ZWCAD 2024 SP1.1 - bloki dynamiczne + atrybuty [Rozwiązany]


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "24.00_2023.06.26(#6688-0275d6507a2)_x64

Mam problem z definicją bloku dynamicznego - wideo poniżej.
Nie wiem czy to jest moja niewiedza i nieumiejętność definicji takiego bloku, czy też jest to błąd programu.

Chciałem zdefiniować prosty blok oznaczenia przekroju, w którym mógłbym swobodnie przesuwać jedną z jego części - części w skład której wchodzi atrybut.
No i jednak coś się nie udało.

zwcad2024sp11_flex_stretch.thumb.gif.4f050afb0d86ee07900911d978cb5fc6.gif

Na filmie pokazano polecenie "stretch" ale przy poleceniu "move" jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok wysłany w wiadomości prywatnej.

Poniżej wrzuciłem film, na którym pokazałem całą ścieżkę tworzenia bloku od samego początku na czystym pliku bazowym (zwcadiso.dwt)
Jak widać na nim zachowanie bloku jest dość nieoczywiste.
Dodam również, że identycznie stworzony blok (krok po kroku jak na filmie poniżej), w którym atrybuty zastąpiłem zwykłym tekstem, działa poprawnie tzn. wraz z przesunięciem "grotu" przesuwa się również tekst wraz z liniami po prawej stronie.

ZWCAD2024_1_1_break2.thumb.gif.93abb0ea12c483dc8c47da48e82cc28f.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem o co chodzi (chyba 😉 )

Na filmie odznacza Pan w atrybucie opcję "Zablokuj" - powinna pozostać zaznaczona.

Ja mam opcję tekstową (TAK/NIE) i mam TAK.

EDIT: tzn. żeby się opis przesuwał ta opcja musi być na TAK (czyli w wersji z okienkiem ZAZNACZONE).

przekrój.dwg

Edytowane przez bobik_123
atrybuty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dmatusz3 napisał:

:clapping:@bobik_123

Tak, ta opcja powoduje, że atrybuty ni e są odfiltrowywane przy definiowaniu akcji przesuwania.

image.png

 

Po przestawieniu właściwości atrybutu, trzeba ponownie dodać atrybut do akcji rozciągania.

image.gif

Niestety - Pana metoda nie pozwala na zmianę wartości atrybutu, ponieważ jest on "stały"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2024 SP1.1 - bloki dynamiczne + atrybuty [Rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.