Blok parametryczny, szyk z powtórzeniami o zmienną odległość


Patryk Nowak

Rekomendowane odpowiedzi

Minimalna nie musi być - bo raczej zawsze jest więcej niż 170mm między pierwszym a ostatnim okręgiem 

Chciałbym mieć tak, że jak rozciągnę okręgi to automatycznie pojawiał się kolejny okrąg jeśli odległość między między najbliższymi okręgami wzrośnie powyżej 170mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ale dalej to nie jest to o co mi chodzi

Nie chcę aby okręgi co 170mm się pojawiały, a przerwa między nimi byłaby maksymalnie co 170mm. Coś podobnego do szyku prostokątnego, tylko bym mógł robić to poprzez rozciąganie i bez wprowadzania ręcznie danych .

image.thumb.png.6ce36fab690dca469877aba295b0000e.png

Mam krańcowe okręgi oddalone od siebie o 251

Potem przeciągam krańcowy okrąg na odległość 478 i pojawia się mi się kolejny okrąg rozdzielający aby pomiędzy najbliższymi okręgami nie było więcej niż 170

W trzeciej systuacji analogicznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Blok parametryczny, szyk z powtórzeniami o zmienną odległość

fajne wyzwanie, olałem flexiblock, zrobiłem to na wersji 2022 (architecture akurat mający zwcada 2022 w sobie), wykorzystanie szyku po ścieżce dla mnie najlepsze, bo rozkłada okręgi wg podziału ilościowego online, kontrolujesz tylko by nie przekroczyć 170

B1-000.thumb.jpg.2d55b5730551ce54ea28921b0b309388.jpg

 

B1-001.thumb.jpg.6d4fbacecd5ea57043d46de28d5e4cba.jpg

B1-002.thumb.jpg.03a49a3bdff7f3fc388983e676676f7b.jpg

b1-test.dwg

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie