik PDF domyślnie zapisywany jest w tym samym folderze co drukowany plik DWG

zwcad2024sp11_plot1.thumb.gif.b70dbad1c8655fc1a4fedfcddb73b5ad.gif

3. To teraz przechodzimy do właściwego problemu z wydrukiem.

Ponieważ proces drukowania mamy w biurze zautomatyzowany, korzystamy z autorskiego programu, który bazuje na ustawieniach w "Menedżerze ustawień wydruku". W programie znajduje się sekwencja poleceń z pkt.2. Na potrzeby przedstawienia problemu wyciąłem ją i pokazałem w postaci prostej komendy.

obraz.png.544553fdc19a87e0fcf28d7cd969d2c5.png

Jak widać jest to to samo polecenie co w pkt.2 tylko wywołane poleceniem "LISPowym"

Tak samo jak w pkt.2 plik PDF zapisywany jest w tym samym folderze co drukowany plik DWG

Problem pojawia się wówczas, gdy plik PDF o takiej nazwie już istnieje - program nie jest w stanie do podmienić. Co więcej - widać na poniższym filmie, że program w ogóle nie wywołuje procedury związanej z samym procesem druku (brak okna "Plot Job Progress").

zwcad2024sp11_plot2.thumb.gif.ce00712cc0221a1c4f6f57b5c1371c50.gif

Takie zachowanie było sprawdzane na kilkunastu komputerach i za każdym razem program nie podmienia pliku PDF.
Nie znalazłem w ustawieniach DWG to PDF opcji związanej z nadpisaniem istniejących plików.

Być może istnieje jakieś rozwiązanie, o którym istnieniu nie mam pojęcia, a być może jest to błąd programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to problem wynika z tego, że przy drukowaniu z LISPa do PDF, program nie zastępuje istniejącego pliku PDF?

Jeśli plik PDF o takiej nazwie nie istnieje, to wydruk przebiega prawidłowo.

Poszperałem trochę po sieci, w przypadku AutoCADa proponują w skrypcie LISP sprawdzenie czy plik o takiej nazwie istnieje i usunięcie go.

Coś w stylu 

 

(if(findfile"drawing.pdf")(vl-file-delete"drawing.pdf"))

 

Źródło https://forums.autodesk.com/t5/visual-lisp-autolisp-and-general/lisp-to-automate-dwg-to-pdf/td-p/7733089

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dmatusz3 napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to problem wynika z tego, że przy drukowaniu z LISPa do PDF, program nie zastępuje istniejącego pliku PDF?

Dokładnie tak

3 minuty temu, dmatusz3 napisał:

Jeśli plik PDF o takiej nazwie nie istnieje, to wydruk przebiega prawidłowo.

Dokładnie tak - tak jak pokazałem to na filmie.

 

16 minut temu, dmatusz3 napisał:

Poszperałem trochę po sieci, w przypadku AutoCADa proponują w skrypcie LISP sprawdzenie czy plik o takiej nazwie istnieje i usunięcie go.

Coś w stylu 

 

(if(findfile"drawing.pdf")(vl-file-delete"drawing.pdf"))

 

Źródło https://forums.autodesk.com/t5/visual-lisp-autolisp-and-general/lisp-to-automate-dwg-to-pdf/td-p/7733089

Dziękuję za pomoc i sugestię. Jest to jakieś rozwiązanie zastępcze. Mam nadzieję, że jakoś uda mi się to wpleść w nasz program.

Czy będzie Państwo zgłaszać to do ZWSoftu ? Bo wydaje mi się, że jest to błąd. Dobrze by było, gdyby w opcjach DWG to PDF pojawiła się możliwość zastąpienia pliku, jeżeli taki plik już w danym folderze występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2024 - DWG to PDF - zastępowanie plików

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie