Flexiblock - a starsze wersje ZWcada?


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie:
Czy utworzony w ZWcad v2024 flexiblock można jakoś używać w v2022?
Używać = wykorzystywać funkcjonalność flexiblocków, a nie tylko widzieć aktualny obraz bloku?

Chcę sukcesywnie przejść na wersję 2024, ale w okresie przejściowym część stanowisk będzie korzystać z v2022. Czy można na nich korzystać z bloków flexiblock (oczywiście bez możliwości ich definiowania).

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ZWCAD 2023 można załadować plik z wersji 2024 "C:\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2024\ZwFlexiBlockCmds.zrx" i wtedy ZWCAD będzie widział bloki parametryczne, jednak ZWCAD 2022 nie umożliwia wczytania tego pliku.

ZWSOFT pod koniec września wydał także aktualizacje do ZWCAD 2023 (vernum = "23.20_2023.09.27(#8699-fa2354ec017)_x64_S"), dzięki której ta wersja umożliwia używanie flexibloków.

Zapytamy i sprawdzimy, czy jest możliwość włączenia obsługi flexibloków w ZWCAD 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli się nie mylę, to wersja 2022 ma możliwość korzystania z bloków dynamicznych np zrobionych w Acad? O właśnie takie korzystanie z flexibloków mi chodzi  w 2022.

I jeszcze jedno pytanie.
Proszę podpowiedzieć gdzie znajdę całościową wiedzę o tworzeniu bloków flexiblock lub bloków dynamicznych. Jest jakaś fajna książka? Całościowy tutorial? Coś szczegółowego. Może coś ktoś mi poleci?
Bo już mam kilka pytań i nie mogę odszukać odpowiedzi, jak to zrobić.

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWSOFT wydał w październiku 2023 aktualizację do ZWCAD 2022 (VERNUM= 22.20_2023.10.12(#8730-af782e2d2ee)

Pobiorę tę wersję i sprawdzę czy obsługuje flexibloki. Jeśli będzie obsługiwać to wstawię linki.

Do flexibloków tłumaczymy dokumentacje. Obecnie mamy na YT kilka filmów o tych blokach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy, aktualizacja do ZWCAD 2022 wydana kilka dni temu obsługuje bloki parametryczne - flexibloki (możliwość używania, bez edycji).

Linki do pobrania instalatorów starszych wersji ZWCAD obsługujących flexibloki:

Linki są na zewnętrznej stronie, proszę wybrać język i wersję systemu operacyjnego.

image.png

 

image.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

Mam jeszcze jedno pytanie - nie znalazłem tego w materiałach.

Czy jest możliwe wstawienie do flexiblocka atrybutu, którego wartość będzie zależna np. od wielkości jakiegoś elementu w bloku.

Przykład: Jak zrobić blok drzwi o zmiennej szerokości, który będzie miał wymiary na kresce wymiarowej drzwi??? Oczywiście, żeby się zmieniały wraz z blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 09:58, dmatusz3 napisał:

Sprawdziliśmy, aktualizacja do ZWCAD 2022 wydana kilka dni temu obsługuje bloki parametryczne - flexibloki (możliwość używania, bez edycji).

Linki do pobrania instalatorów starszych wersji ZWCAD obsługujących flexibloki:

Linki są na zewnętrznej stronie, proszę wybrać język i wersję systemu operacyjnego.

image.png

 

 

Czy do ZWCAD ARCHITECTURE 2022 ENU też jest taki dodatek do flexibloków? .... bo bloki dynamiczne działają i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie