Programowanie VB6 - ZwCAD Progressbar


greg.bednarski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może ktoś wie jak zaprząc ProgressBar ZwCAD'a do pracy w aplikacji pisanej w VB6 lub VBA?

w AutoCAD'zie są funkcje lispowe, w Zw nie znalazłem,

są jeszcze funkcje SDSowe:

- sds_progresspercent

- sds_progressstart

- sds_progressstop

ale nie mam pojęcia jak ma wyglądać programik w C, a tym bardziej jak go podpiąć do VB,

wszelkie pomysły i rozwiązania mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem nigdy progressBar więc nic pewnego powiedzieć nie mogę, ale:

Mogę się podzielić przykładowym plikiem, gdzie jest użyty prosty przykład współpracy sds i LISP (patrz Załącznik). Można w nim zobaczyć jak powinien wyglądać plik w C++ używający funkcji SDS.

Nie wczytywałem tego w VBA, ale myślę, że taka przykładowa składnia powinna być użyteczna:

Private Declare Function NazwaFunkcji Lib "plik.dll" (ByVal hKey As Long) As Long

W ten sposób można zrobić inerface VBA do używania funkcji SDS.

invoke dialog from DLL.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem małą przerwę w dostępie do komputera - kilka dni w górach bez prądu => elektroniki i bieżacej wody (do prysznica trzeba było dreptać lub jechać kilka kilometrów) - cudowne uczucie :)

dzięki za obszerną odp. i przykład, będę musiał sobie przypomnieć C, jednak z braku czasu muszę odłożyć na trochę później,

gdy już rozwiążę problem podeślę gotowe rozwiązanie - może się przyda,

mam jeszcze jeden temat do rozruszania, chciałbym się dobrać do ZwCAD'a od strony VS .Net, najchętniej 2010 (.Net Framework 4), niestety nie mam żadnych materiałów dot. zastosowanego modelu obiektowego, przykładów, czy jakiejkolwiek literatury,

próbowałem się zapisać do ZDN'a, ale z powodu braku osiągnięć (gotowych aplikacji i braku własnej strony) Żółci Bracia mnie grzecznie spuścili), stronkę można zamówić, ale żeby skończyć aplikację, najpierw muszę mieć dostęp do materiałów i kółko się zamyka,

czy może Pan podesłać jakieś linki, pliki, dokumentację? z racji prostoty języka i szybkości pisania preferuję VB i będę wielce zobowiązany za cokolwiek w tym języku, VC również mile widziane,

Serdecznie Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogi, gdzie zainstalowany jest ZWCAD, jest katalog ZRXSDK, tam jest kilka przykładów prostych aplikacji tłumaczących zasady używania moedelu obiektowego ZWCADa w VS. Przykłady są w C++ nie bez .NET , ale jest też kilka plików dokumentacji. co do dokumentów, to jest dostępnych kilka pozycji w internecie poświęconych ARX, np:

arxdummies

Po polsku podstawy ARX, ale daje ogólny pogląd na ZRX:

badziewiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady przeglądałem, za linki do dokumentacji - bardzo dziękuję, na pewno się przydadzą,

szukam jeszcze jakiegoś punktu zaczepienia do VB .Net (po wczytaniu się w opisy, wiem już że jako wersję bazową trzeba przyjąć VS 2008, a nie tak jak chciałem - 2010),

może ktoś miał z tym coś do czynienia i może pomóc?!

szczególnie zależy mi na templatece projektu z przykładowymi funkcjami stworzonymi właśnie w VB .Net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Nie używałem nigdy progressBar więc nic pewnego powiedzieć nie mogę, ale:

Mogę się podzielić przykładowym plikiem, gdzie jest użyty prosty przykład współpracy sds i LISP (patrz Załącznik). Można w nim zobaczyć jak powinien wyglądać plik w C++ używający funkcji SDS.

Nie wczytywałem tego w VBA, ale myślę, że taka przykładowa składnia powinna być użyteczna:

Private Declare Function NazwaFunkcji Lib "plik.dll" (ByVal hKey As Long) As Long

W ten sposób można zrobić inerface VBA do używania funkcji SDS.

Witam.

Ostatnio interesuję się trochę C++ i SDS-em i chciałem się dowiedzieć czy ten program (w załączniku) był pisany w Visual C++ Express czy w wersji pełnej Profesional?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.