Zmiana stylu wymiarowania jeśli zostanie wybrany inny.


zwonko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się zrobić coś np. lisp? Który będzie reagował na zmianę stylu wymiarowania? Tj. mam nakładkę na ZWCAD, BIK żelbet, która często zmienia mi styl wymiarowania na:

BZ_KR_20_mm,

którego nie stosuje. Czy jest możliwe ustawienie, że w przypadku gdy styl zostanie zmieniony na BZ_KR_20_mm, albo BZ_KR_50_mm zmienia styl na poprzednio wybrany? Lub konkretny np. mój B_1_20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi właśnie o reaktor, wspomniany przez @kojacek. Widziałem go na stronie  https://kojacek.wordpress.com, przy czym niestety kod jest zbyt skomplikowany dla mnie żeby go przerobić. A zasada działania jest też zgołą inna. Tutaj na podstawie wskazanego jednego stylu zmieniamy resztę styli (wymiarowania, tekstu, multileaderów). Ja potrzebuje, czegoś co w przypadku zmiany dimstyle zmienia dimstyle na inny.  Dodam (nie wiem czy to ważne), że zmiane dimstyle, nie wywołuje użytkownik tylko inny lisp.

@dmatusz3 choć pomysł z przepisaniem wszystkich Styli BZ... na mój, dla istniejących obiektów tez nie jest pozbawiony sensu. Przy czym to powinno być łatwe do ogarnięcia, nawet dla kogoś tak nie biegłego w programowaniu jak ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zwonko napisał:

chodziło mi właśnie o reaktor, wspomniany przez @kojacek. Widziałem go na stronie  https://kojacek.wordpress.com, przy czym niestety kod jest zbyt skomplikowany dla mnie żeby go przerobić. A zasada działania jest też zgołą inna. Tutaj na podstawie wskazanego jednego stylu zmieniamy resztę styli (wymiarowania, tekstu, multileaderów). Ja potrzebuje, czegoś co w przypadku zmiany dimstyle zmienia dimstyle na inny.  Dodam (nie wiem czy to ważne), że zmiane dimstyle, nie wywołuje użytkownik tylko inny lisp.

@dmatusz3 choć pomysł z przepisaniem wszystkich Styli BZ... na mój, dla istniejących obiektów tez nie jest pozbawiony sensu. Przy czym to powinno być łatwe do ogarnięcia, nawet dla kogoś tak nie biegłego w programowaniu jak ja...

Napisałem że lekko przerobić. I zasada nie nie jest zgoła inna. Tu (po tej lekkiej przeróbce) zmiana dowolnego stylu wymiarowania na (np.) A, automatycznie ustawiałoby styl wymiarowania na (np.) B. W konsekwencji (przy włączonym reaktorze) nigdy nie byłoby możliwe ustawienie stylu A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze reaktor od LeeMac (http://www.lee-mac.com/layerdirector.html), oczywiście to też nie do końca to o co mi chodzi i nie potrafię, go przerobić. Ale z ciekawych rzeczy ma on coś takiego:

;;----------------------------------------------------------------------;;
;;  Layer Change on AutoLISP Command Calls  [ t / nil ]                 ;;
;;  ==================================================================  ;;
;;                                                                      ;;
;;  If set to T, a layer change may be triggered by command calls used  ;;
;;  in AutoLISP programs. If set to nil, a layer change will only be    ;;
;;  triggered by the AutoLISP command itself, and not by commands       ;;
;;  invoked during evaluation of the AutoLISP program.                  ;;
;;----------------------------------------------------------------------;;

layerdirector:lspcommand nil

Czyli pozwala na to, że reaktor nie działa wewnątrz lispów. Myślę, że to mogłoby pomóc. Przy czym nie wiem czy w tym wypadku reaktor zadziała, bo jak wykryje zmianę zmiennej "DIMSTYLE", jeśli nastąpi ona w lispie.

 

Mimo wszystko, jeśli to możliwe, to prosiłbym @kojacek o modyfikację jego reaktora, żeby ze stylu wymiarowania "A" zmieniał na "B", z "C" na D". Chciałbym zobaczyć czy coś z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie