ZWCAD 2021 SP1 - refedit


BKW

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2020.11.11(60805)_x64"

Odnośnie pkt.3
Częściowo problem został naprawiony - widoczność elementów po zapisaniu wyedytowanego bloku poleceniem refclose jest poprawna.
Natomiast podczas edycji elementów stają się one "niewidoczne" (w zależności od ustawień cieniowania w poleceniu REFEDIT)

zw2021_refeditSP1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 14:21, alf napisał:

faktycznie dziwnie to działa i główną chyba przyczyną jest f-cja trim..  jest ona jak zaraza.. 

Zgadza się, TRIM to porażka. Podobnie jest z funkcją CHAMFER (FAZUJ). Obie funkcje działają jak chcą i kiedy chcą.
Od początku wydania 'nowego ZWCADA' czyli od wersji 2017 zgłaszane były problemy z obiema funkcjami... teraz już chyba większość przyzwyczaiła się, że w przypadku tych dwóch funkcji mogą dziać się różne, dziwne rzeczy...

CHAMFER (FAZUJ) można zastąpić funkcją FILLET (ZAOKRĄGLAJ) z ustawieniem Distance na zero. Jeśli ma być faza to już trochę gorzej.

 

Jeśli chodzi o samą edycję bloków za pomocą REFEDIT to przed SP1 miałem czasami problem, że po zapisie edycji bloku, blok wyświetlał się niezaktualizowany. Jeśli jednak ponownie edytowało się blok poleceniem REFEDIT to w edytorze blok pamiętał zmiany, niestety po opuszczeniu edycji REFEDIT jakby wracał do wersji przed zmianami pomimo zapisu zmian. Pomagało zamknięcie pliku DWG i ponowne otwarcie.

Innym razem po opuszczeniu polecenia REFEDIT cały rysunek pozostawał przyciemniony, jakby ciągle otwarte było polecenie REFEDIT. Nie pomagały komendy REGEN, przełączanie się między MODELEM I LAYOUTami. Tutaj również rysunek wyświetlany był prawidłowo po ponownym uruchomieniu pliku DWG.

W SP1 póki co nie miałem problemów z REFEDIT, ale z tej wersji korzystam krótko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chris napisał:

Jeśli chodzi o samą edycję bloków za pomocą REFEDIT to przed SP1 miałem czasami problem, że po zapisie edycji bloku, blok wyświetlał się niezaktualizowany. Jeśli jednak ponownie edytowało się blok poleceniem REFEDIT to w edytorze blok pamiętał zmiany, niestety po opuszczeniu edycji REFEDIT jakby wracał do wersji przed zmianami pomimo zapisu zmian. Pomagało zamknięcie pliku DWG i ponowne otwarcie.

Innym razem po opuszczeniu polecenia REFEDIT cały rysunek pozostawał przyciemniony, jakby ciągle otwarte było polecenie REFEDIT. Nie pomagały komendy REGEN, przełączanie się między MODELEM I LAYOUTami. Tutaj również rysunek wyświetlany był prawidłowo po ponownym uruchomieniu pliku DWG.

Potwierdzam powyższe.
Problem z refeditem pojawiał się wówczas gdy korzystało się ze skrótów LISPowych. Gdy polecenia (np. refclose) wywoływało się ikonkami wtedy w zasadzie polecenie działało w miarę poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BKW napisał:

Problem z refeditem pojawiał się wówczas gdy korzystało się ze skrótów LISPowych. Gdy polecenia (np. refclose) wywoływało się ikonkami wtedy w zasadzie polecenie działało w miarę poprawnie.

Ja wywołuję samo polecenie REFEDIT skrótem. Pozostałe czynności jak zapis zmian bloku, dodawanie lub usuwanie elementów wykonuję za pomocą ikon. Tak wykorzystując polecenie REFEDIT również zdarzało się, że bloki nie aktualizowały się po zapisie lub cały modem był wygaszony.

Mam nadzieję, że W SP1 udało się rozwiązać ten problem. Póki co REFEDIT działa u mnie OK. Niestety są inne rzeczy do poprawienia. Zwłaszcza PPM, który mnie zaskakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie