Tworzenie stylu linii LISPEM


gruzin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze stworzeniem stylu linii lispem:

(if (tblsearch "Ltype" "IS_osie_v003")
(print "Jest styl linii IS_osie_v003")
(progn
	(command "_-linetype" "_c" "IS_osie_v003" "profilek.lin" "linia kreska kropka __ . __ . __ . __ . __ . __ . __ . " "9,-3,0.01,-3")
	(command "_-linetype" "_l" "IS_osie_v003" "profilek"  "")
);progn
);if

część kodu w poleceniu (progn....) nie działa właściwie (nie tak jak bym chciał).

pierwsze command tworzy w pliku profilek.lin styl linii IS_osie_v003 ale jeżeli taki plik juz istnieje to wywala błąd

Czy nie dałoby się stworzyć stylu linii tylko w pliku w którym się pracuje? Bez zapisywania tego w plikach .lin ? Bardzo by mi takie rozwiązanie pasowało, ale nie znalazłem sposobu na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tworzeniem takiego tymczasowego stylu linii. Postaram się jeszcze coś znaleźć, jeśli mi się uda, zamieszczę tu informację.

A dlaczego chce Pan tworzyć takie typy linii bez pliku lin?

Jaki jest komunikat błędu jaki Panu się wyświetla?

A może wystarczyłoby, żeby miał Pan plik. W nim zdefiniowane wszystkie potrzebne typy linii i wystarczy wczytywać potrzebne. Czy konieczne jest ich tworzenie w czasie działania programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem dokładnie w ten sposób jak Pan sugeruje czyli razem z plikiem .lsp mam drugi .lin i nie staram się już tworzyć pliku lin tylko wczytuję potrzebne linie.

Na początku chciałem aby nie było dodatkowych plików, ale chyba są niezbędne :-)

Moje początkowe założenie wzięło się stąd, że jak kopiujemy linie między plikami to nie tworzy się żaden plik .lin a definicja linii kopiowanej jest od razu wklejana do pliku docelowego (chyba że się mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.