ClipXRef i osadzony Image


perlon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

vernum = "22.20_2021.12.16(2dc3d9e9b39)_x64" (read only)

Mam plik z podłączonym podkładem XRef jako overlay. W owym xref'ie jest osadzony JPG. XRef'a mam przyciętego XClip'em. Wygląda to mniej więcej tak.

image.png.6876d39e53a9ad18438e3b99b6bc7861.png

jak zmienię obrys XClipa tak aby nie obejmował obrazka JPG obrazek pojawia się w całości poza granicami XClipa.

image.png.3543782c34e029c1f524313a89b18776.png

Nie znalazłem żadnego sposobu aby sprawić żeby plik JPG nie był widoczny. Opisane zachowanie występuje w wymienionej wyżej wersji 2022. Ten sam plik otworzony w wersji 2020 nie pokazuje bitmapy poza xclipem ale niestety ta wersja nie daje możliwości modyfikacji xclipa za pomocą uchwytów. Wydaje mi się, że jest to błąd do zgłoszenia do ZwSoft'u.

Edit:

Podmieniłem na zrzuty ekranowe i dołączyłem pliki testowe

 

FOTO.jpg

base.dwg xref.dwg

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego z tzw. logiem architekta np. w tabelce, kiedys w rysunku, ja to rozwiązuje tak: moj dwg (konstrukcja) i dokumentacja elektroniczna to moja wersja, a na "bugi" trzeba sobie jakoś radzić - to jest rozwiązanie "brutalne/siłowe", działa działa i tyle 😉 , tak bym sobie tak radził, architekt "musi" to przyjąć, a swoje pliki architektoniczne niech robi jak uważa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory Matin ale w biurze jak mam podkład architektoniczny i chcę mieć go cały czas aktualny to muszę przyjmować to co mi architekt daje. Ja również nie chciałbym, żeby mi ktoś przychodził i mówił co i jak mam mieć na rysunku. Nie robię kopii lokalnej tylko podpinam xref'a z serwera. Przecież to jest sedno podpinania xrefów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie