Zwcad gubi licencję podczas pracy.


Gregu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem, co się dzieję. Zwcad traci licencję podczas pracy. Kiedy rozpoczynam rysowanie wszystko jest dobrze. Po pewnym czasie wyświetla się komunikat o utracie licencji i program się zamyka. Jest to dość irytujące, bo potrafi się zamknąć nagle, nieoczekiwanie i to właśnie wtedy, kiedy trzeba szybko coś narysować :evil: Dzwoniłem do sprzedawcy, ale nie umiał pomóc. Nie wiem, czy to nie jest przypadkiem konflikt z kluczem HASP, który również mam podpięty. Ale w managerze urządzeń nie ma konfliktów. Czy ktoś ma jakiś dobry pomysł oprócz reinstalacji systemu?

Win7, 32bit, 4GRam, i5 520

_VERNUM = "2011.02.28(16649)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wpięty do kompa. Wiem, że przez huby może gubić licencje, ale to nie to. Myślałem, że może to wina płyty głównej, że pojawiają się spadki napięcia na portach USB. Jednak z rozmów z serwisem Dell'a zrozumiałem, że wtedy narzędzie do diagnostyki urządzeń by coś wykazało. A nic nie wykazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę jeszcze sprawdzić zarządzanie energią portów USB, czy komputer nie wyłącza portów, gdy włączy się np. wygaszacz ekranu.

Po jakim czasie traci się licencja?

Czy wtedy dioda na kluczu miga, czy świeci ciągle?

Jak włączy Pan następnego ZWCADa to potrafi on pobrać licencję?

Jeśli zarządzanie energią nie pomoże, to proszę skontaktować się ze sprzedawcą.

Klucz zostanie wymieniony na inny, a na czas wymiany otrzyma Pan inną licencję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkich pięciu portów, jakie mam w laptopie. Ten sam efekt. Klucz nie jest zatłuszczony, a komputer jest roczny, wiec nie kwestia zabrudzenia. Podobnie dziwnie zachowuje się RM-Win (program do liczenia statyki konstrukcji prętowych). Od kiedy Zwcad zaczął gubić licencje, nie mam dostępu niektórych funkcji w tym programie - wyświetla mi, że w systemie nie ma drukarek, chociaż zainstalowanych mam kilka. On działa także na klucz usb (tylko hasp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program gubi licencję podczas pracy. Bardzo różnie - czasem po chwili bezczynności, ale czasem w trakcie rysowania. Czasem dzieje się to po kilku godzinach pracy, czasem po godzinie. Nie ma reguły.

Po utracie licencji, przy kolejnym włączeniu Zwcada włącza się wersja testowa. Muszę wyciągnąć klucz i włożyć go ponownie, wtedy jest dobrze.

Nie zauważyłem migania diody. Pojedynczego może być nie uchwycił, ale stałego migania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszperałem nieco w necie.

W Win7 we wcześniejszych wersjach był problem z USB.

Problem został naprawiony wraz z łatką, pobieraną podczas normalnej aktualizacji systemu.

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itprohardware/thread/38f25c1d-de67-4c74-8845-2cd3a15d8e41

Tak więc zalecałbym:

- aktualizację systemu do najnowszego (Microsoft Update),

- wyłączenie zarządzanie energią portów USB.

Można to zrobić poprzez:

1. Kliknięcie przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

2. Wpisanie polecenia devmgmt.msc w polu Otwórz, a następnie kliknięcie na przycisk OK.

3. Rozwinięciu węzła kontrolnego USB, a następnie::

a. Kliknij prawym przyciskiem myszy główny koncentrator USB, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

b. Kliknij kartę Zarządzanie energią.

c. Kliknij, aby odznacz pole wyboru "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii", a następnie kliknij przycisk OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na bieżąco aktualizuję system, więc mam wszystkie aktualizacje. Również pole wyboru "wyłączania w celu oszczędzania energii" miałem odznaczone (główny koncentrator usb, generic usb hub). Wyłączyłem w piątek opcje selektywnego wstrzymywania usb. Może to coś pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ten program do diagnostyki uruchamiał Pan na okres testu, czy był on cały czas w tle?

Być może pomógłby program do monitoringu napięć działający w tle, żeby sprawdzić, czy chwilowo nie spada napięcie na szynie USB?

Na tej stronie znalazłem między innymi monitor napięć działający w tle.

http://www.hwinfo.com/download32.html

Po uruchomieniu wystarczy wcisnąć "Logging Start" a wszystkie parametry będą zapisywane do pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Program do diagnostyki uruchomiłem z płyty, bez uruchamiania Windowsa. Teraz ściągnąłem hwinfo i uruchomiłem monitoring. Tak podejrzewałem, że to mogą też być spadki napięć na portach, ale serwis Della powiedział, że program testujący powinien to pokazać. Zobaczymy co wykaże hwinfo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.