ZWCAD wstawianie tabeli z Excela


BRTK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów,

piszę bo przetrzepałem G i nie znalazłem nic co może mi pomóc.
Mianowicie do ZWCAD 2020 chcę wstawić tabelę Excel ale w taki sposób by upadetowała się sama lub za pomocą wywołania komendy.
Do tej pory robiłem tak że w E zaznaczałem tabelę "copy" i paste w ZW ale wtedy jest to po prostu obiekt jak zdjęcie.
Druga opcja to wstawiłem za pomocą tabeli gdzie wybrałem "insert table" > "from excel" i tabela się wkleja ale niestety się nie odświeża gdy zmieni się coś w pliku excela.
Znalazłem opcję, choć nie wiem czy do tego ona służy "tools" > "data update" > "select table and update" ale po wskazaniu mojej świeżo zaimportowanej tabeli miga szybko jakieś małe okienko i nic.

Czy możecie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BRTK napisał:

Witam drogich forumowiczów,

piszę bo przetrzepałem G i nie znalazłem nic co może mi pomóc.
Mianowicie do ZWCAD 2020 chcę wstawić tabelę Excel ale w taki sposób by upadetowała się sama lub za pomocą wywołania komendy.
Do tej pory robiłem tak że w E zaznaczałem tabelę "copy" i paste w ZW ale wtedy jest to po prostu obiekt jak zdjęcie.
Druga opcja to wstawiłem za pomocą tabeli gdzie wybrałem "insert table" > "from excel" i tabela się wkleja ale niestety się nie odświeża gdy zmieni się coś w pliku excela.
Znalazłem opcję, choć nie wiem czy do tego ona służy "tools" > "data update" > "select table and update" ale po wskazaniu mojej świeżo zaimportowanej tabeli miga szybko jakieś małe okienko i nic.

Czy możecie pomóc?

Ja robię tak (mam interface wstążki):

Wstaw --> obiekt OLE --> utwórz z pliku (zaznaczam także opcję "połącz") --> wybieram plik Excela i już.

Poprawka takiej tabeli
1) Z poziomu ZWCad (prawy klik na obiekt OLE --> OLE --> otwarty - włącza się Excel, poprawiam, zamykam)
2) Z poziomu Excel (poprawiasz plik w Excel, w ZWCad wpisujesz "_olelinks" [koniecznie z kreską na początku], w okienku aktualizujesz obiekt OLE guzikiem "aktualizuj teraz")

pozdrawiam

edit: wstawiam gifa jak to wygląda i działa u mnie (przy aktualizacji przez olelinks mam dwa pliki, bo nie robiłem go "na świeżo" tylko w używanym już pliku)

 

ole.gif

Edytowane przez metiu
Dodano GIFa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, metiu napisał:

Ja robię tak (mam interface wstążki):

Wstaw --> obiekt OLE --> utwórz z pliku (zaznaczam także opcję "połącz") --> wybieram plik Excela i już.

Poprawka takiej tabeli
1) Z poziomu ZWCad (prawy klik na obiekt OLE --> OLE --> otwarty - włącza się Excel, poprawiam, zamykam)
2) Z poziomu Excel (poprawiasz plik w Excel, w ZWCad wpisujesz "_olelinks" [koniecznie z kreską na początku], w okienku aktualizujesz obiekt OLE guzikiem "aktualizuj teraz")

Super, dziękuję za pomoc. Zwcad wstawia całą zawartość Excela. Nie mogę wybrać sobie którą część tabeli. Mam dużą ilość informacji w excelu i przenoszenie ich do nowych plików excel nie bardzo ma sens bo tego jest sporo.

Edytowane przez BRTK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawmal napisał:

Najprościej zaznaczyć odpowiednie komórki, skopiować i wkleić specjalnie jako obiekty ZWCAD przez prawy przycisk myszy.

 

3 godziny temu, Martin_S napisał:

j.w. tez tak robiłem np. zestawienia stali dawno temu

dziękuję, to dobry sposób, do tej pory nie używałem "wklei specjalnie". Dziękuję za pomoc wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie