ZWCad 2022 SP2 - zawiesza się przy zaznaczaniu obiektów [rozwiązany]


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

ostatnio pojawił się problem w ZWCad - gdy zaznaczam obiekty (dowolną ilość) przy otwartym panelu właściwości to ZWcad się zawiesza na kilkadziesiąt sekund - poniżej link do filmiku. Problem pojawia się w niektórych plikach, załączam jeden z nich, który powoduje taki problem. Co dziwne, jak wyłączę panel właściwości (CTRL+1) to wtedy problem znika. Co może być przyczyną? Mój komputer i7-8550M ze zintegrowaną kartą GPU, 16GB RAM. Moja wersja ZWCad: vernum = "22.20_2021.12.16(2dc3d9e9b39)_x64

https://we.tl/t-wP6g87sMKy

E_07_Poziom_1_oświetlenie.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te zawieszki odpowiadają najprawdopodobniej pola tekstowe TEXT I MTEXT zawarte w pliku.

Dla tego konkretnego pliku to samo dzieje się w ZWCAD 2023 PRO SP2 vernum: "23.20_2022.12.03(#4996-a5f007e30b8)_x64"
Pomijając pola tekstowe zaznaczanie obiektów na rysunku działa prawidłowo (bez zacięć).

W innych plikach (z mojego dysku) nie zauważyłem, żeby pola TEXT i MTEXT wpływały na przycinanie się programu w trakcie zaznaczania obiektów rysunku.
Czy te podkłady rysunkowe z tekstem zostały wygenerowane z innego programu CAD lub BIM?

 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

dziękuję za informacje. 

Oczekiwanie na zaznaczenie jest spowodowane dużą ilością stylów tekstu - jak szacujemy po numerach około 6 tysięcy. Każdy napis jest wykonany prawdopodobnie w innym stylu. Jeśli jest otwarte okno właściwości to przy zaznaczaniu program musi odświeżyć całą listę, żeby wyświetlić odpowiedni styl we właściwościach.

Czy możemy wysłać ten plik do analizy do ZWSOFT? 

Sprawdzaliśmy plik również w AutoCAD 2023 i on też potrzebuje trochę czasu przy zaznaczaniu (film poniżej), jednak mamy pewien pomysł jak można przyśpieszyć tę operację.

image.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCad 2022 SP2 - zawiesza się przy zaznaczaniu obiektów [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.