Błąd czy niedogodność personalizacji?


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Opis sytuacji:

Mam ZWCada z ustawionymi wg mojego uznania i potrzeb Toolbarami. Mam też zainstalowaną swoją nakładeczkę, która również ma widoczne toolbary (zdefiniowane w pliku .mnu i zaimportowane w czasie instalacji nakładki).

Teraz postanowiłem rozbudować nakładkę. Między innymi rozbudowałem plik .mnu z definicją toolbarów.

Jak uaktualnić moje toolbary w ZWCadzie, BEZ RESETOWANIA ustawień personalnych wszystkich innych toolbarów????

Żeby wczytać ponownie plik .mnu nie wystarczy usunąć stare toolbary mojej nakładki! Muszę zresetować wszystkie! Dopiero plik się poprawnie wczyta. Bardzo uciążliwe.

A może jest jakiś zupełnie inny sposób dodawania własnych toolbarów i ich modyfikacji?

Szczególnie pod kątem programisty.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość.

w pliku .mnu powinien mieć Pan ***MENUGROUP=Nazwa

Gdzie Nazwa to nazwa menu, najczęściej nazwa nakładki.

Jeśli taki element jest zdefiniowany, to żeby w łatwy sposób przeładować menu, wystarczy w ZWCAD uruchomić polecenie menuload, w nowym okienku w liście powinny być dwie pozycje ZWCAD i Nazwa. teraz wystarczy zaznaczyć odpowiednią pozycję i kliknąć przycisk [usuń konf] jak na poniższym obrazku. Następnie należy poniżej wskazać ścieżkę, gdzie jest zdeeiniowane nasze menu i kliknąć [Wczytaj]. Proszę pamiętać, żeby nie zaznaczać opcji Zastąp wszystko.

Można też to samo zrobić z poziomu programisty. Przykład w LISP wyglądałby następująco:

(command "menuunload" "Nazwa")
(command "menuload" "C:\\Sciezka\\NazwaPliku.mnu"))

post-127-1348487300,112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nakładce PROFILEK (w pliku mnu jest tak: ***MENUGROUP=PROFILEK) zrobiłem do wczytania i usunięcia pasków takie polecenie:

(defun c:profilek ()
(if (menugroup "profilek")
(command "_menuunload" "profilek")
(command "_menuload" "profilek.mnu")
);if
(princ)
);defun profilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do wątku

Gdy stworzone paski narzędziowe eksportuje do pliku *.mnu lub *.mns, a następnie chcę je importować za pomocą okna "Wczytaj konfigurację" to zamiast stworzonych moich ikon na paskach pokazują się ikony domyślne (chmurki) a po restarcie zwcada za miast ikon graficznych pojawiają się ikony z tekstem (nazwą ikony). Problem ten jest w każdej wersji ZwCada.

Czy ten problem może być spowodowany tym że ikony były rysowane "od zera" w "Edytorze przycisków" a nie importowane z pliku ??

Jak wczytać poprawnie ikony?

Jak eksportuje paski do pliku *.xml to ikony wczytują się prawidłowo, tylko że niewiem jak zaimportować taki plik z poziomu VBA (ewentualnie LISPa),

czy jest jakis kod który wczyta plik *.xml i doda go listy pasków ??

Pozdr.

M.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sposobu wczytania pliku xml zawierającego definicję ikonek, Zapytam producentów ZWCADa czy to jest możliwe a jeśli tak, to w jaki sposób. Co mogę Panu poradzić, to stworzenie ikonek w oddzielnych plikach. Każda ikonka powinna być zapisana w oddzielnym pliku bmp o rozmiarze 16x16 pikseli. Wszystkie one powinny być zapisane w katalogu widocznym przez ZWCADa, czyli w katalogu ZWCADa, lub innym, który ustawiony jest w ścieżkach w opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No właśnie do tego doszedłem, że konieczna jest baza plików z ikonami żeby plik *.mnu był prawidłowo wczytany.

Natomiast eksportując paski do *.xml mamy tylko jeden plik z grafiką ikon :) i na tym by mi bardziej zależało.

Więc czekam na wieści w tym tetmacie.

No chyba że niemożna programowo tego pliku zaimportować to pozostaje mi eksport ok.130 ikonek do plików :( (żmudna robota).

pozdr.

M.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.